Sdílejte s přáteli

Není to poprvé, kdy polemizuju, co budu dělat dál. V životě, v blogování a celkově, jakým směrem se chci vlastně vydat. Právě prázdniny a dovolené mi k tomu dávají nekonečný prostor a já z toho mám zase zamotanou hlavu. Asi jste si sami všimli, že příspěvků tu na blogu ubylo. Psala jsem o tom tady, měly jsme s holkama prázdniny a dny jsme spolu trávily společně. Moc prostoru na psaní článků jsem tedy neměla. Ale snažila jsem se aspoň jednou týdně vydat video a úplně neusnout na vavřínech. Na mě, rozeného workoholika, který je zvyklý stále něco dělat a vymýšlet, to byla celkem výzva – jen tak nechat plynout dny a užívat si přítomnost holek, místo toho, abych seděla u počítače a stříhala video, nebo něco datlila do klávesnice.

Užila jsem si to, naučila se pracovat s mými výčitkami z nicnedělání a ujasnila si priority. Uvědomila jsem si, že nemůžu všechno dělat na 100%, že tu stále budou nezodpovězené emaily, komentáře (snad mi odpustíte) a že nemusím být 24 hodin online a všem k dispozici. Znovu jsem si připomněla ten hlavní důvod, proč jsem se rozhodla být blogerkou (nebo v dnešní době už influencerkou) na plný úvazek. Ano, abych inspirovala, motivovala, přinášela ostatním radost a taky abych byla sama svým pánem. Abych hlavně mohla být s mými holčičkami, kdy budu chtít a kdy mě budou potřebovat. Protože ono je pak ve finále jedno, jestli něco ťukám do počítače u sebe doma, nebo někde v kanceláři. Je pro mě nutné si uvědomit, že mám padla a že mám taky rodinu a mít volný večer třeba u knížky je opravdu normální. Sárinka jde do školy, bude mě potřebovat u svých úkolů a já jednoduše cítím, že bych si ji měla užít právě teď, než mi úplně vyroste. A ta Stelinčina roztomilost tu taky nebude navždy. A nechci být uřícená, vyfluslá a nervózní máma.

Rozhodla jsem se, že na sebe nebudu tak přísná. Nebudu si sama sobě dávat stále donekonečna nějaké cíle a úkoly, ale naučím se jen tak být a žít. Jak to tak píšu, tak se sama sobě i směju. Kolikrát jsem si to už říkala, ale pak mě nekončící povinnosti vždy semlely. Teď bych si ale přála, abych to sama sobě dodržela. Protože čas s mými dětmi je pro mě jednoznačná priorita a další věci tak nějak dopadnou. Hlavně se z toho nepo… Však to znáte

Jaké tedy chystám konkrétní změny? (Ano, konkrétní, protože, když si člověk neupřesní detaily, spíš jen plácá něco všeobecně, dosáhne se mu toho mnohem hůř).

  • ČLÁNKY NA BLOGU TU NEBUDOU UŽ TAK PRAVIDELNÉ (chtěla bych přesto pokračovat s týdenními outfity, ty vás dle mého baví a mě taky, k tomu budou nějaké ty kosmetické recenze, občas něco kolem dětí, mateřství a pak tak různě, když budu mít zajímavé téma, napíšu o tom. Možná přibude víc článků jen tak ze života. Jednoduše chci, aby blog bavil vás, ale  i mě a abych se k něčemu nenutila. Snad tuto nižší frekvenci postů pochopíte. Stejně, co jste mi psali, tak jsem pochopila, že nestíháte číst vše.
  • VIDEA SE BUDU SNAŽIT VYDÁVAT ALESPOŇ 1-2x TÝDNĚ Jak víte, průměrně jsem doteď vydávala dvakrát do týdne (v neděli a ve čtvrtek), od čehož se chci odprostit. Alespoň jedno video týdně pro vás natočím, pravděpodobně jich bude i víc, ale když to nestihnu, nechci z toho mít výčitky.
  • NA INSTAGRAMU VYDÁVÁM POST PRŮMĚRNĚ JEDNOU DENNĚ To je věc, která tu třeba při mých začátcích blogování a youtubování nebyla. Nebo se tak neřešila. Posty se publikovaly spontánně, upravily se jedním filtrem a bylo hotovo. Dneska je Instagram už samostatná kapitola a dokáže klidně sežrat celý den! Jsou holky, které kvůli IG fotkám cestují, hledají lokace, fotí kvůli jedné fotce 200 snímků a pak jednu z nich minimálně hodinu upravují. To mé věkové kategorii přijde šílené. Ale vím, že je to teď trend a pokud chci v tomto online světě uspět, musím se snažit. Takže si na fotkách, které na IG sdílím, dávám víc záležet, barevně je ladím a přemýšlím, jak je originálně pojmout. K tomu tam máte insta stories (které se přiznám, že úplně pravidelně nestíhám, to raději z mého dne natočím vlog, než abych každý prd ventilovala tady) a plác, máte několik hodin v háji. U této aplikace se tedy snažím najít střední cestu, nevyset na ní celý den a kvůli fotce nedělat psí kusy, ale i tak mi nějaký ten čas zabere. U této četnosti chci zhruba zůstat.
  • MOŽNÁ PŘIBYDOU NĚJAKÉ EXTERNISTKY – tady mi mě zajímal váš názor. Baví vás číst si recenze a zkušenosti od někoho jiného než od autora blogu? V zahraničí je to celkem běžné, že blogerky zvou k tvorbě svých článků i jiné lidi, ale já sama si stejně pak čtu jen posty té mé oblíbené blogerky a ty ostatní přeskakuji. Ale třeba to tak mám jen já a třeba zase jiný pohled na věc by tu byl fajn a třeba by to přineslo nějaký svěží vítr. Co si o tom myslíte? (Jak jinak víte, na blog mi momentálně přispívá i maminka Blanka, která recenzuje různá baby místa i věci, která je už nepokryju, a klape nám to.)
  • pořád si hraji s myšlenkou ROZJET STYLINGOVOU PORADNU. Občas mi od vás chodí emaily, co si máte obléci, jak co zkombinovat, co by se k vám hodilo apod. Chtěla bych to uchopit profesněji, abych vám mohla vyhovět. K tomuto mi ale zatím chybí jedna důležitá věc… čas. A bojím se, že pak by se stalo přesně to, čemu se teď snažím vyhnout, že bych seděla u počítače ve dne, v noci Ale určitě mi napište, jestli byste o nějaké mé stylingové služby měly zájem.

No a na závěr vám chci moc poděkovat, že v tom jedete se mnou, že mě podporujete, protože bez vás bych se nikdy nedostala až sem. Snad se sem budete stále vracet s radostí a třeba už teď konečně budete stíhat si číst všechny moje výplody (když jich nebude tolik).

Pořiďte si (podobné) kousky z outfitu:

Může vás také zajímat

Domácí jogurtová zmrzlina s ovocem / RECEPT

Myslím, že recept na rychlou domácí zmrzlinu (a ještě navíc ze zdravých ingrediencí) v těchto tropech vyloženě bodne. Já ji dělala minulý týden a měla jsem ji vyrobenou asi za 20 minut a už odpoledne ji holky blejzaly, jak rychle zamrzla. Takže věřím, že vám také přijde vhod. K její […]

Číst více
billabilla létoléto receptrecept recept pro dětirecept pro děti ReceptyRecepty Vařím a jímVařím a jím zmrzlinazmrzlina

SPF

spf-notino

Víte, jaký je nejúčinnější anti-aging produkt? Co znamenají čísla před označením SPF? Jaké jsou aktuálně mé oblíbené krémy na ochranu pleti před sluncem? Jaký je rozdíl mezi UVA a UVB? Jestli vás tohle zajímá, pak určitě pokračujte ve čtení.

Od mala jsem naučená se před sluncem chránit a živě si pamatuju, jak jsme se vždy s bráchou šklebili když na nás rodiče patlali opalovací krémy a teď jsem za...

Číst více
Chanel CC krémChanel CC krém La roche posayLa roche posay LumeneLumene notino cznotino cz ochrana před sluncemochrana před sluncem recenzerecenze SPFSPF

Superionherbs: HE SHOU WU & ASHWAGANDHATradiční čínská medicína - téma, které by si zasloužilo spíš knihy, než krátké články. Pokud někoho z vás trápí dlouhou dobu nějaký zdravotní problém již delší dobu, věřím, že jste kromě konvenčních postupů a lékařů zkusili právě i čínské tradiční postupy nebo alespoň jejich bylinné komplexy. Já ano, vypadávání vlasůmě trápí jíž 6 let a za tu dobu jsem zkusila všechno, co vás napadne. Návštěvy...

Číst více
superionherbssuperionherbs