• Úvod
  • Blogy
  • Pastelové barvy a teplý podzim? Není to zas taková paráda, jak se může
Sdílejte s přáteli

Musí říct, že tento podzim je pro mě hodně netypický. Nosím totiž na mé poměry až moc světlých tónů a hlavně ty pastelové – jako na jaře. Možná jsem pomatená i z toho počasí, nebýt těch nádherně oranžově a červeně zbarvených listů, řekla bych, že máme květen. Jen si to představte, jak by to vypadalo, kdybychom měli jaro, pak léto a pak znovu jaro. Teď mi prostě přijde, že to tak je a tíhnu více k barvám, které nosím v teplejším období. Když si to tak zrekapituluji, tak každý den nosím pastelově růžovou nebo tuto mentolovou, jako na košili.

Je mi parádně a chtěla bych, aby to tak zůstalo. Všichni kolem jsou mě s počasím spokojení, v dobré náladě, ale vlastně, co se děje s naší planetou, zas tak příznivé není. Upozornila na to Bára včera ve svých stories. Asi k tomu bude na internetu víc článků. To, že máme teď tak krásný a teplý podzim je vlastně celkem průšvih. Otepluje se – globálně.  A prý rychleji, než se předpovídalo.

Co jsem nedávno četla, tak máme 10 let na to, abychom zastavili tuto apokalypsu, pak nás prý čekají pro někoho fatální sucha, nedostatek vody, nebo naopak povodně. Jako mámu mě to děsí, chci, aby se holčičky měly v dospělosti dobře a aby netrpěly jen kvůli našim rozmařilostem. Jenže jak toto změnit? Každý pro to můžeme udělat kousek, ale myslím, že hlavní opatření by měly udělat státy. Což si třeba u nás nedělám naděje, že by přední politiky zajímalo toto téma.

Cítím se jako zahnaná do kouta. Sama vím, že nejsem člověk, který by jedl každý den maso (chov dobytka právě zvyšuje výskyt CO2), autem nejezdím, přemýšlím nad každou věcí, kterou si koupím, nechci dělat zbytečný odpad (který pak aspoň třídím) a používám eko čistící přípravky. Ale přesto vím, že je to málo. Tak jsem o tom napsala, třeba každý z nás najde ještě něco, v čem té planetě může ještě pomoci. Přesunula jsem se tématem sice od outfitu, ale ono to s tím ve finále souvisí.

Jak tuto situaci vnímáte vy? Zamýšlíte se nad tím, jak to na Zemi bude vypadat za 20, 50 a více let?

Pořiďte si (podobné) kousky z outfitu:

Může vás také zajímat

Made in CZ/SK

czsk

Krásný den! Tenhle článek už jsem měla v hlavě delší dobu. Chtěla jsem vám představit mé oblíbené značky přírodní kosmetiky, která se vyrábí u nás nebo na Slovensku, ale nakonec jsem vybrala z jejich nabídky rovnou mé oblíbené produkty, které mají čestné místo v mé koupelně.

Zleva:

Přírodní pasty už používám několik let a ráda je střídám, teď jsem ale aktuálně věrná značce Herbadent, která má v...

Číst více
BiorythmeBiorythme česká přírodní kosmetikačeská přírodní kosmetika CocoesCocoes HerbadentHerbadent MalinnaMalinna Onest careOnest care přírodní kosmetikapřírodní kosmetika recenzerecenze SmysslySmyssly UshuayaUshuaya

Pink

1

Krásný den! Konečně jsem zase chytla blogovací slinu a dala jsem si za cíl 2-3 články týdně, tak snad mi to vyjde a pokud máte nějaké tipy na články, které byste na blogu rádi viděli, piště prosím do komentářů a já se pokusím vaše přání splnit  Nedávno jsem se domluvila se sestřenicí, že mi čas od času vyfotí outfit, takže se snad můžete těšit i na více OOTD článků a fotek na Instagramu. Upřímně...

Číst více
ootdootd outfitoutfit

Navia: Oční krém


Slovenská kosmetická firma Navia uvedla na trh jejich Oční krém s extraktem z Plamatky a Přesličky. Jedná se o produkt, který je určený pro péči o citlivou oblast kolem očí, kde je kůže nejtenčí a nejvíce náchylná k tvorbě vrásek. 


Základ tohoto očního krému tvoří růžová voda, známá svými účinky proti otokům a pak rostlinné oleje, zejména hroznový a výtažek z plamatkypřesličky, která je bohatá...

Číst více
krasnakazdydenkrasnakazdyden navianavia pleťpleť recenzerecenze