• Úvod
  • Blogy
  • Rozjasňující pera // Guerlain Precious Light & Yves Saint Laurent Touc - BeautyBlogerky.CZ
Rozjasňující pera // Guerlain Precious Light & Yves Saint Laurent Touche Èclat
Sdílejte s přáteli
Během zkoušení rozjasňujících per Guerlain a Yves Saint Laurent jsem si uvědomila jednu zásadní věc. Milovat jakékoliv z nich můžou jen dva typy žen. Ty co se líčí absolutně minimalisticky a přirozeně a také ty, které už mají a zkoušely vše a přesto a vlastně i právě proto chtějí něco extra.
Když se řekne rozjasňující pero, vybaví se mi extra hubená modelka se sluchátky na uších, vlasy v culíku a kompletně nenalíčená, která čeká na casting. Těsně před ním vytáhne z kabelky právě nějaký takový kousek a jemně si ho vklepe pod oči a do vnitřních koutků. Stále vypadá nenamalovaná a absolutně přirozená, jen je její pohled zářivější a jasnější.
Pokud je tohle i vaše představa, budete s rozjasňujícím perem spokojené víc, než jste si dovedly představit. Pokud patříte do té druhé skupiny a chcete něco extra, můžete zpozornět i vy. Není to o tom, že by pera měla být na obličeji vidět, naopak. Mají vám dodat to neviditelné a přirozené něco navíc, díky čemu váš makeup pozvednete na jinou úroveň.
Textura Yves Saint Laurent Touche Èclat pera je velmi jemná, ultra lehká a dobře se zapracovává do pleti. Pokud ho použijete jen opravdu maličko, na pleti se téměř ztratí, i když ne tak docela. Je znatelné jemné prozáření, které se objeví jak při použití korektoru samotného, tak i při aplikaci přes makeup. Od produktu který není korektor nečekám velké krytí a to se také nekoná. Krycí schopnost je minimální a tak to má i být. Díky své textuře se vám nebude slévat do vrásek a nebude ani večer vypadat cakey. Několikrát jsem četla, že pero pod očima nevydrží a během dne zmizí. S tím já nemohu souhlasit, mně vydrží zafixovaný transparentním pudrem celý den. Kruhy pod očima příliš výrazné nemám, ale kdyby ano, použiji korektor a až přes něj pero YSL. Můj odstín 02 je ideální, mírně žlutý a dostatečně světlý a i díky jeho nízké pigmentaci je to produkt, který ve stejném odstínu mohu používat po celý rok.
Rozjasňující pero Guerlain Precious Light má v podstatě stejný koncept jako pero od YSL. Má tedy v první řadě rozjasnit a zároveň má i lehce pečovat. Jeho konzistence je o kousek hutnější než u Touche Èclat, stále je to ovšem ultra lehká krémová textura. Zapracování do pleti je bezchybné a odstín 01 mi přijde hodně neutrální a není tak žlutý. Sedět bude hlavně těm z vás, které chcete přece jen o něco větší krytí. Stále nečekejte schopnosti korektoru, na druhou stranu méně výrazné kruhy pod očima lehce zakryje bez problémů. Rozjasňující schopnosti bych označila za průměrné, YSL pero podle mě rozjasňuje o trochu více. Ani s tímto perem nemám problém se sléváním ani celodenní výdrží, dokonce bych řekla, že právě Precious Light mi drží lépe a večer je i více vidět.
Pokud vám jde především o neviditelné rozjasnění Touche Èclat bude váš favorit. Po Precious Light bych zase sáhla v případě, že chcete nejen rozjasnění, ale i trochu krytí navíc. Obě pera mají elegantní zlaté obaly, jak už je u tohoto typu produktu zvykem. YSL má klikací dávkování na spodku pera, Guerlain dávkujete otáčením spodní části. Ani s jedním perem jsem neměla technický problém s používáním. Nic se nezasekávalo, ani jsem nečekala dlouho, než se objeví samotný produkt.
YSL Touche Èclat 2,5 ml - cca 900,-
Guerlain Precious Light 1.5 ml - cca 800,-
Přemýšlím o perech dalších značek. :) Jak to máte vy, lákají vás? Máte? L.

Může vás také zajímat

Pondělí na zámku | Chateau McelyPondělí na zámku.

Nevšední pondělky miluju. Pondělí je pro spoustu lidí stereotypním dnem, kdy jdou zase do práce, nebo zase do školy. Málo kdo se na podělí těší a přesně proto, si já cením každého momentu, kdy je pondělí něčím ozvláštněné.

Já v tento den vyrazila do Chateau Mcely, jež tak dlouho sleduji (a kochám se nad fotkami) z tohoto místa na Instagramu.

Číst více
lifestylelifestyle traveltravel

Outfit: Na rande

Neskutečné se stalo realitou. Po několika měsících jsme měli s mým mužem víkend jen pro sebe! A zašli jsme si spolu na rande. Vydali jsme se do restaurace na sushi, nemusela jsem u toho honit nikoho mezi stoly, ani si u toho malovat obrázky, prostě jsme tam jen tak seděli, […]

Číst více
létoléto Můj stylMůj styl Oblékám seOblékám se outfitoutfit puntíkypuntíky šatyšaty

Sothys: DesquacremFrancouzskou kosmetickou značku, kterou lze sehnat pouze v beauty salónech asi nemusím dlouze představovat. Sothys se za roky, které působí na českém trhu stal poměrně fenoménem. Stejně jako jejich proslulý Desquacrem, aneb hloubkový enzymatický čistící krém na pleť. Tento produkt uvolňuje pleť a odstraňuje přirozeně produkované nečistoty, jako je pot a nadbytek mazu. Produkt voní po ovoci, ale i...

Číst více
beautyblogerky.czbeautyblogerky.cz pleťpleť recenzerecenze sothyssothys