• Úvod
  • Blogy
  • Poslední dobou: Červené rtěnky nejen k vánočnímu stromku - BeautyBlogerky.CZ
Poslední dobou: Červené rtěnky nejen k vánočnímu stromku
Sdílejte s přáteli
Červená rtěnka je klasika všech klasik. pokud jste vybíravé, nebo máte specifické požadavky, najít tu pravou bývá složité a časově náročné. Možná jste tu svou pravou už našli, možná ji ještě hledáte, každopádně se můžete podívat, jaké červené rtěnky jsem si teď oblíbila a kterou mám ze všech nejradši a plánuji si ji vzít i jako součást mého vánočního looku ke stromečku. :)
Není červená, jako červená. Což už určitě víte. Můžete mít zářivou, tlumenou, neutrální, rudou, do růžova, do oranžova.. A pak samozřejmě taky podtóny. Studené, neutrální a teplé. Ty teplé mají podíl žluté/oranžové, ty studené mívají podíl modré a fialové. Já osobně preferuji ty teplejší podtóny u červených rtěnek, ale mám i pár favoritů, u kterých mám pocit, že mi prostě sluší. Z posledních pár měsíců se mi doma sešlo hned několik nových kousků, které vám chci ukázat. Červených rtěnek mám doma určitě víc, ale tyhle čtyři jsem teď nosila velmi často. Blíží se vánoční svátky a ke svátečním příležitostem se červená rtěnka prostě hodí.
Začnu jednou tekutou matnou. Je to Smashbox Always On Liquid Lipstick v odstínu Bawse. Pokud sledujete můj Instagram, už jste ji párkrát viděli. Nosila jsem ji snad dva týdny v kuse, protože je opravdu příjemná. Je to takový ten střed mezi tekutými rtěnkami. Nemá extra dlouho dvacetihodinovou výdrž a po jídle ji musíte poupravit, ale za to je krásně pigmentovaná, má velmi dobrý aplikátor, který umožňuje precizní aplikaci a je tak akorát tekutá/ krémová. Výdrž bych hodnotila jako dobrou, čtyři pět hodin dá v perfektním stavu, pokud nejím, tak ještě tak o hodinku déle.
Nedělá mi na rtech tlustou vrstvu, ani se po několika hodinách nošení nedrolí. Ubývá od středu, což je u výrazných tekutých rtěnek běžné, takže mastné jídlo, ani několik hodin mluvení, nevydrží, za to je pohodlná, Vysušuje minimálně, což z ní dělá příjemnou tekutou rtěnku. Odstín Bawse je hodně povedený červený odstín. Není ani moc teplý ani studený, takže bude sedět téměř všem. Minimálně tedy všem, komu se líbí neutrální červené rtěnky. :)
U Smashbox ještě zůstaneme. Spolu s tekutou rtěnkou jsem dostala i matnou Be Legendary Lipstick Unzipped Matte. Odstínem je skoro stejná jako tekutá Bawse, akorát to je tedy klasická rtěnka v tubičce s matným finišem. Pokud preferujete klasické rtěnky, před těmi tekutými, tyhle dva odstíny jsou si podobné jako vejce vejci. :) Neutrální střední červená. Jako jsem už psala v souhrnném článku o značce Smashbox, textura rtěnky je zvláštní, jakoby vosková a i přes matný finiš je na rtech příjemná a nijak zvlášť nevysušuje. Po chvíli nošení si na finiš zvyknu, byť není zrovna typický, je daní za perfektní výdrž, která se u klasických rtěnek jen tak nevidí.
Samozřejmě se vám trochu obtiskne na skleničku, nebo dítěti na čelo, ale i tak si velmi dlouhou dobu udrží reprezentativní vzhled. Nerozpíjí se za hranici rtů a ačkoliv červenou rtěnku hlídám pro jistotu vždy, na tuhle se mohu spolehnout. Co se swatchů týče, na rtech mezi matnou tekutou Bawse a klasickou matnou Unzipped nevidím rozdíl a při editaci fotek jsem ani nebyla schopná určit na fotkách rozdíl. Bawse je možná o malinko červenější a o malinko méně studená než Unzipped.
Třetí rudá rtěnka, s mírně studeným podtónem, je M.A.C Rouge En Snow Matte Lipstick. Obvykle červené rtěnky s podílem modré nevyhledávám, ale z nějakého důvodu mi tahle nevadí, Asi je jen nepatrný a přijde mi, že mi sluší stejně. Matný finiš M.A.C rtěnek je můj nejoblíbenější a spolu se saténovým také jediný, který mi sedí. Vím, že mi spousta z vás psala, že vás matný finiš u M.A.C rtěnek vysušuje, já s tím problém nemám. O rty se snažím pečovat. Pravidelně používám peeling na rty a kvalitně je hydratuji. Přes noc tlustší vrstvu hutného balzámu, ráno před líčením nějaký příjemný, ne moc mastný balzám a nemám problém.
Kdybych si měla vybrat mezi matnou od M.A.C a od Smashbox, váhala bych. M.A.C má příjemnější texturu a dokonce mi přijde, že vysušuje o malinko méně, než Smashbox. Ten má zase o kus lepší výdrž a opravdu ultra matný finiš. Co je zajímavé je, že mají obě v podstatě totožnou vůni. Doporučit vám asi můžu oba tyto odstíny. Je ale pravda, že Rouge En Snow má rozkošný obal vánoční limitky Snow Ball, takže vizuálně vede, pokud máte rádi třpytivé obaly. :)
Poslední rtěnka je zároveň moje nejoblíbenější. Nejoblíbenější červená vůbec, protože má dokonalý odstín, který mě doslova rozzáří. Je to rtěnka od značky Diego Dalla Palma, kterou mám už několik let. Je v odstínu Rossetoo Rosso Red Lipstick a měla jsem ji v sadě se stíny v setu Snow White and the Huntsman. Je teplá, červená, s oranžovým podtónem, ale není ani moc oranžová, ani málo. Je hodně výrazná a zářivá a rozhodně upoutá pozornost a přesně tenhle konkrétní odstín se mi na mně líbí ze všech červených nejvíc.
Značka Diego Dalla Palma je italská a u nás zatím není dostupná. Každopádně jsem se rtěnkou spokojená. Kromě mého perfektního odstínu mi i slušně drží. Není matná, spíš krémová. Nedrží mi tak dobře jako třeba Smashbox, nebo Urban Decay, ale ani tak to není špatné a nemám s ní žádný větší problém. Když si chci být jistá, použiji konturku, jinak ji zvládnu, s trochou oprav, nosit celý den.
Červená rtěnka a parfém, nejdůležitější doplňky. Aspoň tak jsem to někde slyšela. :) Naštěstí se nemusíme omezovat jen na červené rtěnky, nebo jeden parfém, ale je dobré najít to svoje. Co vám sedí a sluší a v čem se cítíte prostě skvěle za každých okolností. Napište mi, jaká je ta vaše nej červená rtěnka, co vás rozzáří a díky které se cítíte dobře. :) Máte radši studené červené, nebo teplé, jako já? Krásný den! L.

Může vás také zajímat

Medik8: White Balance Brightening SerumTaké vás trápí pigmentové skvrny nebo flíčky po akné? Mě jo! A rozhodla jsem se nimi zatočit pomocí séra značky Medik8. White Balance Brightening sérum je produkt, který obsahuje jedinečnou složku s názvem Oxyresveratrol(0, 5 %). Ta je velmi účinná v minimalizaci nadměrné pigmentace kůže, umí sjednocovat tón pleti a zlepšovat její celkový vzhled, který byl sluncem poškozen. Ve dvou totožných...

Číst více
medaprexmedaprex medik8medik8 pleťpleť recenzerecenze

Moje největší a jediné předsevzetí pro rok 2019

Předsevzetí typu zhubnout, jíst víc zdravě, víc cvičit apod., jsem si nikdy nedávala. Celkově na tyto závazky moc nejsem. Spíše si vždy začátkem nového roku stanovuji cíle nebo směr, kam bych se chtěla vydat, co si třeba splnit a co uskutečnit. Letos to mám úplně jasné. Vyplynulo to už ze […]

Číst více
Co se zrovna dějeCo se zrovna děje motivacemotivace Můj stylMůj styl nový roknový rok Oblékám seOblékám se outfitoutfit Zajímám seZajímám se

Přečteno

přečteno

Krásné pondělí! Tenhle článek už mám nachystaný delší dobu a málem jsem na něj zapomněla. Jde o tipy na knížky, které jsem před nějakou dobou přečetla a moc mě bavily, tudíž doporučuji dál. Dle mého názoru totiž tipů na knížky není nikdy dost, takže uvítám i nějaké od vás v komentářích.

Kniha, u které se budete smát od začátku až do konce a nebudete se od ní moct...

Číst více
co právě čtuco právě čtu knižní tipyknižní tipy přečtenopřečteno