• Úvod
  • Blogy
  • Nyx rtěnky, recenze a swatche na rtech - BeautyBlogerky.CZ
Nyx rtěnky, recenze a swatche na rtech
Sdílejte s přáteli
Určitě vám neuniklo, že se značka NYX (konečně) dostane i k nám. A to nejen část jejího sortimentu do parfumerie jako dosud, ale brzy (tuším květen) bude rovnou kamenný obchod (Praha) a HLAVNĚ eshop! Na eshopu, jestli mám správné informace, bude kompletní sortiment! Právě proto jsem si pro vás připravila článek o NYX rtěnkách, které jsem si kupovala kdysi ještě ze zahraničí. Řeč bude o klasických krémových rtěnkách i o těch matných. Mám pro vás plno fotek a snažila jsem vyfotit i swatche na rtech, abyste si udělali představu o barvách v akci. (Hlavně pro ty z vás, co nejste z Prahy a nakupovat bude přes internet.)
NYX rtěnky mám moc ráda, jak ty krémové, tak ty matné. Vcelku slušně mi drží na rtech v pěkném stavu, ty krémové zhruba hodinu, matné tak dvě. Poměr cena výkon je tedy perfektní. Když zohledním nejen cenu a výdrž, ale třeba i barevnou škálu, mám tu svého favorita. Odstínů je opravdu hodně a já je mám ještě z doby, kdy jsem nosila hlavně nude rty.
Krémové rtěnky NYX Round Lipstick jsou na rtech opravdu hodně krémové. Uživatelky které nemají přesně ohraničené rty budou mít s velkou pravděpodobností problém s rozpíjením rtěnky (stejně jako ho mám já). Nicméně to není problém, který by nevyřešila konturka. Takže konturovací tužku určitě doporučuji, předejdete tak rozpíjení do vrásek a rozmazávání okrajů. Na to jak jsou rtěnky krémové, mají celkem slušnou výdrž. Na rtech mi dají cca hodinu v ucházejícím stavu. Pak už musím aplikovat znovu a rtěnku poupravit. Díky své krémové konzistenci jsou rtěnky na rtech poměrně lesklé, jak můžete vidět na fotkách níže a do jisté míry rty hydratují a mám z nich díky tomu až takový pečující pocit.
Marrakesh Pink, můj nejoblíbenější odstín! Je to na něm taky vidět, zbývá mi ho už jenom kousek a je tak krémový, že se naklání a maže. :( Což je také jediná nevýhoda, spolu s tím, že nutně potřebuje konturku. Jemná světlá růžová a malinkou kapkou broskvové.
Pure Nude, také velmi světlá růžová s trochu výraznějším oranžovým tónem. Opět velmi pěkná barva a poměrně hodně krémová. I tady doporučím konturovací tužku, pokud máte s rozpíjením rtěnek problémy.
Thalia, fialovo hnědá barva s šedým podtónem. V tubičce se tváří více fialově, než pak vypadá na rtech. Tento odstín je pořád opravdu krémový, ale drží se na rtech o trochu lépe než předchozí dva.
Circe, naprosto úžasná nude hnědá barva. Řekla bych světlejší béžovo hnědá. Rozhodně to není nude typu korektor, je opravdu spíše do hněda. Na tmavších typech pleti ale bude vypadat o dost světleji, tak na to pozor. Opět hodně krémová rtěnka.
Matné rtěnky Nyx Matte Lipstick jsou hezky matné, nevysušují téměř vůbec a na rtech mi vydrží zhruba dvě hodiny v pěkném stavu, což jak jsem psala výše, je za jejich cenu opravdu bezva a matné rtěnky patří mezi mé favority. Rtěnky jsou sušší, ale pořád se ještě příjemně nanášejí a po rtech kloužou. Aplikace je tedy bez problémů a rtěnky se dají v pohodě nosit i bez konturovací tužky.
Forbidden Interdit, velmi světlá, růžovo oranžová barva, na rtech trochu oranžovější než Marrakesh Pink, ale protože je matná, neleskne se a tak vypadá poměrně dost jinak.
Nude Diaphane, velmi podobný odstín jako Puru nude. Opět ale vypadá o dost jinak, protože na rtech je opravdu matná nude a malinko víc do oranžova.
Pale Pink, studená střední růžová, na určitém světle vypadá na rtech dokonce jako by měla fialový podtón (možná ho i má :)). Pokud máte rádi studené růžové matné rtěnky, určitě se po ní koukněte.
Hippie Chic, můj absolutní favorit. naprosto nádherná střední růžová s teplým korálovým podtónem. Je poměrně výrazná a bohužel se mi nepodařilo zachytit úplně přesně její lehce neonový nádech. Na rtech opravdu září a na mně se mi líbí opravdu hodně.
Omluvte prosím kvalitu fotek rtů, opravdu jsem se snažila, ale foťák v ruce jsem měla poprvé asi před měsícem. Předtím jsem všechno fotila mobilem a stále se učím. A pro úplnou představu u MACu jsem NC20 a můj podtón je výrazně žlutý, pokud tedy budete vybírat podle fotek na internetu, dejte pozor i na jak světlé/tmavé pleti rtěnka je. Co je pro mě hnědé může být pro tmavší pleť v podstatě korektor :D!
Rtěnky jsem nanášela přímo z tubičky a bez konturovací tužky. Aplikace tedy není tak precizní jako kdybych si dala konturku a nanášela rtěnku štětečkem. Byl to tak trochu záměr. Neznám totiž nikoho, kdo by si s sebou do kabelky kromě rtěnky přibaloval ještě konturku a štětec na rty, popřípadě korektor a ještě jeden štěteček na něj :D. Pokud to tak někdo dělá, tak klobouk dolů. Na to nemám sílu ani vůli, prostě popadnu rtěnku a za jízdy/chůze/běhu prostě rty přetřu a nazdar :D. Snad mě neukamenujete!
To už je tedy pro dnešek vše a já se těším na otevření prodejny a eshopu a třeba jsem vám trochu pomohla s výběrem vaší nové rtěnky :)
Pěkný zbytek dne!
L.

Může vás také zajímat

Jalupro: Gel Lash Enhancer
Naše řasy slouží k tomu, aby chránily oči a absorbovaly znečisťující a dráždivé látky. Jsou to vlasy, které mají třístupňový životní cyklus a to stejný jako mají vlasy na hlavě, avšak je v porovnání s ním velmi krátký. Naše řasy vydrží na očích jeden až devět měsíců. Po čtyřicítce se stávají tenčí a řidší a jejich počet klesá. Jsou neustále vystavovány tření a tlaku a to především kvůli líčení a...

Číst více
beautyblogerky.czbeautyblogerky.cz intermedexintermedex jaluprojalupro očioči recenzerecenze

Pastelové barvy a teplý podzim? Není to zas taková paráda, jak se může zdát/ OUTFIT

Musí říct, že tento podzim je pro mě hodně netypický. Nosím totiž na mé poměry až moc světlých tónů a hlavně ty pastelové – jako na jaře. Možná jsem pomatená i z toho počasí, nebýt těch nádherně oranžově a červeně zbarvených listů, řekla bych, že máme květen. Jen si to […]

Číst více
Můj stylMůj styl názornázor Oblékám seOblékám se outfitoutfit podzimpodzim

Decor wishlist | ložnice

wish


Krásný den! Jelikož aktuálně zařizuju celý byt, slíbila jsem Vám na toto téma spoustu článků a dnes přicházím s prvním z nich. Skládání wishlistů mě hrozně baví a hezky si udělám pořádek v tom, co se mi líbí a jaký styl je mi nejbližší. Vidím, jak jednotlivé kousky fungují s ostatními a udělám si hezkou představu o celkovém výsledku. Jako první jsem tedy dala dohromady seznam věcí, které by se mi...

Číst více
bella rosebella rose decordecor JyskJysk vemzuvemzu wishlistwishlist