• Úvod
  • Blogy
  • Okamžitá vzpruha unavených očí: pečující náplasti pod oči - beautyblogerky.cz
Okamžitá vzpruha unavených očí: pečující náplasti pod oči
Sdílejte s přáteli

Na fotkách si hraju na Šípkovou Růženku, kéž bych se jí doopravdy mohla alespoň na jeden den stát, vydatný spánek mi v poslední době vážně chybí. Jak ale nevypadat příšerně unaveně, když se vám toho nočního snění moc nedopřává? Naštěstí existuje několik kosmetických pomocníků, jako jsou třeba oční náplasti. Já jsem v poslední době mohla vyzkoušet dva druhy, od značky Estée Lauder a Talika. I když na první pohled vypadají stejně, liší se naprosto diametrálně, jak formou, tak svým účinkem. No a když nepomůžou ty, pak už jen korektor a sluneční brýle

masky-na-oci

Na péči o oční okolí si opravdu dávám záležet, nejen, že pravidelně používám oční krémy, ale když je nejhůř (hlavně ráno), sahám po těchto malinkatých maskách pod oči, které poskytnou očnímu okolí bleskovou regeneraci. Určitě zrovna tyto dvoje nejsou úplně nejlevnější, tak mě moc zajímalo, jestli za tu investici stojí, tak se pojďte podívat na moje zkušenosti s nimi a jejich krátkou charakteristiku.

masky-na-oci_estee-lauder

Estée Lauder Stress Relief oční maska* (KOUPÍTE ZDE)

Balení obsahuje 10 sáčků, ve kterých najdete 1 pár plátýnek v měsíčkovém tvaru napuštěné tekutinou s pečujícími látkami. Tyto masky jsou naprosto jemné a tenké, silně ponořené do tekutiny, díky čemuž pod okem dobře drží. Doslova je tam přilepíte a necháte působit minimálně 10 minut. Ideální čas, když ráno snídáte, nebo chystáte děti. Maska dobře dodá hydrataci, malinko osvěží a trochu po ní splasknout otoky. Sáček s párem očních masek je na jedno použití, ale tekutiny je v něm dost, tak se teoreticky dá použít i dvakrát, když je šikovně opět do sáčku s tekutinou vložíte. Stojí za tu cenu? Upřímně, čekala jsem více. Oční okolí je mírně osvěženo, ale určitě nezmírní kruhy pod očima a nějaký wau efekt, že bych měla rozzářené oční okolí, jsem nezaznamenala.

masky-na-oci_talika

Talika Péče o oči a oční okolí Eye Therapie Patch Refill* (PRODÁVÁ DOUGLAS)

Tyto polštářky pod oči jsou zase z úplně jiného „materiálu“. Tvoří je takový jakoby pevný gel/ silikon, který se pod oči doslova přicucne a fakt fantasticky drží. Tyto by se tedy měly nechat působit ideálně 30 minut, takže to chce je hned aplikovat po probuzení, nebo večer. V sáčku jsem nezaznamenala žádnou tekutinu, což mě zarazilo, ale po působení masky jsem zpozorovala, že ze sebe vypouští jemné olejíčky. I vnitřek sáčku je jemně olejový, ale né vyloženě mastný. Oční okolí tedy mírně napustí těmito olejíčky a minimalizují tak výskyt vrásek. V porovnání s těmi od EL /zkoušela jsem i pod jedno oko dát EL a pod druhé Taliku a porovnat rozdíly/ jsem měla kruhy pod očima malinko světlejší (byly tam stále, ale méně zřetelnější) a oční okolí bylo prostě více vyhlazenější. Masky v sáčku se dají použít 3x (já tedy jedu 4. kolo a pořád dobrý) a mohou se aplikovat i přes make-up. Stojí za tu cenu? Ráno vyloženě oční okolí neosvěží, spíš o ně pečují a mírně vyhlazují vrásky. Při pravidelném používání, věřím, že zpozorujete rozdíl, takže pokud jste ve vyšším věku a chcete něco pro oči navíc, tak ano. Na ranní osvěžení očí dle mého ale moc nezabírají.

Jestli máte i vy tip na nějaké výkonné oční masky, které po ránu fakt umí nakopnout, tak sem s nimi! Jak jinak osvěžujete své unavené oči?

R

Může vás také zajímat

Foamie: houba do sprchyNedávno se mi do rukou dostaly tyto dvě varianty houby Foamie. Jedná se o klasickou houbu na mytí, která v sobě však má implementované mýdlo. Stačí houbu tedy namočit, párkrát promačkat a už pěníte a myjete. 


Houba je na dotek příjemná, opravdu se s ní ráda mydlím. Mocca Peelvarianta nejen že dokonale voní po kávě, ale má jednu stranu houbičky exfoliační a tak hezky a jemně peelinguje pokožku těla...

Číst více
beautyblogerky.czbeautyblogerky.cz foamiefoamie recenzerecenze tělotělo

Jaká je Kuličková jízda od Albi?

Když se řekne Albi, velká spousta rodičů si jako první představí jejich edici Kouzelné čtení. Slyšela jsem na ni už tolik chvály! Mám ji i dlouhodobě na seznamu věcí, které bych ráda Hugovi pořídila, ale zatím jsem se k tomu nedostala. Vlastníme od Albi ale dvě Chytrá pexesa a jsme […]

Číst více
hračkyhračky Myslím na dětiMyslím na děti Nákupy pro nejmenšíNákupy pro nejmenší