Sdílejte s přáteli

Není to poprvé, kdy polemizuju, co budu dělat dál. V životě, v blogování a celkově, jakým směrem se chci vlastně vydat. Právě prázdniny a dovolené mi k tomu dávají nekonečný prostor a já z toho mám zase zamotanou hlavu. Asi jste si sami všimli, že příspěvků tu na blogu ubylo. Psala jsem o tom tady, měly jsme s holkama prázdniny a dny jsme spolu trávily společně. Moc prostoru na psaní článků jsem tedy neměla. Ale snažila jsem se aspoň jednou týdně vydat video a úplně neusnout na vavřínech. Na mě, rozeného workoholika, který je zvyklý stále něco dělat a vymýšlet, to byla celkem výzva – jen tak nechat plynout dny a užívat si přítomnost holek, místo toho, abych seděla u počítače a stříhala video, nebo něco datlila do klávesnice.

Užila jsem si to, naučila se pracovat s mými výčitkami z nicnedělání a ujasnila si priority. Uvědomila jsem si, že nemůžu všechno dělat na 100%, že tu stále budou nezodpovězené emaily, komentáře (snad mi odpustíte) a že nemusím být 24 hodin online a všem k dispozici. Znovu jsem si připomněla ten hlavní důvod, proč jsem se rozhodla být blogerkou (nebo v dnešní době už influencerkou) na plný úvazek. Ano, abych inspirovala, motivovala, přinášela ostatním radost a taky abych byla sama svým pánem. Abych hlavně mohla být s mými holčičkami, kdy budu chtít a kdy mě budou potřebovat. Protože ono je pak ve finále jedno, jestli něco ťukám do počítače u sebe doma, nebo někde v kanceláři. Je pro mě nutné si uvědomit, že mám padla a že mám taky rodinu a mít volný večer třeba u knížky je opravdu normální. Sárinka jde do školy, bude mě potřebovat u svých úkolů a já jednoduše cítím, že bych si ji měla užít právě teď, než mi úplně vyroste. A ta Stelinčina roztomilost tu taky nebude navždy. A nechci být uřícená, vyfluslá a nervózní máma.

Rozhodla jsem se, že na sebe nebudu tak přísná. Nebudu si sama sobě dávat stále donekonečna nějaké cíle a úkoly, ale naučím se jen tak být a žít. Jak to tak píšu, tak se sama sobě i směju. Kolikrát jsem si to už říkala, ale pak mě nekončící povinnosti vždy semlely. Teď bych si ale přála, abych to sama sobě dodržela. Protože čas s mými dětmi je pro mě jednoznačná priorita a další věci tak nějak dopadnou. Hlavně se z toho nepo… Však to znáte

Jaké tedy chystám konkrétní změny? (Ano, konkrétní, protože, když si člověk neupřesní detaily, spíš jen plácá něco všeobecně, dosáhne se mu toho mnohem hůř).

  • ČLÁNKY NA BLOGU TU NEBUDOU UŽ TAK PRAVIDELNÉ (chtěla bych přesto pokračovat s týdenními outfity, ty vás dle mého baví a mě taky, k tomu budou nějaké ty kosmetické recenze, občas něco kolem dětí, mateřství a pak tak různě, když budu mít zajímavé téma, napíšu o tom. Možná přibude víc článků jen tak ze života. Jednoduše chci, aby blog bavil vás, ale  i mě a abych se k něčemu nenutila. Snad tuto nižší frekvenci postů pochopíte. Stejně, co jste mi psali, tak jsem pochopila, že nestíháte číst vše.
  • VIDEA SE BUDU SNAŽIT VYDÁVAT ALESPOŇ 1-2x TÝDNĚ Jak víte, průměrně jsem doteď vydávala dvakrát do týdne (v neděli a ve čtvrtek), od čehož se chci odprostit. Alespoň jedno video týdně pro vás natočím, pravděpodobně jich bude i víc, ale když to nestihnu, nechci z toho mít výčitky.
  • NA INSTAGRAMU VYDÁVÁM POST PRŮMĚRNĚ JEDNOU DENNĚ To je věc, která tu třeba při mých začátcích blogování a youtubování nebyla. Nebo se tak neřešila. Posty se publikovaly spontánně, upravily se jedním filtrem a bylo hotovo. Dneska je Instagram už samostatná kapitola a dokáže klidně sežrat celý den! Jsou holky, které kvůli IG fotkám cestují, hledají lokace, fotí kvůli jedné fotce 200 snímků a pak jednu z nich minimálně hodinu upravují. To mé věkové kategorii přijde šílené. Ale vím, že je to teď trend a pokud chci v tomto online světě uspět, musím se snažit. Takže si na fotkách, které na IG sdílím, dávám víc záležet, barevně je ladím a přemýšlím, jak je originálně pojmout. K tomu tam máte insta stories (které se přiznám, že úplně pravidelně nestíhám, to raději z mého dne natočím vlog, než abych každý prd ventilovala tady) a plác, máte několik hodin v háji. U této aplikace se tedy snažím najít střední cestu, nevyset na ní celý den a kvůli fotce nedělat psí kusy, ale i tak mi nějaký ten čas zabere. U této četnosti chci zhruba zůstat.
  • MOŽNÁ PŘIBYDOU NĚJAKÉ EXTERNISTKY – tady mi mě zajímal váš názor. Baví vás číst si recenze a zkušenosti od někoho jiného než od autora blogu? V zahraničí je to celkem běžné, že blogerky zvou k tvorbě svých článků i jiné lidi, ale já sama si stejně pak čtu jen posty té mé oblíbené blogerky a ty ostatní přeskakuji. Ale třeba to tak mám jen já a třeba zase jiný pohled na věc by tu byl fajn a třeba by to přineslo nějaký svěží vítr. Co si o tom myslíte? (Jak jinak víte, na blog mi momentálně přispívá i maminka Blanka, která recenzuje různá baby místa i věci, která je už nepokryju, a klape nám to.)
  • pořád si hraji s myšlenkou ROZJET STYLINGOVOU PORADNU. Občas mi od vás chodí emaily, co si máte obléci, jak co zkombinovat, co by se k vám hodilo apod. Chtěla bych to uchopit profesněji, abych vám mohla vyhovět. K tomuto mi ale zatím chybí jedna důležitá věc… čas. A bojím se, že pak by se stalo přesně to, čemu se teď snažím vyhnout, že bych seděla u počítače ve dne, v noci Ale určitě mi napište, jestli byste o nějaké mé stylingové služby měly zájem.

No a na závěr vám chci moc poděkovat, že v tom jedete se mnou, že mě podporujete, protože bez vás bych se nikdy nedostala až sem. Snad se sem budete stále vracet s radostí a třeba už teď konečně budete stíhat si číst všechny moje výplody (když jich nebude tolik).

Pořiďte si (podobné) kousky z outfitu:

Může vás také zajímat

Dermacol: Invisible Fixing PowderDnes tu mám pro vás jednu klasiku a to Invisible Fixing Powder od Dermacol. Pamatuji si tento pudr snad ještě z dob, kdy jsem byla na základní škole. Tenkrát byl opravdu hitem a každá z nás ho musela doma mít. Avšak na školačku mi tento neviditelný pudr přišel velice drahý. Snad na střední škole jsem si jej opravdu pořídila a šetřila jím, jak jen to šlo. Téměř u konce vysoké se ke mně produkt...

Číst více
DermacolDermacol pleťpleť recenzerecenze

New in | Ladybio

ladybio

Krásný den! Kosmetických článků tu teď bude trochu víc, ale nejde jinak! Já jsem objevila tolik skvělých produktů o které se s vámi chci podělit, ale slibuji, že budou i outfity, food diary, weekly snaps a tak dále Dnes bych vám ráda ukázala 4 nové kousky z mého nejoblíbenějšího eshopu s přírodní kosmetikou - Ladybio (všechny produkty jsou přírodní, vegan a cruelty free). Jde o jeden doplněk...

Číst více
doplňky stravydoplňky stravy Ere PerezEre Perez ladybioladybio new innew in probiotikaprobiotika recenzerecenze vlasová péčevlasová péče Yarok hair careYarok hair care

Jak nosím zvířecí potisky/ OUTFIT

Jestli se aspoň trochu zajímáte o módu a sledujete, co se nosí, nemohly vám na přehlídkových molech (ani na Instagramu) ujít zvířecí potisky. Hlavně ten hadí, který je trend no. 1. Já osobně už mám doma delší dobu leoparda, hlavně na tomto kožichu, který jste na mě viděli už několikrát. […]

Číst více
Můj stylMůj styl Oblékám seOblékám se outfitoutfit zvireci vzoryzvireci vzory