• Úvod
  • Blogy
  • Rozjasňovače z drogérie - BeautyBlogerky.cz
Rozjasňovače z drogérie
Sdílejte s přáteli
Čím déle si zapisuji a víc všímám produktů které kupuji a následně používám, tím víc si uvědomuji, že tíhnu ke kosmetice dražší. I tak mám doma poměrně dost produktů z drogerie, o kterým vám chci napsat ještě předtím, než s nimi udělám někomu radost.

Ačkoliv po nich příliš často nesahám, nemohu říct, že by bylo s rozjasňovači něco špatně. Jen prostě nemají to něco extra, co na kosmetice dražších značek miluji a vyhledávám. Je to stejné jako s jídlem. Hlad zaženete chlebem i kaviárem, při pojídání chleba ale většina z nás nebude mít pocity žádné, natož pak ty luxusní. (Kaviár nejím by the way ;-)) Dobrou zprávou tedy budiž to, že ani jeden z rozjasňovačů nepřekročil cenu sto padesát korun a jeden z nich stál dokonce méně než stovku.
ROZJASŇOVAČE Z DROGÉRIE
Obaly vezmu obecně a zhodnotím je najednou, protože se mi nechce psát to samé třikrát pod každý jeden z nich. Jsou plastové a otevírání u všech je ten typ stoprocentně si zlomíš nehet, nebo aspoň odřeš lak. Minimálně to platí u Catrice a MUR. Essence už je na tom o něco lépe, protože je nejnovější. Což je také další věc. Plast prvních pár týdnů vypadá celkem slušně, ale pak mu začnou docházet síly. Ani jeden obal se mi nelíbí, na druhou stranu to beru jako daň za cenu.
ROZJASŇOVAČE Z DROGÉRIE
ROZJASŇOVAČE Z DROGÉRIE
Essence Merry Berry Highlighting powder 
Odstín 01 I Love My Golden Pumps, 95,-
 
Tento rozjasňovač je z limitované Vánoční kolekce 2015 a už se bohužel nedá sehnat. Zařadila jsem ho jednak proto, že se mi hodil do trojice, a také proto, že až se příště něco podobného objeví, budete vědět, co můžete čekat.
 
Ačkoliv je obal obyčejný, reliéf je minimálně roztomilý. Každopádně mně se líbí a vítám to. Reliéf byl také důvod, proč jsem ho pořídila. Barva je klasická rozjasňovačová béžovo zlatáPodtón je hodně neutrální. Rozjasňovač neobsahuje třpytky, pouze shimmer. Lehce práší, ale textura je jinak příjemná a celkem i jemná. Pigmentace je slabá a při nanášení štětcem na tvář je efekt spíš minimalistický. Netvrdím, že je to nutně mínus. Ne každý chce na kolemjdoucí házet prasátka. Výdrž je vzhledem k míře pigmentace spíš menší, ale když s ním trochu přitlačím a zafixuji ho fixačním sprejem, minimálně dvě třetiny dne se mnou dá. Za necelou stovku je to slušný produkt. (Pro představu, na fotku jsem ho přetírala asi třikrát.)
ROZJASŇOVAČE Z DROGÉRIE
ROZJASŇOVAČE Z DROGÉRIE
ROZJASŇOVAČE Z DROGÉRIE
Revolution Vivid Baked Highlighter
Odstín Golden Lights, 149,-
 
Poměrně známý a oblíbený rozjasňovač. Cena už je logicky vyšší než u Essence a s tím také mírně stoupá kvalita. Pudr dost práší a není tak sametově hebký jak jsem zvyklá u drahých rozjasňovačů, ale to v podstatě ničemu nevadí. Pigmentace je naprosto skvělá a nemám k ní jedinou výtku. 
 
Samotný odstín je hezký. Někomu by mohl připomínat Albatross od Nars, nebo mně třeba Zoevu Glowing Still (na fotkách dole). Tváří se bíle a mírně do zlata. Na tváři pak bílý základ není vůbec vidět, ale v těch správných úhlech se zlatě leskne. Efekt je to opravdu moc pěkný a nejlépe to rozjasňovač rozbalí přímo na sluníčku, jak můžete vidět na fotkách dole. Ačkoliv je zlatý, podtón působí neutrálně až teple, podle množství dopadajícího světla. Pro úplně studené a světlé typy to ale asi ani tak nebude. V nabídce jsou ještě další dva odstíny, které mě osobně nezaujaly a působí na mě trochu lacině.
 
Výdrž je slušná, ale mohla by být lepší. Řekla bych, že drží o trochu lépe než Essence. To může být ale i tím, že je prostě opravdu hodně pigmentovaný a na tvář ho tím pádem i štětcem nanesete v celkem slušné vrstvě. První fotka dole je na sluníčku a druhá ve stínu.
ROZJASŇOVAČE Z DROGÉRIE
ROZJASŇOVAČE Z DROGÉRIE
ROZJASŇOVAČE Z DROGÉRIE
ROZJASŇOVAČE Z DROGÉRIE
Catrice High Glow Mineral Rozjasňující pudr
Odtsín 010 Light Infusion, 139,-
 
Jako jediný z trojice je (asi) zapečenýPigmentace je dobrá a pudr je jemný a sametový, ale je poměrně suchý. Intenzita lesku, nebo rozjasnění chcete-li, je spíše střední. Musím říct, že jsem kvalitou velmi mile překvapená. Rozjasňovač je růžovo stříbrný, tentokrát na té studenější straně. Já mám podtón výrazně žlutý a i přesto jsem si na něj troufla. Je sice růžový, ale asi s kapkou broskvové a také je mírně zlatý, ale spíš taková bílá zlatá než ta žlutá. Rozumíme si, že ano.. Každopádně obrázek si uděláte sami ze swatchů. Jak jsem psala intenzita není nijak vysoká a vrstvit sice lze, efekt už ale není na pleti tak pěkný.
Rozjasňovač opět celkem práší a jeho výdrž je téměř stejná jako u Revolution rozjasňovače. Pokud bych měla z těchto třech doporučit jeden, byl by to tento, kvůli textuře. Na mně jsem si všimla, že rozjasňovač dělá lehký frosty efekt. Což v podstatě znamená, že lesk je jakoby zmrzlý, studený a to na hodně teplých typech může působit nepatřičně. Pokud je to ovšem váš záměr a vám se to líbí, směle do toho. Kvalitou mi přijde dobrý a dvojnásob, když vezmu v potaz jeho cenu.
ROZJASŇOVAČE Z DROGÉRIE
ROZJASŇOVAČE Z DROGÉRIE
ROZJASŇOVAČE Z DROGÉRIE
ROZJASŇOVAČE Z DROGÉRIE
Na závěr ještě jedno srovnání odstínu s dražšími značkami. Rozdíl v kvalitě je sice znát výrazně, v odstínu ale zas až tolik ne. Netvrdím, že odstíny jsou totožné na ruce, ale na tváři bych hned po aplikaci asi těžko poznala, který je který. Největší rozdíl je samozřejmě ve výdrži i samotném nanášení rozjasňovačů na tvář. Ke Catrice jsem doma nic podobného nenašla. Buď byly všechny pokusy moc teplé, nebo moc broskvové. Na tom je také hezky vidět, jaké barvy preferuji.
ROZJASŇOVAČE Z DROGÉRIE
zleva: Zoeva Glowing Still, Revolution Golden Lights 
ROZJASŇOVAČE Z DROGÉRIE
zleva: Urban Decay Sin, Essence Love My Golden Pumps
Vzhledem k tomu, že rozjasňovač je produkt, který v podstatě nelze spotřebovat, bych se nebála investice. V drogerii a této cenové relaci se sice dá najít použitelné zboží, nicméně zrovna rozjasňovače jsou téměř nesrovnatelné s těmi dražšími. Třeba taková Mary Lou od the Balm je podle mě mnohem lepší (texturou, pigmentací, leskem i výdrží) a není zase až o tolik dražší. Pokud ovšem hledáte nějaký opravdu levný kousek, třeba vám dnes moje tipy byly k užitku. Máte nějaký oblíbený rozjasňovač z drogerie? L.

 

 

Může vás také zajímat

Pastelové barvy a teplý podzim? Není to zas taková paráda, jak se může zdát/ OUTFIT

Musí říct, že tento podzim je pro mě hodně netypický. Nosím totiž na mé poměry až moc světlých tónů a hlavně ty pastelové – jako na jaře. Možná jsem pomatená i z toho počasí, nebýt těch nádherně oranžově a červeně zbarvených listů, řekla bych, že máme květen. Jen si to […]

Číst více
Můj stylMůj styl názornázor Oblékám seOblékám se outfitoutfit podzimpodzim

Decor wishlist | ložnice

wish


Krásný den! Jelikož aktuálně zařizuju celý byt, slíbila jsem Vám na toto téma spoustu článků a dnes přicházím s prvním z nich. Skládání wishlistů mě hrozně baví a hezky si udělám pořádek v tom, co se mi líbí a jaký styl je mi nejbližší. Vidím, jak jednotlivé kousky fungují s ostatními a udělám si hezkou představu o celkovém výsledku. Jako první jsem tedy dala dohromady seznam věcí, které by se mi...

Číst více
bella rosebella rose decordecor JyskJysk vemzuvemzu wishlistwishlist

5 věcí, kvůli kterým mám ráda podzim

Znáte to. Na všem si musíte najít to dobré. A protože jsem vyloženě teplomilný člověk, bývá pro mě vždy výzvou se začít těšit na to chladnější období podzim-zima. (I když, jak počasí kouzlí poslední dva týdny, se mi moc líbí a mohlo by to takto zůstat až do jara.) Takže […]

Číst více
Co se zrovna dějeCo se zrovna děje notinonotino podzimpodzim vonna svickavonna svicka Zajímám seZajímám se