• Úvod
  • Blogy
  • Recenze: Benefit The PoreFessional – zmatňující gel, který (ne) funguje? - beautyblogerky.cz
Recenze: Benefit The PoreFessional – zmatňující gel, který (ne) funguje?
Sdílejte s přáteli

Cokoliv, co slibuje zmatnění pleti, mě láká jako magnet. Ať používám pravidelně čistící masky nebo jen lehké krémy, stejně je ze mě po pár hodinách pěkně mastný koblížek. A teď jsem testovala tuto novinku od Benefitu, která právě slibuje několikahodinové zmatnění pleti. Jak obstála?

The PoreFessional Matte Rescue

Na úvod chci říct, že tento produkt jsem v rámci spolupráce pořídila přes Parfums.cz. Myslím, že to spoustu z vás potěší, že je tato značka dostupná i takto online a ne jen v kamenných prodejnách Sephory.

Co slibuje:

The PoreFessional Matte Rescue od Benefitu je velmi lehký gel, který by dle charakteristik měl zajistit matnou a vyhlazenou pleť bez lesku a rozšířených pórů. Jako účinné látky obsahuje výtažek z hub a rozemletý diamantový prášek. Má se nanášet na vyčištěnou pleť (nikde jsem ale nenašla, jestli po krému, nebo před ním, takže jsem ho aplikovala až po péči, dává mi to větší logiku).

benefit_porefessional_recenze

Jak jsem ho používala:

Aplikovala jsem ho každé ráno do středové části obličeje, kde se nejvíce lesknu, na ošetřenou pleť denním krémem, a následně přes něj make-up. Zkoušela jsem ho ale i jeden den čistě bez make-upu.

První dojem:

Gel je neuvěřitelně lehoučký, na pleti se rozpustí jakoby ve vodičku, takže jsem neměla žádné nepříjemné, ani lepivé pocity. Plochy jim natřené rázem zmatnily, takže efekt dělá vlastně hned. Make-up se na něho natíral velmi snadno a nedělal žádné fleky. Z tohoto pohledu má jedničku.

benefit_porefessional_review

Zhodnocení po delším používání:

Už po pár hodinách od nanesení přípravku a následně make-upu, se mi začaly dělat mastné plochy (v té středové části – nos, tváře) a bohužel se mi i hodně zvýrazňovaly póry. Do oběda se s tím jakž takže dalo fungovat, po obědě jsem už maz musela odsát ubrouskem a přepudrovat. Zkoušela jsem i různé druhy make-upu, ale výsledek byl stejný. Takže na celý den pleť opravdu nezmatní. Alespoň ne tu moji. Možná na někoho, kdo má pleť jen lehce smíšenou a nemastí se mu až tak extrémně, by fungoval lépe, mně tedy nestačil. Ale na jeho obranu musím říct, že jsem opravdu zatím nenarazila na žádný produkt, který by to dokázal, není to první produkt na zmatnění, který jsem měla, a žádný z nich u mě neobstál. Prostě mi příroda „dopřála“. Na suchou pleť si opravdu stěžovat nemůžu.

Tento zmatňující gel jsem zkoušela i aplikovat bez nanesení make-upu a to mi přišlo, že jsem se opravdu tak rychle neleskla. Ale make-up nosím skoro denně, tak to pro mě moc nemá význam.

Finální verdikt:

Gel mě překvapil svou lehkostí, póry nezanáší. Make-up se na něm roztíral skvěle. Matující schopnosti ale na mé extrémně mastné pleti pohořely. Na to, že tento produkt není opravdu z nejlevnějšího kraje, je celkem zklamáním. Líbí se mi jeho hravé balení a víčko ve tvaru matice, to mě bavilo, ale to je asi tak vše :-/

Tady je ještě jeho složení:

benefit_porefessional_ingredients

Zmatňující gel The PoreFessional Matte Rescue od Benefitu koupíte ZDE.

R

Může vás také zajímat

Jalupro: Gel Lash Enhancer
Naše řasy slouží k tomu, aby chránily oči a absorbovaly znečisťující a dráždivé látky. Jsou to vlasy, které mají třístupňový životní cyklus a to stejný jako mají vlasy na hlavě, avšak je v porovnání s ním velmi krátký. Naše řasy vydrží na očích jeden až devět měsíců. Po čtyřicítce se stávají tenčí a řidší a jejich počet klesá. Jsou neustále vystavovány tření a tlaku a to především kvůli líčení a...

Číst více
beautyblogerky.czbeautyblogerky.cz intermedexintermedex jaluprojalupro očioči recenzerecenze

Pastelové barvy a teplý podzim? Není to zas taková paráda, jak se může zdát/ OUTFIT

Musí říct, že tento podzim je pro mě hodně netypický. Nosím totiž na mé poměry až moc světlých tónů a hlavně ty pastelové – jako na jaře. Možná jsem pomatená i z toho počasí, nebýt těch nádherně oranžově a červeně zbarvených listů, řekla bych, že máme květen. Jen si to […]

Číst více
Můj stylMůj styl názornázor Oblékám seOblékám se outfitoutfit podzimpodzim

Decor wishlist | ložnice

wish


Krásný den! Jelikož aktuálně zařizuju celý byt, slíbila jsem Vám na toto téma spoustu článků a dnes přicházím s prvním z nich. Skládání wishlistů mě hrozně baví a hezky si udělám pořádek v tom, co se mi líbí a jaký styl je mi nejbližší. Vidím, jak jednotlivé kousky fungují s ostatními a udělám si hezkou představu o celkovém výsledku. Jako první jsem tedy dala dohromady seznam věcí, které by se mi...

Číst více
bella rosebella rose decordecor JyskJysk vemzuvemzu wishlistwishlist