• Úvod
  • Blogy
  • Novinky Zoeva // Concealer Spectrum & Contour Spectrum Palette - beautyblogerky.cz
Sdílejte s přáteli
Pokud sledujete víc než jednu blogerku, určitě jste si všimly novinek, které si pro nás přichystala Zoeva na září. Jsou jimi dvě paletky na tvář, jedna obsahující konturovací a rozjasňující pudry a druhá velký výběr korektorů. 
Nedávno mě oslovila značka Zoeva, zda bych chtěla otestovat a následně zrecenzovat právě jejich nové paletky z řady Spectrum. Nabídka mě samozřejmě moc potěšila, protože značku Zoeva mám ráda a to jak jejich štětce, tak i paletky očních stínů, nebo třeba paletky na tvář. Novinky můžete zakoupit na českém eshopu tady, nebo na slovenském tady. Tímto tedy děkuji za zaslání a možnost paletky vyzkoušet!

Design obou paletek je stejný jako u předchozích produktů z řad Spectrum. Obaly krabiček i samotných paletek jsou sametové/pogumované a příjemné na dotek. Design se mi líbí hlavně proto, že jsou velmi tenké a skladné a nezabírají příliš mnoho místa.
Contour Spectrum Palette, 18,99 €/ 510,-

Paletka obsahuje čtyři pudry, dva konturovací, jeden na zapudrování míst pod očima, případně i celého obličeje, a jeden rozjasňovač. Obecná kvalita paletky je moc dobrá, v podstatě nepráší, je slušně pigmentovaná a dobře se rozmazává.
*CN010 je světlý vanilkový odstín, který se na pleti tváří téměř transparentně. Jeho jemná nažloutlá barva mi naprosto vyhovuje na zapudrování korektoru pod očima, případně i celého obličeje. Často se světle žlutý jemný pudr používá hlavně pod oči proto, že umí velmi jemně a neviditelně rozzářit. Pudr je jemný, pevně slisovaný, ale štětcem se dá nabrat dobře. Na pleti dělá moc pěkný finish, zmírní viditelnost póru a slušně zafixuje korektor. Textura je sametová, ale ne měkká a je lehce sušší.
*CN020 je středně hnědý bronzující/konturovací pudr, který je podle mě ještě stále spíš neutrální, ačkoliv je třeba o trochu teplejší, než světlejší v paletce. Na mém, v tuto chvíli opálenějším, odstínu pleti vypadá velmi přirozeně, ale dá se celkem hezky navrstvit. Výběr odstínu je opravdu moc pěkný a bude sedět široké škále odstínů pleti, kromě těch vyloženě tmavých. Rozmazává se dobře a celkem i dobře drží. Celý den bez pomoci nedá, ale po zafixování fixačním sprejem (případně s krémovým konturováním pod) drží bezchybně celý den. Konzistence sametová a z celé paletky je nejměkčí. Pigmentace je dostačující, tak akorát.
*CN030 je rozjasňovač, který stejný, nebo minimálně opravdu velmi podobný, tomu v paletce Rose Golden (Glowing Still). Barva je v paletce bílá a na tváří pravá zlatá. Podle mě univerzální rozjasňovač, který sedne většině slečen a dam. Textura je jemná, lehce pudrová, ale rozjasňovač nepráší. Výdrž hodnotím jako slušnou.
*CN040 je světlejší hnědý konturovací pudr, který je neutrální až studený. Rozhodně není tak studený jako pudr v paletce Rose Golden - ten je už opravdu studeně šedý a bude sedět nejlépe hodně světlým typům. Tento v paletce Spectrum mohu použít na konturování i teď, ačkoliv už musím trochu vrstvit, aby bylo konturování vidět. Hodnotím kladně, že i přes jeho barvu na mě nevypadá zašedle. Textura je opět jemná, ale lehce sušší. Pudr nepráší, dobře se rozmazává a nedělá mi na tvářích fleky.

zleva: Rose Golden Glowing Still, Spectrum CN030
 
zezdola: CN030, CN010, CN040, CN020
 
Concealer Spectrum Palette, 22,99 €/ 620,-

Musím se přiznat, že paletka korektorů mě zaujala o trochu víc. Ačkoliv je jako konturovací deklarována paletka pudrová, okamžitě po rozbalení jsem věděla, že tuhle s krémovými korektory musím zkusit právě na konturování. Škála barev odpovídá profesionálně laděnému produktu, takže si ten svůj odstín vybere téměř každý. Byla by ovšem škoda nevyužít i zbývající korektory, proto jsem je zkusila použít místo makeupu, jak to známe ze zahraničních blogů. Korektory můžete samozřejmě využít opravdu jen jako korektory, případně meruňkový stín na color correcting hodně tmavých kruhů pod očima. Bílý korektor se dá použít pod oči u těch nejsvětlejších z vás, můžete si ho přimíchat do některého odstínu, který by na vás byl tmavý, nebo ho použít jako podklad po oční stíny, pro zvýraznění barev. Ideální odstín v podstatě na cokoliv si prostě zvládnete namíchat přímo na pleti.

Jednotlivé barevné varianty popisovat nebudu, ale obecně jsou v paletce zastoupeny jak teplé a studené, tak i neutrální odstíny, od těch nejsvětlejších, až po tmavé. Všechny jsou perfektně pigmentované a krytí je zhruba vyšší střední. Navrstvit se do téměř plného dají, jen doporučuji chvíli mezi vrstvami vyčkat, než první vrstva lehce zaschne. Korektory jsou totiž velmi krémové a tak by se původní vrstva mohla lehce otřít, čímž by se ztratilo krytí. Krémová konzistence je velmi příjemná a rozhodně si nebudete pleť při aplikaci korektorů dřít. 
Co bych kromě konzistence a pigmentace chtěla vyzdvihnout, je jejich schopnost rozmazávání do ztracena, protože ta je prostě fenomenální, jak uvidíte dole na fotkách. Opravdu jsem velmi mile překvapena jejich chováním do pleti, protože se do ní korektory doslova vpijí a splynou s ní a to velmi přirozeným způsobem. Ačkoliv jsem se bála použití korektorů na celý obličej místo makeupu, a použila jsem velké množství krému a hydratační báze pod, nebyl důvod. Korektory nevysušují pleť, i když zasychají matně, nevysušují ani místa s pupínky a nedráždí mi oči. Jsou bez parfemace a navíc obsahují vitamín E.
Finish, který na pleti dělají, je moc pěkný a přirozený. Korektory se mi pod očima lehce slévají, ale jak už jsem zde na blogu psala, dělá mi to v nějaké míře téměř každý. Pokud s tím tedy problém nemáte, neberte toto jako bernou minci. Slévání ale během dne zůstalo v mezích, které považuji za víc než přijatelné.

Na pleť jsem použila celkem čtyři odstíny. Vše se rozmazávalo perfektně a nemám jednu jedinou výtku. Nahoře na fotce nad nejtmavším konturováním je dobře vidět, že druhý nejtmavší odstín v paletce bude po rozmazání perfektně sedět. Rovnou se můžete podívat i na místa, kde konturuji já. Nos mám silnější spíše dole, proto pokud konturuji, zaměřuji se jen na jeho spodní část. Dále pak hranu čelisti, pod bradou a samozřejmě pod lícními kostmi. Štětce jsem používala syntetické Face Paint od Zoevy, na rozmazání Blush Brush od Real Techniques a Buffing Brush, podle velikosti oblasti. O krémovém konturování a mých oblíbených štětcích na něj už jsem psala v tomto článku, o Chanel Soleil Tan de Chanel.
Korektory po zapudrování držely v naprosto perfektním stavu celý den. Ani večer nevypadaly špatně, naopak jsem byla překvapena tím, jak po celém dni vypadají nadprůměrně dobře. Pokud chcete opravdu full coverage makeup, tohle by mohl být fajn tip. Akorát pozor, pokud máte pleť opravdu výrazně mastnou, během dne jsem se víc leskla na nose a uprostřed čela, než je u mě běžné s klasickým makeupem.
Na fotce nahoře s oblastí pod okem pak je výsledek i po zapudrování míst pod očima vanilkovým pudrem. Ten dělá mimo jiné moc pěkný sametový finish. Nezalézá do vrásek a ani během dne není cakey, protože je opravdu lehký a neviditelný.
Rozhodně mohu doporučit paletku korektorů, protože k těm asi nemám jedinou věc, kterou bych jim mohla vytknout. Co se konturovací pudrové paletky týče, na můj vkus a odstín pleti bych si dokázala představit teplejší a tmavší odstíny, což je má osobní preference. Kvalitou je paletka na dobré úrovni a pokud nevlastníte tu Rose Golden, tahle mi přijde o trochu lepší jak odstíny, tak využitím. 
Líbí se vám novinky? Konturujete s korektory? Díky za váš čas! L.

Může vás také zajímat

Weekly snapshots

weekly

Krásný den! Konečně jsem dala dohromady fotky z předsvátečního a svátečního času, tak ať se vám líbí a mějte se krásně!

home
list
výborná Magu kombucha
magukombucha
pohádkyy
movies
Nila store a shánění dárků
nila
gift
coffee
novinky v Biosophystore
biosophy
iQos event
iqos
event
oner
na kosmetice
topbeautystudio
parizska
La petite France a nejlepší dortík!
petitefrance
praha
spizirna1902
do sněhu a zimy!
zima
a díky Kaře, která mě také na mrazy vybavila
kara
a Vánoce na horách, miluju sníh za okny!
hory
krkonose
karacz
sun
pohadka
nazahrati
ootd
bakeshop
slevy

Číst více
Biosophy storeBiosophy store Emu australiaEmu australia Kara czKara cz La petite franceLa petite france Magu kombuchaMagu kombucha Nila storeNila store Pasta OnerPasta Oner PraguePrague PrahaPraha week in picturesweek in pictures weekly snapshotsweekly snapshots

3 RECEPTY na jednoduché SNÍDANĚ, které zvládne i dítě

Chladná zimní rána jsou jako dělaná si sednout s celou rodinou ke stolu a dopřát si teplé a pomalé snídaně. My si takhle s holkama o víkendech děláváme lívanečky, někdy mě vystřídá můj muž s vajíčky na sto způsobů, na který je přeborník zase on. A jelikož jsme si takhle […]

Číst více
billabilla lívancelívance receptrecept recept pro dětirecept pro děti ReceptyRecepty Recepty pro dětiRecepty pro děti snídaněsnídaně Vařím a jímVařím a jím

TO NEJLEPŠÍ ZA ROK 2018: KOSMETIKA, KNIHY A OSTATNÍ

To nejlepší z minuého roku. Knihy, pečující kosmetika, péče na vlasy, tělo i dekorativka. Odebírejte můj kanál: http://bit.ly/2cWPPYE ODKAZY K VIDEU: + Jsi prostě borec: http://bit.ly/2CShvye + Miluj svůj život: http://bit.ly/2Lhm3PP + Kráva, která plakala a jiné buddhistické příběhy o štěstí: http://bit.ly/2RekE2U + APO-Curenzym: http://bit.ly/2C5snGe + hedvábný polštář: http://bit.ly/2PFfGLP nebo http://bit.ly/2PIhQKO […]

Číst více
20182018 Co se zrovna dějeCo se zrovna děje recenzerecenze VideaVidea videovideo Zajímám seZajímám se