• Úvod
  • Blogy
  • Příběh malého chlapce, který vás chytne za srdce
Sdílejte s přáteli

Byl konec prázdnin a já jsem měla myšlenky jen na to, kam se půjdeme vykoupat a co ten den s holkama budeme provádět. Jen to, že „můžeme“ a jsme zdravé, pro mě byla samozřejmost. Pro Janu a jejího tříletého syna Jonáška to minulý rok byla taky samozřejmost. Letos ale ne. Otočil se jim během jednoho dne život vzhůru nohama.

Dětská lékařka jim 1.8. řekla, že má onkologické onemocnění. Jana si do té doby myslela, že má v nejhorším případě boreliózu. Měl bolesti nožiček, občasnou teplotu a byl unavený. Ze dne na den se ale ocitli na Dětské klinice Fakultní nemocnice v Olomouci na hemato-onkologickém oddělení s diagnózou AKUTNÍ LYMFOBLASTICKÁ LEUKÉMIE. Ze dne na den se jim zbořil svět. Ona navíc nemohla nastoupit do zaměstnání (Jonášek vyžaduje celodenní péči) a její muž náhle přišel o zaměstnání. Prostě když se něco s…, tak pořádně.

Já si sama tuto situaci nedokážu představit a asi jako pro každou maminku je nemoc svých dětí ta nejhorší věc na světě. Udělala bych naprosto vše, jen aby se uzdravily a netrpěly. Pro to, když se mě Janina kamarádka na mě obrátila, jestli bych jim mohla pomoci, neváhala jsem ani sekundu. A já její kamarádce fakt děkuji, že v tom Janu nenechala samotou a snažila se jí podpořit a najít možnosti pomoci, kde to jen šlo.

Maminka Jana pro své syna potřebovala čističku vzduchu. Jonášek má totiž po chemoterapiích naprosto nulovou imunitu a nesmí nic chytit. Oslovila jsem tedy portál ProAlergiky, od kterého máme čističku doma my a jsem s ní spokojená (v tomto videu jsem ji recenzovala). A opravdu jsem byla dojatá, že lidská solidarita stále existuje a jejich nejnovější inteligentní čističku ZERO rodině malého Jonáška věnovali. Proto píšu tento článek. Ne abych vyvolávala soucit, ale spíš poukázala na to, že pomáhat ostatním by mělo být automatické (pokud na to máme kapacitu a možnosti) a já si toho prostě strašně moc u firmy ProAlergiky vážím. Maminka Jana mi k tomu pak poslala i toto poděkování:

Chtěli bychom poděkovat firmě Winix, která darovala pro našeho nemocného syna čističku vzduchu Zero (AZBU330-HWE). Jonášek v srpnu onemocněl akutní lymfoblastickou leukémií. Při jeho přechodném propuštění do domácího prostředí, jsou na domácnost kladené vysoké nároky na čistotu. Léčba totiž dramaticky snižuje imunitu. Ve vytváření co nejčistšího prostředí nám pomáhají např. různé desinfekční prostředky a s odstraněním škodlivin a nečistot ze vzduchu, na které se mohou vázat různé choroboplodné zárodky, nám pomáhá tato čistička. Proto syn nemusí doma používat roušku, což je pro tříletého chlapečka velkou výhodou.

Pokud máme syna doma, čistička pracuje po celou dobu jeho pobytu. I přes vysoký výkon je velmi tichá a proto ho neruší ve spánku.

Při vybalení čističky, jsme hodnotili kladně moderní design a  dodávané filtry, mezi nimiž byly i uhlíkové. Kompletace přístroje není složitá. Čistička má velice komfortní a přehledné ovládání. Povrch čističky se snadno udržuje v čistotě, díky rukojeti se dá jednoduše přenášet.

Na čističce se nám líbí, že má ukazatel kvality vzduchu. Tento ukazatel je propojen s ovládáním ventilátoru, který má výkon podle znečištění. Přístroj si tak může sám vyhodnocovat kvalitu vzduchu a rychlost jeho filtrování. O čistotě vzduchu nás přistroj informuje různými barvami ukazatele. Výhodné je, že v nočním režimu svítí jen minimum kontrolek.

Synova léčba potrvá dva roky a po celou tuto dobu máme zajištěné i náhradní filtry.

Jsme velmi vděčni za poskytnutou pomoc, která nám zpohodlní a zkvalitní pobyty v domácím prostředí.

Jonášek, Ninuška, Jana a Zdeněk Brázdilovi

Já jen k čističce vzduchu přidávám, že funguje plně automaticky, tudíž s ní člověk nemá žádné starosti a má opravdu vysoký výkon vzhledem k její ceně. Navíc jí lze lehce přenášet a může být tak vždy v místnosti, kde je zrovna potřeba. Tady si o ní můžete přečíst více informací, pokud by vás tato otázka čistého vzduchu v domácnosti zajímala.

Toto bylo to nejmenší, co jsem pro Janu a hlavně jejího Jonáška mohla udělat a i tak mi to přejde málo. Jak moc bych si přála, aby se mávnutím kouzelného proutku uzdravil. Vím, že čistička vzduchu jim pomůže hodně, ale čím si prochází, je většího rázu. Jani, moc držím pěsti, ať léčba dopadne dobře a Jonášek si opět brzy může užívat svého dětství!

Jinak kdybyste někdo měl pocit, že Janě, Jonáškovi a celé jejich rodině můžete nějak pomoci i vy, pošlete mi email a já vám na ni předám kontakt. Určitě se toho najde víc, s čím by pomoc uvítala. Předem za ně děkuji ♥ A vám všem ostatním přeji zdraví, hlavně vašim dětem! A nezapomeňme si pomáhat a podporovat se. 

(Jen chci okrajově zmínit, že i když je pro mě samozřejmé pomoci a dělám to ráda, vždycky je u mě priorita číslo jedna moje rodina. Takže pomáhám, jen když to opravdu zvládám a netrpí tím nikdo v mém okolí, že pak na něho nemám čas apod. Proto bohužel někdy nějakou žádost o pomoc musím odmítnout, nedokážu vyjít vstříc úplně všem, i když bych opravdu moc ráda. Musím myslet i na své zdraví a to, abych tu byla pro své děti. Nemám ani žádnou charitativní organizaci, jsem jen člověk, který má třeba trochu víc kontaktů a možností. Děkuji za pochopení ♥)

Může vás také zajímat

Gift guide

giftguide

vonná svíčka St.Territory / Vánoční čaj Ecce Vita / kabelka Matt&Natt / hedvábná maska na spaní / náhrdelník Orelia / powerbanka tocharge 

gift1

bylinný čaj čisté tělo Ecce Vita / Náramek Gipsy / sada skleněných koktejlových brček / kožený penál / vonná svíčka Minois / diář na rok 2019

gift2

sada zápisníků vintage blossoms / dárková sada krystalů / čajový set bathing girls / nahřívací srdce / cestovní balení...

Číst více
bella rosebella rose Ecce vitaEcce vita Freshlabels czFreshlabels cz gift guidegift guide Local labelsLocal labels Nila storeNila store vemzu czvemzu cz Zoot czZoot cz

PROČ NEDĚLÁM VLOGMAS, NÁŠ STROMEČEK a ZÁKULISÍ FOCENÍ/VLOG

Video z minulého týdne, kde vám ukazuji zákulisí focení na Instagram, co mám nového na sebe a taky jak jsme s holkama doma nazdobily vánoční stromeček.  ODKAZY K VIDEU: Cellbes*: https://www.cellbes.cz/ Pyžamo: https://fave.co/2E9bqgA Župan: https://fave.co/2QlaE7r Šaty: https://fave.co/2Qn2YBN Odebírejte můj kanál: http://bit.ly/2cWPPYE

Číst více
VideaVidea videovideo

3 RECEPTY na ZDRAVÉ a JEDNODUCHÉ CUKROVÍ, které zvládne naprosto každý

Tyto Vánoce jsem si řekla, že se nebudu stresovat zbytečnostmi. Vždyť nepotřebujeme 10 druhů cukroví, které pak budeme jíst pod nátlakem až do února, nepotřebuji mít doma nablýskaný byt jako z katalogu, ani dárky zabalené podle nejnovějších designových a instagramových trendů. Je to úplně o něčem jiném. Takže zvolňuji (což […]

Číst více
billabilla cukrovícukroví receptrecept ReceptyRecepty sladkésladké VánoceVánoce Vařím a jímVařím a jím