Sdílejte s přáteli


Pondělí na zámku.

Nevšední pondělky miluju. Pondělí je pro spoustu lidí stereotypním dnem, kdy jdou zase do práce, nebo zase do školy. Málo kdo se na podělí těší a přesně proto, si já cením každého momentu, kdy je pondělí něčím ozvláštněné.

Já v tento den vyrazila do Chateau Mcely, jež tak dlouho sleduji (a kochám se nad fotkami) z tohoto místa na Instagramu.

55 km od Prahy je velmi přijatelná vzdálenost.


No každopádně, vraťme se k tomuto zámečku.

Velmi oceňuji celý personál a obsluhu. Tak moc milé zaměstnance jsem už dlouho nepotkala, zvlášť ne tak pokorné ke mě. Hodně krát jsem se setkala s docela pohrdavým a nepříjemným přístupem. Snad kvůli tomu, že jsem mladá?

 

Byla jsem ubytovaná v malém, ale útulném pokojíčku.

Pokoje mají pojmenované podle měsíců. Já měla květen

Po ubytování následovala procházka v krásném zámeckém parku, kde máte klidná místa na meditaci, četbu knihy.

Kdekoli na dokonale upraveném trávníku, si můžete poprosit o deku a dočíst svoji oblíbenou knihu. Mě se moc líbilo meditační místo, kde si člověk může sednout na lavičku, poslouchat tok vody a jen odpočívat.

Možná si říkáte, co je tak výjimečného si sednout na lavičku a poslouchat vodu a dívat se na stromy. Věřte mi však, že někdy Vás ten život v Praze tak semelete, že takový klid je přesně to co vaše duše potřebuje.Když budete pokračovat zámeckými zahradami, jistě také narazíte na Biotop, vířivku a saunu. Saunu jsem tentokrát nevyužila, ale na podzim a v zimě to bude mé oblíbené místo.

No a co Vám budu povídat. U bio topického bazénu jsem společně s magazíny strávila zbytek odpoledne.


 Další ráno bylo kouzelné. Jistě už jste seznámeni s mojí velkou slabosti pro bohaté snídaně, a co teprve,  když ty snídaně jsou v královském stylu?
Byl tam i můj oblíbený kaviár! No, byla jsem v ráji.

Miluji pomalá rána. Prostě už mám svoji rutinu, takže jsem si vychutnala tu královskou snídani plnými doušky šampaňského.


Baví mě objevovat krásu Česka a českým měst. Mě samotné přišlo trošku zvláštní, že cestuji všude po zahraničí a neznám vlastně krásy naší země. Tento rok to celkem doháním, ale nebylo by toho, bez skvělého parťáka. Ostatně vše je o lidech. Takže v konečném důsledku nezáleží kde, ale s kým. O to víc jsou však vzácnější momenty na krásných místech, se skvělými lidmi. Víte co tím myslím?


Po snídani jsme tedy vyrazili do Poděbrad, které odtud jsou 20 km.

Byla jsem překvapená. Krásné lázeňské městečko. Procházeli jsme se celkem dlouho, až nám vyhládlo.

Pokud tam budete, zajděte do Café Oliver. Byla jsem tam moc spokojená s jejich nabídkou jídel a vín. Mají širokou nabídku salátu, ale nebojte, dáte si tam i dobrý burger.

Může vás také zajímat

Valencia | Photodiary part 1

Valencia

Krásný víkend! Konečně jsem se prokousala fotkami z Valencie, kde jsem za začátku měsíce strávila týden s kamarádkami a hrozně jsme si to užily! Takovou dovolenou už jsem vážně potřebovala jako sůl. Španělsko obecně mám hrozně ráda, líbí se mi jejich kultura, jazyk, skvělé jídlo, krásná místa,.. Samozřejmě jsou věci, které někomu mohou vadit, jako například jejich šílená pomalost, odpolední...

Číst více
MRLtravelsMRLtravels photodiaryphotodiary travellingtravelling ValenciaValencia ValencieValencie

Kam s dětmi – Farmapark Soběhrdy

Krásný pátek! Před námi je víkend, tak se vám třeba bude hodit recenze na Farmapark Soběhrdy, kam se vydala Blanka se svým dvouletým Hugem. Budu ráda i za vaše postřehy, jestli jste na farmě byli a jak se vám tam líbilo. O Hugově momentální zvířátkové obsesi jsem už psala, a dneska […]

Číst více
Kam s dětmiKam s dětmi Myslím na dětiMyslím na děti výlet pro dětivýlet pro děti

Hair talk

h&s
Krásný den! Na mé vlasy mi chodí stále spoustu dotazů a tak jsem zase po delší sobě sepsala článek na toto téma a pokusím se odpovědět i na všechny Vaše otázky.

Začnu s péčí.
Mé vlasy patří spíše k mastnějším a i přesto se mi sem tam tvoří lupy a to hlavně v okolí spánků. Vlasy si myji několikrát do týdne (4-5x) a momentálně zkouším skvělou novinku od Head&Shoulders - Supreme moisture. Pro tuto řadu...

Číst více
Dyson fénDyson fén hair talkhair talk recenzerecenze Supreme moistureSupreme moisture tangle teezertangle teezer