• Úvod
  • Blogy
  • OPI laky / odstíny a recenze - beautyblogerky.cz
OPI laky / odstíny a recenze
Sdílejte s přáteli
Dlouho tu nebyl lakovací článek a ačkoliv jsem tenhle měla v plánu opravdu velmi dlouho, také mi velmi dlouho trvalo ho nachystat, nalakovat a nafotit. Dnes se tedy podíváme na moji současnou OPI sbírku laků a také vám řeknu, proč mám laky OPI moc ráda.
V první řadě je nutné zmínit, že já nosím nehty akrylové. Není to pouze "pro parádu", má to i reálný logický základ. Celé dětství jsem si kousala nehty a kůži okolo nich. Není to nic, na co by byl člověk pyšný a bohužel, nebylo v mých silách s tím něco udělat. Žádné vodičky z lékárny mi nikdy nepomohly, a prostě to bylo silnější než moje vůle. V patnácti jsem si poprvé zašla na gelovky. Nebyla to žádná hitparáda, ale zjistila jsem, že jsem si z ničeho nic kousat nehty přestala. Naprosto samovolně a okamžitě. Výsledek je tedy jasný, umělé nehty si dělám už asi osm let a před pár lety jsem přešla z gelu na akryl. 
 
Nemám nehty zničené ani nic podobného, ale jakmile je sundám, aby si odpočinuly, i po těch letech si nehty zase okoušu do krve... :))) Neptejte se mě proč, ale prostě to tak je. No a jak to tak už bývá, čím déle člověk umělé nehty nosí, tím víc se mu zvyšuje tolerance na jejich délku. Občas se musím krotit a připomínat si, že nejsem střihoruký Edward že nepotřebuji deseti centimetrové nehty k otvírání plechovek. :) Toliko k úvodu, kterým jsem chtěla říct, že plně respektuji ty z vás, kterým se umělé nehty nelíbí, nebo vám dokonce přijdou ošklivé. :)
 
 
Laky OPI mají 15 ml a také je nutné říct, že ve většině případů opravdu pro bezva krytí stačí jedna vrstva. Pro stoprocentní a bezchybné krytí pak stačí dvě slabé, kromě hodně světlých výjimek, které možná ale ani nemají být úplně krycí. Chci tím říci, že cena 290,- za lahvičku pak není tak vysoká. Pokud máte lak za stovku z drogerie, který má mililitrů deset a potřebujete čtyři vrstvy k plnému krytí, značně se nám poměr ceny změní.
 
Co se výdrže týče, těžko se mi s akrylem posuzuje. Každopádně mi laky OPI drží opravdu dobře a rozhodně lépe, než laky levnější. OPI laky ve dvou vrstvách s top coatem (Miracle Gel Top Coat od Sally Hansen) mi na nehtech v bezvadném stavu vydrží zhruba sedm dní. Řekněme možná i deset, pokud důkladně zalakuji špičky, které mají tendence se ošoupávat. Pro srovnání, levné laky z drogerie mi drží s top coatem zhruba pět dní dobře a sedm dní dostatečně. Právě proto pro mě také nemá smysl dát za lak víc než tři stovky. Drží mi v podstatě cokoliv. A protože velmi často měním lak na nehtech, ani většinou do bodu, kdy je lak ošklivý, nestačím dojít.
 


Laky OPI jsou krémové, mají ideální konzistence a velmi příjemně se mi lakují. Zasychají vcelku rychle a jsou nádherně lesklé sami o sobě. Což jsou také důvody, proč je mám opravdu moc ráda. Ani po delší době mi nevysychají a příliš nehoustnou. Nutno také dodat, že já po každém lakování jakémukoliv laku důkladně odlakuji hrdlo, aby šla lahvička pěkně utáhnout. OPI laky nemají problém ani s mírným naředěním (thinner), které, ačkoliv houstnutí není nijak extrémní, je přeci jen po roce potřeba. :)
 
 
 
 
 
 
 
Nebudeme si tu nic nalhávat, k vrchním lakovačům určitě nepatřím a stejně tak nejsem mistr fotograf manikůry. :))) Nicméně i tak si představu o barvách určitě uděláte. Na fotkách jsou odstíny velmi reálné. Jediné co bych asi podotkla, je rozdíl mezi žlutými laky. Need Sunglasses je pravá, krásná žlutá a je docela zářivá. I just can't Cope-acabana je také celkem zářivý odstín žluté, za to je ale krémovější a jakoby pastelovější, pokud se to o zářivé barvě dá vůbec říct.
 
Na fotkách jsou dvě vrstvy laku bez top coatu. Mimo jiné si i uděláte představu, jaké barvy nejčastěji a nejvíc nosím, nehledě na značku. Hnědé laky také asi nebudou šálek kávy každého, ale já jim minulý rok propadla a to velmi. Názvy OPI laků jsou také ultra vtipné a nejlepší mi určitě přijde Did you ear about Van Gogh. :)

 
 
Doufám, že se vám dnešní článek líbil a vy mi napište, jaké barvy laků na nehty nejraději nosíte a jestli také podléháte trendům a oblíbené laky se vám tak velmi často mění. Další zajímavou otázkou pak může být to, jestli máte barvy laků rozdělené podle ročního období, nebo jestli je mezi vámi někdo, kdo má také více než sto kousků.. :)
 
Mějte se krásně a těším se zase příště! L.

Může vás také zajímat

OOTD | šaty x 4

1

Krásný den! Dnes mám pro vás rovnou 4 outfity, ve kterých vám ukážu mé oblíbené šaty, které se mnou cestovaly na dovolenou. Za všechny moc děkuji ZOOTu, kde teď navíc až do nedělní půlnoci probíhá sleva 50% na vše po zadání kódu TOHLENENIVTIP. Já si asi taky udělám ještě radost nějakým letním kouskem a třeba ho tím konečně přivolám

hnědé oversize košilové šaty Vila Linnan (bohužel vyprodané)
1..
1.

modré...

Číst více
lenlen maledivymaledivy ootdootd outfitoutfit Zoot czZoot cz

JAK NOSIT LETNÍ BÍLÉ ŠATY NA 7 ZPŮSOBŮ / VIDEO

Další fashion video. Tentokrát jsem zkombinovala na několik způsobů obyčejné bílé šaty, které určitě unosíte na jaře i v létě. Odebírejte můj kanál: http://bit.ly/odebirej_mamou_stylove OBLEČENÍ: + Bílé midi šaty: http://bit.ly/2Q0rV2F + Béžová crossbody kabelka: http://bit.ly/2vGxPwr + Černé sandály na klínku: http://bit.ly/2WsKjnb + Bílé lněné pruhované sako: http://bit.ly/2Wwld6S + Bílý pásek s […]

Číst více
Módní inspiraceMódní inspirace Oblékám seOblékám se šatyšaty VideaVidea videovideo

Medik8: Glow Oil s vitamínem CNevím jak vy, ale já na večer nejraději aplikuji na pleť olejíčky. Tento s názvem Glow Oil od britské značky Medik8 obsahuje směs dvanácti přírodních esenciálních olejů, kterým vévodí olej z damašské růže, listů skořice i vitamín C. Právě ten pleť chrání před ultrafialovým zářením, zlepšuje texturu pleti a redukuje jemné linky. Především umí pokožku pořádně projasnit. Tento produkt je stabilní...

Číst více
medaprexmedaprex medik8medik8 pleťpleť recenzerecenze