Sdílejte s přáteli

Není to poprvé, kdy polemizuju, co budu dělat dál. V životě, v blogování a celkově, jakým směrem se chci vlastně vydat. Právě prázdniny a dovolené mi k tomu dávají nekonečný prostor a já z toho mám zase zamotanou hlavu. Asi jste si sami všimli, že příspěvků tu na blogu ubylo. Psala jsem o tom tady, měly jsme s holkama prázdniny a dny jsme spolu trávily společně. Moc prostoru na psaní článků jsem tedy neměla. Ale snažila jsem se aspoň jednou týdně vydat video a úplně neusnout na vavřínech. Na mě, rozeného workoholika, který je zvyklý stále něco dělat a vymýšlet, to byla celkem výzva – jen tak nechat plynout dny a užívat si přítomnost holek, místo toho, abych seděla u počítače a stříhala video, nebo něco datlila do klávesnice.

Užila jsem si to, naučila se pracovat s mými výčitkami z nicnedělání a ujasnila si priority. Uvědomila jsem si, že nemůžu všechno dělat na 100%, že tu stále budou nezodpovězené emaily, komentáře (snad mi odpustíte) a že nemusím být 24 hodin online a všem k dispozici. Znovu jsem si připomněla ten hlavní důvod, proč jsem se rozhodla být blogerkou (nebo v dnešní době už influencerkou) na plný úvazek. Ano, abych inspirovala, motivovala, přinášela ostatním radost a taky abych byla sama svým pánem. Abych hlavně mohla být s mými holčičkami, kdy budu chtít a kdy mě budou potřebovat. Protože ono je pak ve finále jedno, jestli něco ťukám do počítače u sebe doma, nebo někde v kanceláři. Je pro mě nutné si uvědomit, že mám padla a že mám taky rodinu a mít volný večer třeba u knížky je opravdu normální. Sárinka jde do školy, bude mě potřebovat u svých úkolů a já jednoduše cítím, že bych si ji měla užít právě teď, než mi úplně vyroste. A ta Stelinčina roztomilost tu taky nebude navždy. A nechci být uřícená, vyfluslá a nervózní máma.

Rozhodla jsem se, že na sebe nebudu tak přísná. Nebudu si sama sobě dávat stále donekonečna nějaké cíle a úkoly, ale naučím se jen tak být a žít. Jak to tak píšu, tak se sama sobě i směju. Kolikrát jsem si to už říkala, ale pak mě nekončící povinnosti vždy semlely. Teď bych si ale přála, abych to sama sobě dodržela. Protože čas s mými dětmi je pro mě jednoznačná priorita a další věci tak nějak dopadnou. Hlavně se z toho nepo… Však to znáte

Jaké tedy chystám konkrétní změny? (Ano, konkrétní, protože, když si člověk neupřesní detaily, spíš jen plácá něco všeobecně, dosáhne se mu toho mnohem hůř).

  • ČLÁNKY NA BLOGU TU NEBUDOU UŽ TAK PRAVIDELNÉ (chtěla bych přesto pokračovat s týdenními outfity, ty vás dle mého baví a mě taky, k tomu budou nějaké ty kosmetické recenze, občas něco kolem dětí, mateřství a pak tak různě, když budu mít zajímavé téma, napíšu o tom. Možná přibude víc článků jen tak ze života. Jednoduše chci, aby blog bavil vás, ale  i mě a abych se k něčemu nenutila. Snad tuto nižší frekvenci postů pochopíte. Stejně, co jste mi psali, tak jsem pochopila, že nestíháte číst vše.
  • VIDEA SE BUDU SNAŽIT VYDÁVAT ALESPOŇ 1-2x TÝDNĚ Jak víte, průměrně jsem doteď vydávala dvakrát do týdne (v neděli a ve čtvrtek), od čehož se chci odprostit. Alespoň jedno video týdně pro vás natočím, pravděpodobně jich bude i víc, ale když to nestihnu, nechci z toho mít výčitky.
  • NA INSTAGRAMU VYDÁVÁM POST PRŮMĚRNĚ JEDNOU DENNĚ To je věc, která tu třeba při mých začátcích blogování a youtubování nebyla. Nebo se tak neřešila. Posty se publikovaly spontánně, upravily se jedním filtrem a bylo hotovo. Dneska je Instagram už samostatná kapitola a dokáže klidně sežrat celý den! Jsou holky, které kvůli IG fotkám cestují, hledají lokace, fotí kvůli jedné fotce 200 snímků a pak jednu z nich minimálně hodinu upravují. To mé věkové kategorii přijde šílené. Ale vím, že je to teď trend a pokud chci v tomto online světě uspět, musím se snažit. Takže si na fotkách, které na IG sdílím, dávám víc záležet, barevně je ladím a přemýšlím, jak je originálně pojmout. K tomu tam máte insta stories (které se přiznám, že úplně pravidelně nestíhám, to raději z mého dne natočím vlog, než abych každý prd ventilovala tady) a plác, máte několik hodin v háji. U této aplikace se tedy snažím najít střední cestu, nevyset na ní celý den a kvůli fotce nedělat psí kusy, ale i tak mi nějaký ten čas zabere. U této četnosti chci zhruba zůstat.
  • MOŽNÁ PŘIBYDOU NĚJAKÉ EXTERNISTKY – tady mi mě zajímal váš názor. Baví vás číst si recenze a zkušenosti od někoho jiného než od autora blogu? V zahraničí je to celkem běžné, že blogerky zvou k tvorbě svých článků i jiné lidi, ale já sama si stejně pak čtu jen posty té mé oblíbené blogerky a ty ostatní přeskakuji. Ale třeba to tak mám jen já a třeba zase jiný pohled na věc by tu byl fajn a třeba by to přineslo nějaký svěží vítr. Co si o tom myslíte? (Jak jinak víte, na blog mi momentálně přispívá i maminka Blanka, která recenzuje různá baby místa i věci, která je už nepokryju, a klape nám to.)
  • pořád si hraji s myšlenkou ROZJET STYLINGOVOU PORADNU. Občas mi od vás chodí emaily, co si máte obléci, jak co zkombinovat, co by se k vám hodilo apod. Chtěla bych to uchopit profesněji, abych vám mohla vyhovět. K tomuto mi ale zatím chybí jedna důležitá věc… čas. A bojím se, že pak by se stalo přesně to, čemu se teď snažím vyhnout, že bych seděla u počítače ve dne, v noci Ale určitě mi napište, jestli byste o nějaké mé stylingové služby měly zájem.

No a na závěr vám chci moc poděkovat, že v tom jedete se mnou, že mě podporujete, protože bez vás bych se nikdy nedostala až sem. Snad se sem budete stále vracet s radostí a třeba už teď konečně budete stíhat si číst všechny moje výplody (když jich nebude tolik).

Pořiďte si (podobné) kousky z outfitu:

Může vás také zajímat

GRWM & JAK SI ZVÝŠIT SEBEVĚDOMÍ + SOUTĚŽ / VLOG

V novém videu se líčím před kamerou a povídám o tom, jak získat zdravé sebevědomí a sebelásku.  ODKAZY K VIDEU: + La Mer: https://fave.co/2B5SD2s + průhledný box na kosmetiku: http://bit.ly/2rvO11x + zrcátko Simplehuman: http://bit.ly/2rydg3b (20% sleva s kódem Mamoustylove20) + matující primer Paula’s Choice: http://bit.ly/2rvitsp + make-up Clarins: http://bit.ly/2yN5BSC + […]

Číst více
VideaVidea videovideo

Dubai | Photodiary

dubai


Krásný den! Po všech těch tipech na dárky tu mám pro vás opět článek z cest. S Haničkou jsme se ještě rozhodly v listopadu si o týden prodloužit léto a jako místo, kde se ohřejeme, jsme si vybraly Dubai. Dovolenou jsme pojaly naprosto odpočinkově, takže minimum práce, hodně jídla, hodně čtení a hodně vyhřívání se na sluníčku. Užijte si fotky! A pokud Vás zajímají články i z mých předešlých...

Číst více
Coya dubaiCoya dubai Drift beachDrift beach DubaiDubai MRLtravelsMRLtravels one and only dubaione and only dubai outfitoutfit Playa NomadePlaya Nomade the maine dubaithe maine dubai travel diarytravel diary travellingtravelling

Rozhodla jsem se být šťastná / OUTFIT

Že chci být v životě šťastná, jsem si stanovila už dávno. Ale znáte to, někdy to prostě není tak krásné, jak si to vysníte a někdy vás život srazí na kolena. Důležité ale je zase vstát, vztyčit hlavu vzhůru a znova si zopakovat, co jste si slíbili. Takže z mého […]

Číst více
motivacemotivace Můj stylMůj styl názornázor Oblékám seOblékám se outfitoutfit podzimpodzim růžovárůžová