• Úvod
  • Blogy
  • Nejlepší pleťové masky z lékárny - BeautyBlogerky.cz
Nejlepší pleťové masky z lékárny
Sdílejte s přáteli

Pleťové masky jsou důležitou součástí mé péče o pleť a přikládám jim velkou váhu. Používám je několikrát týdně podle toho, kolik mám času. Někdy třikrát, někdy i čtyřikrát. Masky logicky střídám, nedávám si na pleť čtyřikrát týdně tu samou na jeden problém. Protože mám pleť místy velmi suchou a místy normální s akné, musím si masky vybírat velmi opatrně. Většina masek proti akné totiž velmi vysušuje a to si nemohu dovolit. Pleť okolo očí včetně víček, na tváři a na nose se mi loupe a tak potřebuji řešit dva v podstatě protichůdné problémy najednou. Donedávna jsem si myslela, že suchá plet je pleť bez akné. Tak bohužel ne. Zhruba do osmnácti let jsem měla pleť mastnější, sem tam nějaký pupínek, pak jsem měla pleť spíše normální. Po těhotenství mám pleť vyloženě suchou a kvůli hormonálním změnám se mi začalo tvořit zmíněné akné.
Velmi ráda nakupuji masky v lékárně. Je to čistě můj subjektivní pocit, že by tyto masky měly něco dělat a být lepší než masky třeba z drogérie. Vybrala jsem tedy pět mých oblíbených, které používám už velmi dlouho a jsem s nimi a jejich účinky spokojená.
 
Masky koupíte v lékárnách nebo eshopech, často na většinu značek probíhají různé akce a dají se tak sehnat levněji.
 

BIODERMA Hydrabio pleťová maska 75 ml, 429,-
URIAGE Roséliane masque 40 ml, 489,-
AVENE Cleanance maska 50 ml, 365,-
NUXE Aroma- perfection Termo aktivní čisticí maska 40 ml, 350,-
NUXE Jemná hloubkově čisticí krémová maska 50 ml, 490,-

NEJLEPŠÍ PLEŤOVÉ MASKY Z LÉKÁRNY

Bioderma Hydrabio Moisturising Mask intenzivní hydratační maska je určena pro citlivou, dehydratovanou pleť. Musím říct, že jsem si ji velmi oblíbila. Po několika prvních aplikacích jsem byla skeptická, až po nějaké době jsem si začala všímat, že nemám pleť tak vysušenou. Pokud se například ráno nenamažu, večer už se loupu. Pokud jsem ale večer před tím použila masku, není to rozhodně tak hrozné. Samozřejmě, ihned po aplikaci mám pocit hydratované pleti, ale to vlastně dělá kde co, třeba krém. U této masky mám však dojem, že dodává hydrataci hlouběji a že si díky ní pleť udrží hydrataci déle. Což vlastně také maska slibuje. Maska je bílá, krémová, středně hustá a téměř bez parfemace, něco cítím, ale jen velmi málo. Doporučuje se použít větší vrstvu a nechat působit. Ženy se suchou pletí budou potřebovat masky docela velké množství, protože se začne rychle vsakovat. Masku můžete setřít, nebo vmasírovat zbytek do pleti.
NEJLEPŠÍ PLEŤOVÉ MASKY Z LÉKÁRNY
Uriage Roséliane Anti-redness Mask, maska na citlivou pleť se sklonem k zčervenání. Maska je lehounká, narůžovělá, krémovější a má velmi mírnou vůni. Má nejen hydratovat, ale i bránit pleti v přehřívání, pnutí a bránit a předcházet zčervenání pokožky. Používám po větším čištění pleti, ať už mechanickém, nebo chemickém. Pleť hezky zklidní, zmírní zčervenání a pleť je příjemně hebká a vyživená. Doporučují přestříkat po použití termální vodou. Přiznám se, že jsem si nevšimla nějakých dlouhodobých hydratujících účinků, ale po použití už nemám pleť tak citlivou a proto ji mám ráda. Hlavně v zimě velmi často pleť "cítím" a to i když si ji namažu, Roséliane maska tomu dokáže zabránit.
NEJLEPŠÍ PLEŤOVÉ MASKY Z LÉKÁRNY
Avene Cleanance Mask-Scrub, exfoliační a čistící maska na pleť se sklonem k akné. Jak už jsem psala, potřebuji čistící masky které budou zároveň dostatečně citlivé k mé pleti a přesto ji alespoň trochu vyčistí. Tato maska splňuje oboje. Pleť jemně čistí, stáhne póry a obsahuje malá zrníčka, které současně při smývání použijete jako mini peeling. Maska je tužší, bílá, s mírnou parfemací. Při vysychání mírně pne. Klasickou jílovou masku ovšem nečekejte. Obličej nijak extra nestahuje a přesto je vidět, kde a jak pracuje (nechává tmavší místa v místě pórů).
NEJLEPŠÍ PLEŤOVÉ MASKY Z LÉKÁRNY
Nuxe Aroma- perfection Unclogging Thermo-active mask, Termo aktivní čistící pleťová maska, určená pro smíšenou a mastnou pleť. Používám ji pouze na určité části obličeje a tak jsem neměla problém s citlivostí. Zkusila jsem ji dát i na celý obličej a nic hrozného se nestalo. Pleť tváří, které mám suché, byla trochu citlivější, ale jinak bylo vše v pořádku. Maska obsahuje drobná zrníčka, která při aplikaci a při smývání působí také jako peeling. Zrníčka jsou tak středně velká řekla bych, nejsou příliš hrubé a není jich tam mnoho. Což z masky dělá kandidáta i pro citlivější typy. Úplné pohlazení to ale není. Po nanesení na pleť začne maska prohřívat pleť. Já tyhle typy masek naprosto zbožňuji. Teplo z masky by vám mělo otevřít póry, aby se maska dostala hlouběji a mohla čistit. Maska opravdu funguje a řekla bych, že pleť vyčistí naprosto perfektně. Pokud máte černé tečky, určitě ji zkuste! Vůni bych označila za zvláštní, není to nic špatného, ale nejsem schopná ji identifikovat.
NEJLEPŠÍ PLEŤOVÉ MASKY Z LÉKÁRNY
Nuxe Clarifying cream-mask, čisticí maska pro citlivou pleť (jemná, hloubkově čistící maska). Maska je krémová, má béžovou barvu, je středně hustá, na pleti je moc příjemná a pěkně se roztírá. A jako bonus, maska opravdu příjemně voní, klasickou Nuxe vůni suchého oleje ale nečekejte. Není to typická čistící maska, protože i přes obsah kaolínu pleť nestahuje nijak výrazně. Během schnutí maska na obličeji zprůhlední. Ani po uplynutí doby působení se maska nedrolí a po celou dobu můžete normálně hýbat obličejem. Maska je opravdu jemná, pleť mě nepálí, není podrážděná a v podstatě plní co slibuje, pleť čistí a lehce stáhne póry. Smývá se velmi dobře a pleť je jemná a vypadá určitě lépe. Po delším používání je pleť opravdu čistší a lehce mizí struktura pleti.
NEJLEPŠÍ PLEŤOVÉ MASKY Z LÉKÁRNY
Na závěr pár tipů. :) Před použitím jakékoliv masky pleť důkladně vyčistím a v případě že maska neobsahuje peeling nebo enzymy, peeling před aplikací použiji. Na pleť si pak na chvíli přiložím ručník (nebo žínku), který jsem před tím namočila v horké vodě. Samozřejmě se nesnažte opařit si obličej a ručník taky vyždímejte ;-). To pomůže k otevření pórů a maska se dostane tam, kam potřebujete. 
Masku nechávejte působit tak dlouho, jak je napsáno na obale! Není to tam uvedeno pro nic za nic. Pokud máte čistící masku která vysušuje a necháte ji působit příliš dlouho, pleť se vysuší víc než je potřeba a začne se ještě víc mastit. Pokud použijete masku, která otevírá póry, aby je mohla hloubkově vyčistit a necháte ji na obličeji hodinu, s velkou pravděpodobností si do těch otevřených pórů během té hodiny zanesete prach a nečistoty. A tak dále ;-)...
Masku smývám opět teplým ručníkem, jde to velmi dobře a ani s jílovými maskami nemám problém. Nezapomeňte také na tonikum, které uzavře otevřené póry. Po masce nezapomínejte hydratovat, i v případě, že jste měli masku hydratační. 
Máte rádi masky z lékárny? A pokud ano, které jsou vaše oblíbené? Někdy v budoucnu se můžete těšit na recenzi masky Glam Glow a zatím vám přeji pěkný den! L.

Může vás také zajímat

Decor wishlist | ložnice

wish


Krásný den! Jelikož aktuálně zařizuju celý byt, slíbila jsem Vám na toto téma spoustu článků a dnes přicházím s prvním z nich. Skládání wishlistů mě hrozně baví a hezky si udělám pořádek v tom, co se mi líbí a jaký styl je mi nejbližší. Vidím, jak jednotlivé kousky fungují s ostatními a udělám si hezkou představu o celkovém výsledku. Jako první jsem tedy dala dohromady seznam věcí, které by se mi...

Číst více
bella rosebella rose decordecor JyskJysk vemzuvemzu wishlistwishlist

5 věcí, kvůli kterým mám ráda podzim

Znáte to. Na všem si musíte najít to dobré. A protože jsem vyloženě teplomilný člověk, bývá pro mě vždy výzvou se začít těšit na to chladnější období podzim-zima. (I když, jak počasí kouzlí poslední dva týdny, se mi moc líbí a mohlo by to takto zůstat až do jara.) Takže […]

Číst více
Co se zrovna dějeCo se zrovna děje notinonotino podzimpodzim vonna svickavonna svicka Zajímám seZajímám se

Mary Kay: Výroční konference 2018Opět po roce tu máme velkou Výroční konferenci Mary Kay. Na té se sejdou snad všechny kosmetické poradkyně a odměňují se za zásluhy uplynulého roku. K této příležitosti je pro novináře a blogerky uspořádána velká tiskovka, na které nám jsou především představeny novinky ze světa Mary Kay. Tato velká událost se tradičně koná v Kongresovém centru na Pankráci, ze kterého je božský výhled na Prahu a...

Číst více
eventsevents mary kaymary kay