• Úvod
  • Blogy
  • Odstranění make-upu bez odličovacích přípravků – jde to? - beautyblogerky.cz
Odstranění make-upu bez odličovacích přípravků – jde to?
Sdílejte s přáteli

Sen asi každé ženy: být večer odlíčená jen mávnutím kouzelného proutku. Doba se zrychluje, žádná z nás nemá čas každý večer trávit 10 minut odličováním. Hlavně my, vytížené a zaměstnané mámy. Každá chvilka s dítětem je pro nás cenná. Nějaké značky toto přání vyslyšely a přišly s inovativními vychytávkami, díky kterým se můžeme odlíčit jen vodou a vlastně za chodu. Ale fungují doopravdy?

Jak asi víte, já jsem na čištění pleti opravdu pintlich a bez odlíčení nejdu spát za žádných okolností. Když se mi ale do ruky dostala zázračná rukavice, která prý odstraňuje make-up bez odličovacích přípravků a řasenka, která jde smýt pouze teplou vodou, nedalo mi to a rozhodla jsem se o těchto „zázracích“ napsat článek.

Řasenka The ONE No Compromise od Oriflame * (koupíte ZDE)

Největším šokem pro mě byla právě ta zmiňovaná řasenka. Jsem zvyklá, že všechny co mám doma, se jen tak řas nepustí a často potřebuji dvojfázové odličovací přípravky, nebo alespoň kvalitní micelární vodu, abych při jejich sundávání nedřela oko a jen jemným přiložením tamponku se rozpustily.

Tato řasenka o sobě ale hrdě prohlašovala, že ji stáhnete jen teplou vodou. A paradoxně ve studené vodě se ani nehne a vydrží na oku celý den i v extrémních podmínkách. To jsou opravdu velmi sebevědomá tvrzení. Abych to ověřila, pustila jsem se do testování.

Musím pochválit její kartáček, manipuluje se s ním opravdu snadno. Takový klasický s většími štětinkami. Při líčení mi řasenka vůbec neslepovala řasy, což jsem ocenila, ale pro výraznější řasy jsem potřebovala nanést minimálně 3 vrstvy. Pak vypadala na oku opravdu pěkně a přirozeně. Snažila jsem se oči s ní vyfotit (což byl opravdu oříšek, nevím, jak to ostatní blogerky dělají, že mají vždy tak krásné fotky líčení očí?). Snad jdou ale řasy s ní nalíčené dostatečně vidět. Testovala jsem ji několik dní, i když byly opravdu vysoké teploty a já se hodně potila a  leskla se mi pleť. Někdy se mi stane, že se mi řasenky různě obtisknout, u této se mi to nestalo a jednoduše držela. Do bazénu jsem s ní tedy neskákala, ale zkoušela jsem si na oko chrstnout studenou vodu a neroztekla se.  Jen když jsem si trochu mnula oko, lehce opadala, ale to by asi nedala žádná řasenka. A co to odlíčení jen za pomocí teplé vody?

Nanesla jsem si teplou vodu jen do dlaní a lehce ji přikládala na oko. Řasenka se začala pouštět i bez mnutí. Vzala jsem si ještě tampónek, rovněž namočený jen v teplé vodě a odstranila jím zbytky řasenky. Jemně a oko jsem nedřela. Opravdu milé překvapení, toto jsem fakt nečekala. Musím tedy potvrdit, že při použití této řasenky odličovač očního make-upu nebudete potřebovat (pokud jste neměly další výrazný oční make-up).

Odličovací rukavice Glov (koupíte třeba ZDE)

Toto je vlastně taková žínka, ale trošku z jiného materiálu. Tento by na sebe měl magnetizovat nečistoty a hravě stáhnout celý make-up, opět jen za pomocí vody. Žínky doma na odličování používám pravidelně, ale stahuji s nimi odličovací přípravky s rozpuštěným make-upem (odličovací mléka, balzámy, oleje….). Bez nich jsem si to nedokázala představit. No zkusila jsem to. Žínka opravdu veškerý make-up smyla, včetně toho očního! Ale zrovna u těch očí mi nepřišla úplně jemná a hebká. A trošku mi jen s tou vodou tahala kůži, že bych se časem bála, že mi zadělá na vrásky. Jednou za čas, například po návratu z večírku, kdy opravdu nemám chuť na složité odličování, bych přivřela oko, ale pravidelně myslím, že pleti neprospívá. I když make-up stáhla, stejně jsem neměla dobrý pocit. Potřebuji tam mít ještě něco, co vím, že se dostane hlouběji a rozpustí ty nečistoty opravdu důkladně. (Já jsem tím důkladným odličovaním opravdu postižená, nechci si zadělávat na další problémy na pleti.)

Takže ji používám, ale vždy s nějakým tím mastnějším odličovákem. Líbí se mi na ni, že se opravdu dobře pere v ruce, make-up na ní neulpívá a je pod vodou opláchlá raz dva. Jednou za čas ji vyperu mýdlem, ale materiál je antibakteriální, tak to není potřeba denně. Na toto použití jsem si ji opravdu oblíbila, ale otázka je, jestli by se nemohla nahradit levnější žínkou.

Když to shrnu, pokusy vyhnout se klasickým odličovacím přípravkům nejsou v těchto případech špatné, vlastně i fungují. Ale z dlouhodobějšího hlediska bych stejně zůstala u klasiky a pleť trochu hýčkala těmi fajnovými odličovacími balzámy, olejíčky nebo mléky, uděláte si s nimi příjemnou masáž pleti (která pomáhá proti stárnutí) a dobré přípravky pleti dodají i pečující látky. Na cesty, a když opravdu nestíháte, se ale tyto moderní vychytávky mohou hodit

Jak se nejraději odličujete vy? Dáváte si na tom záležet, nebo vám jde o to nejrychlejší řešení? 

Může vás také zajímat

Medik8: White Balance Brightening SerumTaké vás trápí pigmentové skvrny nebo flíčky po akné? Mě jo! A rozhodla jsem se nimi zatočit pomocí séra značky Medik8. White Balance Brightening sérum je produkt, který obsahuje jedinečnou složku s názvem Oxyresveratrol(0, 5 %). Ta je velmi účinná v minimalizaci nadměrné pigmentace kůže, umí sjednocovat tón pleti a zlepšovat její celkový vzhled, který byl sluncem poškozen. Ve dvou totožných...

Číst více
medaprexmedaprex medik8medik8 pleťpleť recenzerecenze

Moje největší a jediné předsevzetí pro rok 2019

Předsevzetí typu zhubnout, jíst víc zdravě, víc cvičit apod., jsem si nikdy nedávala. Celkově na tyto závazky moc nejsem. Spíše si vždy začátkem nového roku stanovuji cíle nebo směr, kam bych se chtěla vydat, co si třeba splnit a co uskutečnit. Letos to mám úplně jasné. Vyplynulo to už ze […]

Číst více
Co se zrovna dějeCo se zrovna děje motivacemotivace Můj stylMůj styl nový roknový rok Oblékám seOblékám se outfitoutfit Zajímám seZajímám se

Přečteno

přečteno

Krásné pondělí! Tenhle článek už mám nachystaný delší dobu a málem jsem na něj zapomněla. Jde o tipy na knížky, které jsem před nějakou dobou přečetla a moc mě bavily, tudíž doporučuji dál. Dle mého názoru totiž tipů na knížky není nikdy dost, takže uvítám i nějaké od vás v komentářích.

Kniha, u které se budete smát od začátku až do konce a nebudete se od ní moct...

Číst více
co právě čtuco právě čtu knižní tipyknižní tipy přečtenopřečteno