• Úvod
  • Blogy
  • Outfit: Proč jsem si pořídila LV Pochette Metis a proč jsem vám o ní n
Sdílejte s přáteli

Zjistila jsem jednu věc. Nemá cenu před vámi cokoliv skrývat. Všimnete si na mě úplně všeho. Je to roztomilé a vlastně mě to těší. Občas mi přijde, že mě znáte jako svoje boty a mám ve vás takové svoje kámošky na dálku. Ano, pořídila jsem si svoji první (a pravděpodobně i poslední) LV kabelku! Tak a je to venku. Konečně jsem se k tomu po půl roce odhodlala, abych vám to ofiko prozradila. Není to oznámení života, nebojte, vím, že skutečné životní milníky jsou v něčem jiném, ale tady jsme na částečně fashion blogu, tak to povídání o kabelkách sem patří.

LV Pochette Metis outfit
Jestli vás značkové kabelky neberou, nechápete humbuk kolem nich, tak možná následující řádky přeskočte. Naprosto respektuji, že to není každého šálek čaje. Já mám pro ně ale slabost. Raději, než abych i koupila několik kabelek ze Zary, které se mi po půl roce rozpadnou, a vyhodím tím pádem peníze z okna, si našetřím na nadčasovou krásku od nějakého věhlasného módního domu, kterou budou nosit ještě moje holky. A navíc, nikdy neztratí na své hodnotě, tyto kabelky se prodávají v bazarech a vintage obchodech za vyšší cenu než v oficiálních buticích. Proč? Je na ně dlouhá čekací lhůta (na tuto Metis Pochette je to momentálně asi půl roku až rok) a to je dělá takové vzácné a nedostupné. Navíc tyto módní domy rok od roku zdražují, takže za pět let na své, i když nošené kabelce, můžete vydělat.


To je jen takové povídání, proč jsem se rozhodla si kupovat designérské kabelky a proč to pro mě není jen taková rozmařilost. To, že pozvednou jakýkoliv outfit a můžete si k nim pak vzít klidně i pytel, je stránka druhá. Jak vidíte, na fotkách mám celkem obyčejné bavlněné šaty, ale s LV kabelkou vypadají elegantně a celý look už není takový fádní.

Asi se ptáte, proč jsem si pořídila zrovna tuto kabelku Louis Vuitton Pochette Metis. No nebudu lhát, že jsem i já byla ovlivněna jinými blogerkami a youtuberkami Vlastně jsem nikdy kabelky od LV neměla v hledáčku. Nikdy mě nebraly. Vadilo mi u nich to okaté logo poznatelné na míle daleko, ta jejich masovost a jak moc se padělají. Spousta lidí nosí LV fejky a vůbec jim to nevadí. Proto u mě tato značka nikdy nebodovala, vždy jsem chtěla mít něco unikátního, co nemá každá druhá (nebo si na to nehraje). Když jsem ale uviděla tento konkrétní model, logo nelogo, zamilovala jsem se do ní na první pohled. Moc se mi líbí tím provedením, elegancí a vlastně i praktičností. Do té kabelky se toho vejde toooolik! A přesto si drží tvar a svůj šarm. Můžu ji nosit s holkama na hřiště (no dělám to výjimečně, ale vlastně je ta kabelka celkem odolná a narvu do ní všechno potřebné), na pracovní schůzky i na kafe s kámoškami. Můžu si ji vzít jen tak do ruky, přes rameno nebo cross body. A jen tak nevyjde z módy. Ani mi u ní nevadí to LV logo. Přijde mi, že tento model není zas tak profláklý a fejk jsem zatím na nikom neviděla. Prostě jsem si její kup obhájila dost dobře

Louis Vuitton Pochette Metis outfit

Když jsem se šla po ní do Louis Vuitton poptat, byla jsem ale trochu uzemněna. Čeká se na ni asi rok a cena mezi tím může ještě vzrůst. (To mluvím o tomto klasickém monogram provedení, mají ji třeba i v černé, červené, tělové a ty jsou více k dispozici…). Bezva. Jelikož jsem ale věděla, že je to kabelka na celý život, nechala jsem se na ten čekací seznam zapsat. Už i to byl zážitek. Paní z LV byla strašně moc ochotná a milá. Vždy v těchto luxusních obchodech očekávám chladný přístup, ale potěšilo mě, že i když jsem zrovna nebyla bůhvíjak vymóděná, nechovala se ke mně nijak arogantně. Od té doby (od února) mi volala asi 3x s tím, jestli opravdu chci stále čekat, že to ještě bude pár měsíců trvat. Na takové věci se ale vyplatí počkat. Přesto jsem tak trochu začala panikařit, že se na mě nedostane a zdraží jí bůhvíjak. Průběžně jsem ji tedy hledala i online v různých těch vintage obchodech. Ale jak jsem psala, většinou tam stojí více než v tom butiku. Až na mě jednoho dne vyskočila na vinted. Nošená, ale pořád v dobré kondici, s originálním účtem z Pařížské a dokonce o něco levnější než v samotném obchodě. Srdce se mi zastavilo. Věděla jsem, že nemůžu otálet a za takovou nabídku ji už nikde nenajdu. Byla to akce kulový blesk, s paní jsme se potkaly, ověřila jsem si, že je opravdu pravá a koupila jsem si ji od ní. Už je to asi tak půl roku a já to stále rozdýchávám. V LV butiku jsem totiž stále na čekačce. Sice ještě nevím, co udělám, až mi jednoho dne zavolají, že ji pro mě mají, ale je mi už tak nějak jedno. Už totiž s tímto skvostem (i když z druhé ruky) randím a čím více mi přirůstá k srdci.

A tak jsem se rozhodla, že vám o ní konečně řeknu. Protože jste si jí už stejně všimly a na Instagramu mi k ní přišlo několik dotazů. Tak ať se vyhneme nějakým spekulacím. Stejně se vám vždy s novými kabelkami vždy svěřím. U této to ale chtělo čas.

Jak se líbí vám? Co vy a luxusní kabelky?

Pořiďte si (podobné) kousky z outfitu:

Může vás také zajímat

Medik8: White Balance Brightening SerumTaké vás trápí pigmentové skvrny nebo flíčky po akné? Mě jo! A rozhodla jsem se nimi zatočit pomocí séra značky Medik8. White Balance Brightening sérum je produkt, který obsahuje jedinečnou složku s názvem Oxyresveratrol(0, 5 %). Ta je velmi účinná v minimalizaci nadměrné pigmentace kůže, umí sjednocovat tón pleti a zlepšovat její celkový vzhled, který byl sluncem poškozen. Ve dvou totožných...

Číst více
medaprexmedaprex medik8medik8 pleťpleť recenzerecenze

Moje největší a jediné předsevzetí pro rok 2019

Předsevzetí typu zhubnout, jíst víc zdravě, víc cvičit apod., jsem si nikdy nedávala. Celkově na tyto závazky moc nejsem. Spíše si vždy začátkem nového roku stanovuji cíle nebo směr, kam bych se chtěla vydat, co si třeba splnit a co uskutečnit. Letos to mám úplně jasné. Vyplynulo to už ze […]

Číst více
Co se zrovna dějeCo se zrovna děje motivacemotivace Můj stylMůj styl nový roknový rok Oblékám seOblékám se outfitoutfit Zajímám seZajímám se

Přečteno

přečteno

Krásné pondělí! Tenhle článek už mám nachystaný delší dobu a málem jsem na něj zapomněla. Jde o tipy na knížky, které jsem před nějakou dobou přečetla a moc mě bavily, tudíž doporučuji dál. Dle mého názoru totiž tipů na knížky není nikdy dost, takže uvítám i nějaké od vás v komentářích.

Kniha, u které se budete smát od začátku až do konce a nebudete se od ní moct...

Číst více
co právě čtuco právě čtu knižní tipyknižní tipy přečtenopřečteno