• Úvod
  • Blogy
  • Peter Thomas Roth pleťové masky / mini recenze - BeautyBlogerky.CZ
Peter Thomas Roth pleťové masky / mini recenze
Sdílejte s přáteli
Ve chvíli kdy jsem zjistila, že masky Peter Thomas Roth jsou v Sephoře, moc jsem je chtěla zkusit. V zahraničí jsou dost známé a opěvované. Na zkoušku jsem vzala set třech masek v mini balení. Jak jsem s maskami spokojená se dočtete v článku.
Set masek stojí 620,- a najdete v něm tři masky po 15 ml. Růžovou, okurkovou a dýňovou. Plné balení masky pak stojí okolo 1300,- za 150 ml. Cena zkušební sady tak na jednu stranu vypadá nevýhodně a na druhou, nevyhodíte 1300,- za masku, která vám nebude sedět a vyzkoušet můžete tři varianty doslova na vlastní kůži.
Také považujete jakékoliv miniaturky za naprosto rozkošné? :) Já ano! Balení je obyčejné plastové, průhledná dóza s bílým víčkem. Nevypadá ani lacině, ani extra luxusně. Spíš tak nějak normálně, možná trochu svěže. Tento malý kelímek s maskou mi stačil na tři důkladné aplikace. Kdybych s maskami trochu více šetřila, možná by to byly čtyři. Cena velkého balení se tím teoreticky dost snižuje.
Berte prosím v úvahu, že tato recenze je založena na vyzkoušení masek z těchto malých kelímků. Měla jsem tedy jen omezený počet možností, udělat si na ně názor. I tak doufám, že vám recenze přijde užitečná. :)
Cucumber Gel Mask - okurková gelová maska
Slibuje hydrataci, zklidnění a hloubkovou detoxikaci. Obsahuje mimo okurky také papáju, heřmánek, ananas a další. Líbí se mi, že ve složení jsou rostlinné složky na prvních místech. Je určena pro všechny typy pleti a zejména je vhodná na zklidnění pleti po peelingu, opalování, depilaci atd., pro důkladnou hydrataci pleti, nebo pod oči, aby se zmenšily otoky. Může se aplikovat klasicky jako maska, nebo v tenké vrstvě přes noc.
Maska má nevýraznou vůni a bohužel z ní okurku necítím a to jsem okurku cítit chtěla. ;-) Maska je na pleti ze začátku příjemná, postupně jak usychá, začne lepit. Zasychá dost rychle a proto jsem měla potřebu dávat si větší množství. Přišlo mi, že malé množství prostě nestačí.
Co se výsledků týče, maska mě nepálí na pleti a nepálí mě ani na očním okolí. Od hydratační masky chci, abych ji mohla použít i na oči a tahle maska s tím nemá problém. Kromě lepivého pocitu je celkem příjemná a pleť opravdu hydratuje. Všimla jsem si, že pleť pod očima vypadala po aplikaci opravdu svěžeji. Nemám ovšem problémy s kruhy pod očima nebo s velkými otoky, tak nemohu očekávat výrazný rozdíl.
Rose Stem Cell Bio-repair Gel Mask - maska s extrakty z růže
Maska má obsahovat buňky z růží a jejich extrakt. Má působit jako prevence proti stárnutí, zmírnit viditelné vrásky a linky, obličej zpevnit a sjednotit jeho tón. Jako jediná ze všech třech masek neobsahuje parabeny ani sulfáty.
Opět méně výrazná vůně, nicméně stále příjemná. Maska se na obličeji chová podobně, jako okurková. Při nanesení slabé vrstvy začne okamžitě lepit. Při větší vrstvě už má člověk pocit podivného nánosu. Na rozdíl od okurkové masky mě tato lehce pálí okolo očí.
Pleť po použití je hydratovanější, na dotek příjemná a hebká. Pocit zpevněné pleti jsem měla minimální a možná i jen vsugerovaný. ;-) Linky pod očima se sice zmírnily, ale to udělá i jakýkoliv kvalitní hydratační krém. Nejsem úplně věková cílovka této masky, stejně jsem v ní ale neobjevila žádný zázrak. Sjednocený tón pleti se určitě nedá poznat po první aplikaci, ani po té třetí. Masku bych tedy potřebovala zkoušet výrazně delší dobu. Toto mini balení mě bohužel nepřesvědčilo.
Pumpkin Enzyme Mask - Dýňová enzymatická maska
Maska obsahuje několik složek pro účinnou exfoliaci pleti. Dýňové enzymy, AHA (ovocné) kyseliny a i drobná zrníčka. Nesouhlasím ovšem s popisem, že je maska "šetrná" nebo "jemná", jak je uváděno v popisu na oficiální stránce Sephory. :D
Pokud máte rádi vůni dýně a koření, budete nadšeni jako já. Nejprve cítím něco kořeněného a vzápětí dýni. Nečekejte ovšem sladkou a něžnou vůni nebo něco vánočního... Vůně je to autentická, štiplavá dýňová. Mně se moc líbí. Maska se nanáší příjemně, zrníčka v ní obsažená jsou tak akorát velká a je jich tam hodně, což mám ráda. Maska také vcelku rychle zasychá.
Pokud máte extrémně citlivou pleť, této masce se obloukem vyhněte. Pálí opravdu hodně a ze začátku je vyloženě nepříjemná. Pálení se zasycháním postupně ustupuje. Navzdory diskomfortu jsem ochotná si koupit další balení. Enzymatické masky pálí a jsou nepříjemné na pleti téměř vždycky, to je jejich úděl. Konečný výsledek mě ale ohromil! Pleť jsem měla naprosto sametově hebkou a bez jediné šupinky. Šupinky suché kůže se mi neobjevily ani celý následující den. (Samozřejmě mažu..) Takže já jsem nadšená!
Konečný výsledek je tedy 2:1 pro mou peněženku. Z masek bych si nejspíš znovu koupila pouze tu dýňovou. Okurková ani růžová nejsou špatné. Za ty peníze ale podle mě nestojí. Neříkám, že vám nemohou sedět, každému sedne něco jiného. Dýňová maska mě velmi zaujala a další balení si plánuji pořídit. Okurková maska byla také vlastně dost příjemná, jen mi k ní prostě nesedí ta cena.
Co vy a masky Peter Thomas Roth? :)
L.

Může vás také zajímat

Jalupro: Gel Lash Enhancer
Naše řasy slouží k tomu, aby chránily oči a absorbovaly znečisťující a dráždivé látky. Jsou to vlasy, které mají třístupňový životní cyklus a to stejný jako mají vlasy na hlavě, avšak je v porovnání s ním velmi krátký. Naše řasy vydrží na očích jeden až devět měsíců. Po čtyřicítce se stávají tenčí a řidší a jejich počet klesá. Jsou neustále vystavovány tření a tlaku a to především kvůli líčení a...

Číst více
beautyblogerky.czbeautyblogerky.cz intermedexintermedex jaluprojalupro očioči recenzerecenze

Pastelové barvy a teplý podzim? Není to zas taková paráda, jak se může zdát/ OUTFIT

Musí říct, že tento podzim je pro mě hodně netypický. Nosím totiž na mé poměry až moc světlých tónů a hlavně ty pastelové – jako na jaře. Možná jsem pomatená i z toho počasí, nebýt těch nádherně oranžově a červeně zbarvených listů, řekla bych, že máme květen. Jen si to […]

Číst více
Můj stylMůj styl názornázor Oblékám seOblékám se outfitoutfit podzimpodzim

Decor wishlist | ložnice

wish


Krásný den! Jelikož aktuálně zařizuju celý byt, slíbila jsem Vám na toto téma spoustu článků a dnes přicházím s prvním z nich. Skládání wishlistů mě hrozně baví a hezky si udělám pořádek v tom, co se mi líbí a jaký styl je mi nejbližší. Vidím, jak jednotlivé kousky fungují s ostatními a udělám si hezkou představu o celkovém výsledku. Jako první jsem tedy dala dohromady seznam věcí, které by se mi...

Číst více
bella rosebella rose decordecor JyskJysk vemzuvemzu wishlistwishlist