• Úvod
  • Blogy
  • Potvrzeno: MODRÉ SVĚTLO z počítačů i telefonů narušuje pleť. Jak se př
Sdílejte s přáteli

když si čtete tento článek, buď z počítače, nebo vašeho chytrého telefonu, svítí na vás modré světlo. V dnešní době se mu nelze vyhnout, leda že bychom žili někde v lese odpojení od sociálních sítí. Já sama před obrazovkou strávím většinu dne. Buď píšu články, upravuju fotky, nebo stříhám video. A když nesedím před notebookem, koukám, co je nového na Instagramu a něco tam nahrávám. Sama jsem si už dávno všimla, že když mám někdy takové hodně intenzivní pracovní dny, kdy celé hodiny něco datlím a vymýšlím na blog a Youtube, mám tu pleť takovou unavenější, bledou a moje flíčky na pleti jsou více zřetelné. Ani mi to nikdo nemusel říkat, že existuje nějaké modré světlo a to té pleti může škodit, vydedukovala jsem to tak nějak sama.

Uriage Age Protect recenze

Teď se to ale začalo hodně řešit vědecky, existují k tomu už i studie a všechno se mi jen potvrdilo. Modré světlo z obrazovek a LED zářivek opravdu tu naši pleť narušuje a jednak pleť jeho působením rychleji ochabuje, dělají se vrásky a může podpořit i tvorbu pigmentových skvrn. Podle vědecké studie o účincích UV záření (Flament et al. 2013), znečištění ovzduší (Vierkötter et al. 2010) a stresu (Hosoi 2011) má intenzitu 1 000× vyšší než hodnota optimální intenzity pro lidské oko. Takže určitě nic přínosného. Jenže co s tím? Většina z nás pracuje u počítače a do telefonů taky kouká.

Uriage Age Protect recenze

Kosmetické firmy tedy na tato nová zjištění začaly reagovat a vytvořily speciální řady na ochranu proti modrému světlu. Jednou z nich je například francouzská lékárenská kosmetika Uriage, která mě přizvala do jejich kampaně (možná jste už někde se mnou viděli billboardy, které fotil Tomáš Třeštík?) k uvedení nové řady AGE PROTECT, která právě na pleti umí vytvořit bariéru před tím modrým světlem a celkově o pleť hezky pečuje, aby tak rychle nestárla.

Jelikož celou tuto řadu používám už asi měsíc a půl (a to opravdu pečlivě, jen párkrát jsem si na pleť dala něco jiného), můžu vám ni říct můj upřímný názor.

RECENZE URIAGE AGE PROTECT

Už jsem to vlastně říkala v tomto videu, kde jsem ji taky malinko představovala. Kdybych někdy navrhovala svoji pleťovou řadu, postavím ji na třech věcech: exfoliaci, retinolu a vitamínu C. To je pro mě esence krásné pleti. A teď si představte, že toto všechno je v této řadě! Čekala jsem nějaké hyper super nové technologie a látky, které nikdo nezná, ale ani nevíte, jak mě Uriage potěšil, že vsadil právě na tyto jednoduché ingredience, které prostě fungují. A navíc mezi hlavními složkami samozřejmě nemůže chybět voda termálního pramene Uriage, která je plná minerálů a stopových prvků. Výsledkem tohoto mixu je, že chrání fibroblasty a keratinocyty (buňky v pleti) před oxidačním stresem.

Ale teď k jednotlivým produktům. Jak asi víte, mám smíšenou, spíš mastnou pleť. Takže potřebuji lehčí textury. I tady mě tato řada nezklamala. Z této řady si vyberou jak majitelky suché pleti, tak i mastné. Je tedy vhodná pro úplně každou z vás, která tráví před obrazovkou několik hodin denně.

Uriage Age Protect recenze

Na den používám Multifunkční intenzivní sérum, které je spíše gelové, lehce se vsákne a mám pocit, že pleti dokáže dodat i dobrou hydrataci. Přes něj si ještě aplikuji Multifunkční lehký krém (fluid), který mé pleti dokonale sedne, je takový tekutý a né příliš hutný. Tyto produkty se navzájem podporují a vytvoří na pleti účinnou bariéru proti tomu modrému světlu, ale zároveň o pleť i pečují. Já mám po jejich použití krásně vypnutou a vyhlazenou pleť a zbytečně se nemastím. Kolem očního okolí si dávám Multifunkční krém na oční kontury, hezky vyhladí a jakoby vyplní ty malé vrásečky a dlouhodobě má pomáhat s redukcí kruhů pod očima (což já mám v poslední době celkem dobré, tak to nemůžu potvrdit ani vyvrátit).

Uriage Age Protect recenze

Na noc se opět natřu sérem a přes něj dávám Multifunkční noční detoxikační krém. Ten je hutnější jak ten fluid na den, ale póry mi neucpává a řekla bych, že dodá pleti přesně to, co potřebuje. Ráno je příjemně hebká pořád dobře hydratovaná. Asi dvakrát do týdne místo něj používám Multifunkční noční peelingový krém, který obsahuje kyselinky a pleť lehce exfoliuje. Zároveň ale i vyživuje a musím říct, že je velmi jemný, moje pleť na něj reagovala dobře a vůbec nebyla začervenalá. Myslím, že bych ho klidně snesla obden. Ale moc mě potěšilo, že Uriage si je vědom a příznivých účinků exfoliace a tento produkt do své řady zařadil. Večer samozřejmě taky nezapomínám na oční krém, jinak je to vše.

Když to shrnu, vážně jsem nečekala, že si s touto řadou budu tak rozumět. Je skvělá jak po stránce aktivních ingrediencí, funkčnosti, textury produktů, ale i balením. Většina produktů je v balení s pumpičkou, takže jsou maximálně hygienické a v koupelně fakt hezké. A taky už nemám takové výčitky, když několik hodin civím do monitoru, možná by to chtělo ještě chránit oči, aby to bylo 100%, ale to zase třeba příště.

Slyšeli jste už o negativních vlivech modrého světla? Zaujala vás tato řada?

Uriage Age Protect recenze

P.S. Jedné z vás zašlu tento krém z řady Age Protect s SPF 30. Stačí, když mě budete sledovat přes email a na Instagramu a napíšete pod tento článek: Chci vyzkoušet krém. Příští týden jednu z vás vylosuji a krém ji zašlu (nezapomínejte zadat i svůj email ;-)).

UKONČENO – VÝHERKYNĚ: Lucie Belková

Může vás také zajímat

Jak (ne)podléhám trendům

V posledních letech jsem dospěla do fáze, kdy mě víc než trendy zajímá, abych měla opravdu kvalitní základ šatníku. Investuji do zdánlivě obyčejných kousků a dělá mi pak i velkou radost je nosit, protože jsou „fakt něco“. Řekla bych, že úplně ty must have věci, se kterými bych se mohla […]

Číst více
kabátkabát kožichkožich Můj stylMůj styl Oblékám seOblékám se outfitoutfit trendytrendy zimazima

Jak se vypořádávám s mastnou pletí + TIP NA PUDR

Jestli mě sledujete déle, asi jste museli postřehnout, že mám mastnější pleť. Jak říká můj muž, lesknu se jako koblížek. Dřív jsem to řešila, ale v dnešní době jsem to přijala jakou součást sebe. Mám to dáno geneticky, a i když si dám matující primer, oddálí to lesknutí třeba jen […]

Číst více
diordior Kosmetické tipyKosmetické tipy mastná pleťmastná pleť notinonotino pudrpudr recenzerecenze Recenze produktůRecenze produktů Zkrášluji seZkrášluji se

Miss Sophies

outfit

Krásný den Tyhle fotky se mi tak líbí, že jsem jim chtěla věnovat samostatný článek. Minulý týden mě sestřenice poprosila, zda s ní nechci na otočku do Olomouce, kam občas kvůli škole dojíždí, tak jsem si řekla proč ne. Do Olomouce si občas děláme výlet s milovaným a město je krásné, klidné a působí na mě hrozně hezkým dojmem. My jsme přespaly v airbnb a na snídani jsme si zašly do krásného Miss...

Číst více
Emu australiaEmu australia Miss SophiesMiss Sophies MRLtravelsMRLtravels OlomoucOlomouc outfitoutfit snídaněsnídaně topshoptopshop ZaraZara