• Úvod
  • Blogy
  • Nars tvářenky: Orgasm, Super Orgasm a Deep Throat // recenze - beautyblogerky.cz
Sdílejte s přáteli
Značku NARS vám jistě nemusím představovat. Stejně tak vám určitě nemusím představovat jejich tvářenky, které jsou vyhlášené a známé a to i díky svým lehce skandálním názvům. Jak moc skandálním asi záleží na tom, jak hodně nebo moc jste stydlivé. :) A asi bych nebyla ta správná beauty blogerka, kdybych alespoň pár z nich nezkusila a nenapsala vám o nich.
Moje odstíny jsou, řekla bych, jedny z nejvíce vyhlášených. Ještě bych k nim přiřadila odstín Sin a Madly, které se mi odstínově také velmi líbí, ale kdybych si potřebovala koupit ještě nějakou další, sáhla bych asi nejspíš po odstínu Oasis. O těch ale dnešní článek není, proto tedy k odstínům, které doma mám.
Orgasm - teplý růžovo korálový odstín s jemným zlatým leskem, textura je příjemná a jemná, dobře se rozmazává, slušně na tvářích drží, jen lesk se poměrně rychle vytratíSuper
Orgasm - teplý růžový odstín, méně korálový než Orgasm, obsahuje obrovské zlaté třpytky a zlatý lesk, textura je kvůli třpytkám hrubší a třpytky opadávají jak při aplikaci, tak během dne, trochu složitěji se mi na tvářích rozmazává
Deep Throat - střední růžový se silným zlatým leskem, bez výrazného korálového nádechu a o trochu méně teplá, textura je jemná a příjemná na dotek, tvářenka velmi dobře drží celý den, lesk se při aplikaci trochu zmírní a během dne se lehce ztrácí, vydrží mi ovšem o trochu déle než u odstínu Orgasm, což bude hlavně tím, že je prostě od základu lesklejší
Fotky swatchů nahoře jsou prstem, kde je transfer třpytek i lesku totožný s tím, co je vidět v kompaktu. Hlavní problém mám s odstínem Super Orgasm a třpytkami, které obsahuje. Jsou totiž opravdu obrovské, přenášejí se i štětcem na tvář, různě mi během dne padají po obličeji a celkově opadávají. Takhle velké třpytky zrovna v tvářence se mi moc nelíbí  a když večer přijdete domů a zjistíte, že se vám velké třpytky přesunuly z tváří na bradu a nos, zrovna nadšené z toho nebudete. Textura tvářenek je jemná, občas je cítit hrubší třpytky (odstín Super Orgasm) a všechny práší spíše méně než více. Řekla bych takový střed.
Pigmentace je poměrně velká, na tvářenku nadprůměrná. Když si nedáte pozor, můžete mít na tvářích víc barvy, než jste původně plánovali. Dobře se rozmazávají a dobře drží. Výtky mám asi jen právě k odstínu Super Orgasm. Vzhledem k jeho pigmentaci a větším třpytkám bych výdrž neoznačila za ideální. Na starších fotkách původních dvou odstínů (dole) jsou swatche nanášený chlupatým štětcem na suchou ruku, i tak je intenzita pigmentace vysoká a jsou vidět i třpytky. Naopak odstín Deep Throat trochu ztrácí lesk, který by zrovna na tvářích vypadal pěkně a moc by se mi líbil.
V poslední době jsem si tvářenky s leskem oblíbila, ale málokterá se mi na mně opravdu líbí. Kupodivu mě nejvíc zaujal odstín Deep Throat, ačkoliv bych normálně směřovala spíš ke korálovým tónům. Lesk by mohl být i o malinko výraznější, protože během dne se lehce ztrácí, ale jinak mi ze všech třech drží na tvářích nejlépe. Kdybych si ale musela vybrat, mnohem víc se mi líbí efekt Estée Lauder Pure Color Envy tvářenky, o které jsem psala tady. Výdrž je u všech třech NARS tvářenek obecně slušná a drží mi stejně dobře jako třeba MAC, který mi je ovšem sympatičtější texturou. Oproti jiným tvářenkám mi ty od NARS drží lépe i ve slabší vrstvě, takže je ráno nemusím nanášet o trochu výrazněji, aby mi vydržely většinu dne.
Závěrem tedy asi jen to, že tvářenky považuji za dobré a kvalitní, s výjimkou odstínu Super Orgasm, který mě vyloženě zklamal. Na druhou stranu jsem asi i čekala víc, protože když se někoho zeptáte jakou tvářenku by vám doporučil, NARS zaznívá opravdu často a to konkrétně tyto odstíny. Z ohlasů na tvářenky jsem čekala luxusní a unikátní odstíny s perfektní texturou, co se na tváři rozmaže sama, které jak ráno nanesu, tak je večer odlíčím a dostala jsem.... no, tvářenky. :) Ale dobrý název se jim nechat musí, to zase ano. Jinými slovy, do článku o produktech, které už bych si znovu nekoupila je samozřejmě zařazovat nebudu, nicméně objevem měsíce, natož roku, pro mě nejsou.
Co vy a NARS, máte nějakou z tvářenek doma? Co bych od této značky neměla minout? L.

Může vás také zajímat

Pondělí na zámku | Chateau McelyPondělí na zámku.

Nevšední pondělky miluju. Pondělí je pro spoustu lidí stereotypním dnem, kdy jdou zase do práce, nebo zase do školy. Málo kdo se na podělí těší a přesně proto, si já cením každého momentu, kdy je pondělí něčím ozvláštněné.

Já v tento den vyrazila do Chateau Mcely, jež tak dlouho sleduji (a kochám se nad fotkami) z tohoto místa na Instagramu.

Číst více
lifestylelifestyle traveltravel

Outfit: Na rande

Neskutečné se stalo realitou. Po několika měsících jsme měli s mým mužem víkend jen pro sebe! A zašli jsme si spolu na rande. Vydali jsme se do restaurace na sushi, nemusela jsem u toho honit nikoho mezi stoly, ani si u toho malovat obrázky, prostě jsme tam jen tak seděli, […]

Číst více
létoléto Můj stylMůj styl Oblékám seOblékám se outfitoutfit puntíkypuntíky šatyšaty

Sothys: DesquacremFrancouzskou kosmetickou značku, kterou lze sehnat pouze v beauty salónech asi nemusím dlouze představovat. Sothys se za roky, které působí na českém trhu stal poměrně fenoménem. Stejně jako jejich proslulý Desquacrem, aneb hloubkový enzymatický čistící krém na pleť. Tento produkt uvolňuje pleť a odstraňuje přirozeně produkované nečistoty, jako je pot a nadbytek mazu. Produkt voní po ovoci, ale i...

Číst více
beautyblogerky.czbeautyblogerky.cz pleťpleť recenzerecenze sothyssothys