• Úvod
  • Blogy
  • Odstranění make-upu bez odličovacích přípravků – jde to? - beautyblogerky.cz
Odstranění make-upu bez odličovacích přípravků – jde to?
Sdílejte s přáteli

Sen asi každé ženy: být večer odlíčená jen mávnutím kouzelného proutku. Doba se zrychluje, žádná z nás nemá čas každý večer trávit 10 minut odličováním. Hlavně my, vytížené a zaměstnané mámy. Každá chvilka s dítětem je pro nás cenná. Nějaké značky toto přání vyslyšely a přišly s inovativními vychytávkami, díky kterým se můžeme odlíčit jen vodou a vlastně za chodu. Ale fungují doopravdy?

Jak asi víte, já jsem na čištění pleti opravdu pintlich a bez odlíčení nejdu spát za žádných okolností. Když se mi ale do ruky dostala zázračná rukavice, která prý odstraňuje make-up bez odličovacích přípravků a řasenka, která jde smýt pouze teplou vodou, nedalo mi to a rozhodla jsem se o těchto „zázracích“ napsat článek.

Řasenka The ONE No Compromise od Oriflame * (koupíte ZDE)

Největším šokem pro mě byla právě ta zmiňovaná řasenka. Jsem zvyklá, že všechny co mám doma, se jen tak řas nepustí a často potřebuji dvojfázové odličovací přípravky, nebo alespoň kvalitní micelární vodu, abych při jejich sundávání nedřela oko a jen jemným přiložením tamponku se rozpustily.

Tato řasenka o sobě ale hrdě prohlašovala, že ji stáhnete jen teplou vodou. A paradoxně ve studené vodě se ani nehne a vydrží na oku celý den i v extrémních podmínkách. To jsou opravdu velmi sebevědomá tvrzení. Abych to ověřila, pustila jsem se do testování.

Musím pochválit její kartáček, manipuluje se s ním opravdu snadno. Takový klasický s většími štětinkami. Při líčení mi řasenka vůbec neslepovala řasy, což jsem ocenila, ale pro výraznější řasy jsem potřebovala nanést minimálně 3 vrstvy. Pak vypadala na oku opravdu pěkně a přirozeně. Snažila jsem se oči s ní vyfotit (což byl opravdu oříšek, nevím, jak to ostatní blogerky dělají, že mají vždy tak krásné fotky líčení očí?). Snad jdou ale řasy s ní nalíčené dostatečně vidět. Testovala jsem ji několik dní, i když byly opravdu vysoké teploty a já se hodně potila a  leskla se mi pleť. Někdy se mi stane, že se mi řasenky různě obtisknout, u této se mi to nestalo a jednoduše držela. Do bazénu jsem s ní tedy neskákala, ale zkoušela jsem si na oko chrstnout studenou vodu a neroztekla se.  Jen když jsem si trochu mnula oko, lehce opadala, ale to by asi nedala žádná řasenka. A co to odlíčení jen za pomocí teplé vody?

Nanesla jsem si teplou vodu jen do dlaní a lehce ji přikládala na oko. Řasenka se začala pouštět i bez mnutí. Vzala jsem si ještě tampónek, rovněž namočený jen v teplé vodě a odstranila jím zbytky řasenky. Jemně a oko jsem nedřela. Opravdu milé překvapení, toto jsem fakt nečekala. Musím tedy potvrdit, že při použití této řasenky odličovač očního make-upu nebudete potřebovat (pokud jste neměly další výrazný oční make-up).

Odličovací rukavice Glov (koupíte třeba ZDE)

Toto je vlastně taková žínka, ale trošku z jiného materiálu. Tento by na sebe měl magnetizovat nečistoty a hravě stáhnout celý make-up, opět jen za pomocí vody. Žínky doma na odličování používám pravidelně, ale stahuji s nimi odličovací přípravky s rozpuštěným make-upem (odličovací mléka, balzámy, oleje….). Bez nich jsem si to nedokázala představit. No zkusila jsem to. Žínka opravdu veškerý make-up smyla, včetně toho očního! Ale zrovna u těch očí mi nepřišla úplně jemná a hebká. A trošku mi jen s tou vodou tahala kůži, že bych se časem bála, že mi zadělá na vrásky. Jednou za čas, například po návratu z večírku, kdy opravdu nemám chuť na složité odličování, bych přivřela oko, ale pravidelně myslím, že pleti neprospívá. I když make-up stáhla, stejně jsem neměla dobrý pocit. Potřebuji tam mít ještě něco, co vím, že se dostane hlouběji a rozpustí ty nečistoty opravdu důkladně. (Já jsem tím důkladným odličovaním opravdu postižená, nechci si zadělávat na další problémy na pleti.)

Takže ji používám, ale vždy s nějakým tím mastnějším odličovákem. Líbí se mi na ni, že se opravdu dobře pere v ruce, make-up na ní neulpívá a je pod vodou opláchlá raz dva. Jednou za čas ji vyperu mýdlem, ale materiál je antibakteriální, tak to není potřeba denně. Na toto použití jsem si ji opravdu oblíbila, ale otázka je, jestli by se nemohla nahradit levnější žínkou.

Když to shrnu, pokusy vyhnout se klasickým odličovacím přípravkům nejsou v těchto případech špatné, vlastně i fungují. Ale z dlouhodobějšího hlediska bych stejně zůstala u klasiky a pleť trochu hýčkala těmi fajnovými odličovacími balzámy, olejíčky nebo mléky, uděláte si s nimi příjemnou masáž pleti (která pomáhá proti stárnutí) a dobré přípravky pleti dodají i pečující látky. Na cesty, a když opravdu nestíháte, se ale tyto moderní vychytávky mohou hodit

Jak se nejraději odličujete vy? Dáváte si na tom záležet, nebo vám jde o to nejrychlejší řešení? 

Může vás také zajímat

6 knih, které stojí za to si přečíst

Léto je v plném proudu, a pokud jste ještě nebyli, tak se možná chystáte na dovolenou, případně na různé víkendové výlety. Co si s sebou vzít na čtení do vlaku, auta nebo na pláž? Přečetla jsem v poslední době několik skvělých knih, tak se s vámi o tipy na letní […]

Číst více
knihakniha létoléto OstatníOstatní recenzerecenze Zajímám seZajímám se

Saloos: Squalane & KamélieSaloos nabízí na trhu tento anti-age elixír s názvem Sqalane & Kamélie, který je vhodný pro všechny typy pleti, nejvíce však pro pleť s vrásakmi. Vyhlazuje totiž pokožku a poskytuje jí intenzivní regeneraci. Díky obsahu patentované látky Bright Oleoactif pomáhá rerukovat tmavé skvrny a sjednocovat tón pleti. Jeho složení je plné squalanu, oleji z kamélie, arganovému oleji, extraktu z karotky a...

Číst více
pleťpleť recenzerecenze saloossaloos

Jakou chybu jsem dělala při vybírání make-upu / KOSMETICKÁ RECENZE

Proč my ženy vlastně používáme make-up? Já se přiznám, že se nad tím v poslední době dost zamýšlím. Já ho vlastně začala dávat na obličej někdy na střední a přišlo mi to jako skvělý způsob, jak mít během minuty hezčí pleť. Už od puberty jsem měla problematickou pleť a s […]

Číst více
Kosmetické tipyKosmetické tipy lancomelancome makeupmakeup notinonotino recenzerecenze Recenze produktůRecenze produktů Zkrášluji seZkrášluji se