• Úvod
  • Blogy
  • Pořádek v duši, pořádek doma – 5 kroků k mému lepšímu JÁ
Sdílejte s přáteli

Jak moje milé čtenářky víte, od podzimu jsem na sobě začala intenzivně pracovat. Rozhodla jsem se, že nejvyšší čas odstranit ze života všechno nepotřebné, nefunkční, zatěžující a komplikující život. A když už takové rozhodnutí uděláte, chce to jít pořádně až do hloubky. Vyprášit všechnu tu zažranou a několikaletou špínu a opustit všechno zlé a nahradit to jen tím dobrým a prospěšným. To je moje momentální motto. A kde začít? Odpověď je jednoduchá. U sebe.

Asi to neslyšíte poprvé, ale je to pravda pravdoucí. KDYŽ ZMĚNÍTE SEBE, ZMĚNÍTE CELÝ SVĚT.

5 kroků, jak ten důkladný a intenzivní úklid provádím (jak u sebe, tak i doma – domov je totiž odrazem duše).

1. Odblokovávám špatné vzorce myšlení a chování z dětství

Měla jsem totiž pošahané dětství, o tom možná jindy. Už jsem kdysi navštěvovala nějaké psychology, ale před půl rokem se mi do cesty připletla metoda, díky které lze natrvalo odblokovat takové ty křivdy a bloky, díky kterým se pak nezdravě chováme v dospělosti, máme deprese, úzkosti apod. Po několika měsíční „terapii“ mi zmizely nějaké strachy, úzkosti a je ze mě úplně vyměněný člověk. Nebojím se žádných změn, vstávám i usínám s úsměvem na tváři a jsem asi 1 000x šťastnější a sebevědomější. Myslím si, že každý máme plno nevědomých špatných vzorců a jakýchsi pravd, které nám říkávali naši nejbližší, když jsme byli malí. Ale věřte mi, plno z nich nám zbytečně komplikuje život a nedovolí nám žít život naplno, jak bychom chtěli. Naštěstí jsou v dnešní době metody, jak tyto škodlivé vzorce odstranit a nahradit je jinými, po nás příznivými. (Kdybyste chtěli o této metodě vědět víc, napište mi email.)

2. Každý den si nahrávám do hlavy nové myšlenky a vizualizace

Je to vlastně pokračování tohoto prvního bodu. Když odstraníte ty škodlivé vzorce, chce to je přemazat těmi hezkými a užitečnými. Proto si celý den přeříkávám různé afirmace a představuji si ty krásné věci (vizualizace). Když se provádí v přítomném čase s velmi příjemným pocitem, mozek je přijme jako pravdu a máte v hlavě nový vzorec svého chování a s tím krásnou buducnost.  (Na začátek si zkuste přečíst tuto knihu.)

3. Vyhazuji zbytečnosti

S tím jsem začala už v prosinci. Ani ne kvůli Vánocům, jako spíš kvůli mému pocitu. Chci být obklopena, co nejméně věcmi, mít pořádek ve skříních a šuplících. Ale upřímně vám řeknu, že pro mě jako blogerku, které denně chodí balíčky, do toho holky stále něco přeskládávají a dělají „výbuch“ v každé části bytu a k tomu jsem založením spíše chaotik, je to pro mě obrovská výzva to udržet! Ale dělá mi to neuvěřitelně dobře na duši, když je vše, kde má a skříně nejsou narvané k prasknutí.

ultra vortex hoover4. Čistím do hloubky

Když jsem si vytřídila ty skříně, začala jsem je i čistit. Ale ne jen skříně, ale i třeba sedačku, matrace a takové věci, na které běžně zapomínáme. Přišel mi shodou okolností i tento prťavý, ale za to velmi šikovný vysavač právě určený na vysání prachu i likvidaci alergenů a roztočů Ultra Vortex od značky Hoover (Fun fact: pan Hoover byl první, kdo v USA  přišel s tyčovým vysavačem, dnes se třeba v Anglii říká vysávání „hoovering“). Zase abyste si nemysleli, sedačku jsem občas vysavačem přejela i předtím, ale byla jsem zvědavá, jaké to bude s tímto vysavačem určeným pouze na tyto textilní povrchy. Asi nejhlavnější rozdíl oproti běžnému vysavači je, že si na ty roztoče a všechny ty bacily můžete posvítit UV lampou, která vyzařuje zespodu při vysávání. A právě toto světlo všechny tyto potvůrky hubí. Nepotřebujete pak žádné drastické chemikálie. A teď pozor – k tomu hlavnímu výsledku, který zpozorujete už po pár vteřinách. Jako co mi vysál? Ještě teď to rozdýchávám a říkám si, jak jsme na tom mohli sedět. Celkem hodně prachu a špíny (viz obrázek), a to jsem s ním po sedačce jezdila asi jen půl minuty. Upřímně jsem odpadla. Disponuje totiž „cyklonovým“ sáním a turbokartáčem (nebojte, povrch to ale neponičí). Vycucne ze sedaček i matrací naprosto vše (i to, co asi nechcete vidět.) Tyto režimy si můžete různě přepínat nebo je nechat jet najednou (doporučuji). Takže i když je to další pomůcka na úklid domácnosti navíc, jiný vysavač nám doma něco takového nepředvedl. Takže tak. Pokud máte doma zvířata, nebo jste alergici, asi ho uvítáte ještě více.

ultra vortex hoover

Trošku jsem tímto odběhla od tématu, ale to jsou právě ty základy, které je podle mě potřeba vyčistit, jestli chcete jít dál. Sedět a vstřebávat ten prach do sebe není úplně asi to pravé ořechové, natož na tom ležet A právě, co vás obklopuje, to se i tak trochu dostává do vašeho podvědomí, takže doporučuji ten intenzivní úklid dělat častěji.

5. Odstraňuji ze života toxické lidi

Asi vám nemusím vysvětlovat, co to znamená. Ale jsou na světě jedinci, kteří vysílají hodně negativní energie, rádi se babrají ve svých problémech, ale zároveň si nechtějí nechat pomoci. Nebo vás vycucávají a zneužívají. Skvělá zpráva pro vás ale je, že když změníte sebe (viz bod 1 a 2), tito lidé kolem vás odpadnou sami. Takže vlastně nemusíte vyvíjet extra námahu je ze svého života odstranit. Přitahujete k sobě totiž vždy takové lidi, jací jste vy samotní. Když si uděláte pořádek sami v sobě, změníte myšlení na to pozitivní, najednou uvidíte, že jsou kolem vás všichni takoví. Mně se to potvrzuje naprosto neuvěřitelně. Vstupují mi do života lidé, kteří jsou na stejné vlně jako já a těmi, se kterými nesouzním, si jednoduše nemám co říct a ani nemám chuť na ně reagovat a oni tím pádem taky přestanou reagovat. Naprosto jednoduché. A jsme zase u toho začátku. Když změníte a „vyčistíte“ sebe, začnou se kolem vás dít zázraky a otevřou se vám nádherné nové možnosti.

Tak přeji veselý úklid s úsměvem na tváři! ♥

P.S. O zmiňovaný vysavač si brzy budete moci zasoutěžit na mém Instagramu

Může vás také zajímat

New in

newin

Krásný den! Dnes mám pro vás docela obsáhlý new in a doufám, že vás bude bavit. Některé produkty už mám i otestované, takže k těm řeknu jak jsem spokojená. Všechny uvedené produkty jsou přírodní a já už si jich stihla spoustu velmi rychle oblíbit.

Začnu první fotkou. Nedávno jsem byla na návštěvě v krásném obchůdku Wonderful , kde najdete niche parfémy, značku Lodaites, Miss W a nejmilejšího...

Číst více
BiosloisBioslois Biosophy storeBiosophy store česká přírodní kosmetikačeská přírodní kosmetika FlorascentFlorascent LodaitesLodaites masáž gua shamasáž gua sha miss Wmiss W new innew in přírodní kosmetikapřírodní kosmetika RetinolRetinol salt & stonesalt & stone The ordinaryThe ordinary wonderful czwonderful cz

Guerlain: L'Essentiel make-upNejnovější make-up z dílny značky Guerlain nese název L'Essentiel a slibuje bezchybnou pleť, která vypadá přirozeně, dlouhodržící efekt a pečující složení, které je tvořeno až 97% přírodními složkami. A přesně na tohle mě ta liška lišáská Guelain zlákala. Běžným parfumérkovým, natož drogérkovým makeupům se vyhýbám, protože moje pleť nesnesee silikony. Proto jsem opravdu doslova skákala radostí,...

Číst více
GuerlainGuerlain pleťpleť recenzerecenze

Skin food | recenze

skin-food

Krásný den, zdravím s dalším kosmetickým článkem! Dnes to bude o nově rozšířené řadě Skin Food od švýcarské přírodní značky Weleda. Já jsem si minulý rok zamilovala jejich mandlovou řadu (hlavně teda tohle tělové mléko). Té už jsem se ale na blogu věnovala a dnes to bude o něčem zelenějším (pouze co se týká obalu, obsahově jsou 100% "zelené" všechny Weleda produkty). Weleda má ikonický produkt a...

Číst více
přírodní kosmetikapřírodní kosmetika skin foodskin food skin food lightskin food light weledaweleda