• Úvod
  • Blogy
  • Rozjasňující pera // Guerlain Precious Light & Yves Saint Laurent Touc - BeautyBlogerky.CZ
Rozjasňující pera // Guerlain Precious Light & Yves Saint Laurent Touche Èclat
Sdílejte s přáteli
Během zkoušení rozjasňujících per Guerlain a Yves Saint Laurent jsem si uvědomila jednu zásadní věc. Milovat jakékoliv z nich můžou jen dva typy žen. Ty co se líčí absolutně minimalisticky a přirozeně a také ty, které už mají a zkoušely vše a přesto a vlastně i právě proto chtějí něco extra.
Když se řekne rozjasňující pero, vybaví se mi extra hubená modelka se sluchátky na uších, vlasy v culíku a kompletně nenalíčená, která čeká na casting. Těsně před ním vytáhne z kabelky právě nějaký takový kousek a jemně si ho vklepe pod oči a do vnitřních koutků. Stále vypadá nenamalovaná a absolutně přirozená, jen je její pohled zářivější a jasnější.
Pokud je tohle i vaše představa, budete s rozjasňujícím perem spokojené víc, než jste si dovedly představit. Pokud patříte do té druhé skupiny a chcete něco extra, můžete zpozornět i vy. Není to o tom, že by pera měla být na obličeji vidět, naopak. Mají vám dodat to neviditelné a přirozené něco navíc, díky čemu váš makeup pozvednete na jinou úroveň.
Textura Yves Saint Laurent Touche Èclat pera je velmi jemná, ultra lehká a dobře se zapracovává do pleti. Pokud ho použijete jen opravdu maličko, na pleti se téměř ztratí, i když ne tak docela. Je znatelné jemné prozáření, které se objeví jak při použití korektoru samotného, tak i při aplikaci přes makeup. Od produktu který není korektor nečekám velké krytí a to se také nekoná. Krycí schopnost je minimální a tak to má i být. Díky své textuře se vám nebude slévat do vrásek a nebude ani večer vypadat cakey. Několikrát jsem četla, že pero pod očima nevydrží a během dne zmizí. S tím já nemohu souhlasit, mně vydrží zafixovaný transparentním pudrem celý den. Kruhy pod očima příliš výrazné nemám, ale kdyby ano, použiji korektor a až přes něj pero YSL. Můj odstín 02 je ideální, mírně žlutý a dostatečně světlý a i díky jeho nízké pigmentaci je to produkt, který ve stejném odstínu mohu používat po celý rok.
Rozjasňující pero Guerlain Precious Light má v podstatě stejný koncept jako pero od YSL. Má tedy v první řadě rozjasnit a zároveň má i lehce pečovat. Jeho konzistence je o kousek hutnější než u Touche Èclat, stále je to ovšem ultra lehká krémová textura. Zapracování do pleti je bezchybné a odstín 01 mi přijde hodně neutrální a není tak žlutý. Sedět bude hlavně těm z vás, které chcete přece jen o něco větší krytí. Stále nečekejte schopnosti korektoru, na druhou stranu méně výrazné kruhy pod očima lehce zakryje bez problémů. Rozjasňující schopnosti bych označila za průměrné, YSL pero podle mě rozjasňuje o trochu více. Ani s tímto perem nemám problém se sléváním ani celodenní výdrží, dokonce bych řekla, že právě Precious Light mi drží lépe a večer je i více vidět.
Pokud vám jde především o neviditelné rozjasnění Touche Èclat bude váš favorit. Po Precious Light bych zase sáhla v případě, že chcete nejen rozjasnění, ale i trochu krytí navíc. Obě pera mají elegantní zlaté obaly, jak už je u tohoto typu produktu zvykem. YSL má klikací dávkování na spodku pera, Guerlain dávkujete otáčením spodní části. Ani s jedním perem jsem neměla technický problém s používáním. Nic se nezasekávalo, ani jsem nečekala dlouho, než se objeví samotný produkt.
YSL Touche Èclat 2,5 ml - cca 900,-
Guerlain Precious Light 1.5 ml - cca 800,-
Přemýšlím o perech dalších značek. :) Jak to máte vy, lákají vás? Máte? L.

Může vás také zajímat

Decor wishlist | ložnice

wish


Krásný den! Jelikož aktuálně zařizuju celý byt, slíbila jsem Vám na toto téma spoustu článků a dnes přicházím s prvním z nich. Skládání wishlistů mě hrozně baví a hezky si udělám pořádek v tom, co se mi líbí a jaký styl je mi nejbližší. Vidím, jak jednotlivé kousky fungují s ostatními a udělám si hezkou představu o celkovém výsledku. Jako první jsem tedy dala dohromady seznam věcí, které by se mi...

Číst více
bella rosebella rose decordecor JyskJysk vemzuvemzu wishlistwishlist

5 věcí, kvůli kterým mám ráda podzim

Znáte to. Na všem si musíte najít to dobré. A protože jsem vyloženě teplomilný člověk, bývá pro mě vždy výzvou se začít těšit na to chladnější období podzim-zima. (I když, jak počasí kouzlí poslední dva týdny, se mi moc líbí a mohlo by to takto zůstat až do jara.) Takže […]

Číst více
Co se zrovna dějeCo se zrovna děje notinonotino podzimpodzim vonna svickavonna svicka Zajímám seZajímám se

Mary Kay: Výroční konference 2018Opět po roce tu máme velkou Výroční konferenci Mary Kay. Na té se sejdou snad všechny kosmetické poradkyně a odměňují se za zásluhy uplynulého roku. K této příležitosti je pro novináře a blogerky uspořádána velká tiskovka, na které nám jsou především představeny novinky ze světa Mary Kay. Tato velká událost se tradičně koná v Kongresovém centru na Pankráci, ze kterého je božský výhled na Prahu a...

Číst více
eventsevents mary kaymary kay