• Úvod
  • Blogy
  • SPF nebo make-up? S tímto přípravkem získáte obojí / KOSMETICKÁ RECENZ
Sdílejte s přáteli

S příchodem léta začínám řešit ochranu své pleti před slunečními paprsky. Do jisté míry jsou určitě zdravé, zvyšují produkci vitaminu D v těle, ale na druhé straně na obličeji dokáží zrychlit stárnutí a vyvolat pigmentové skvrny. A předejít se tomu dá používáním SPF, i ve městě nebo při procházce v přírodě. S produkty, které to SPF vlastní, mám ale trochu problém. Některé z nich mi vyvolávají akné. Je to pro mě tedy vždy sázka do loterie. Osypu se po tom nebo ne? Celkově se snažím dávat na pleť co nejmíň produktů (ale kvalitní sérum a krém je pro mě stejně základ), takže vrstvit ještě krém s SPF a pak ještě make-up mi někdy přijde moc. Proto vyhledávám už make-upy, které mají vysokou sluneční ochranu, zároveň se po nich ale pleť neleskne a neucpávají póry. A teď jsem našla jeden úžasný, vyloženě do kabelky, který je lehký, kryje tak akorát, nádherně sjednotí pleť a navíc odpuzuje pot, takže se neroztéká a vy budete vypadat stále fresh. Tento make-up/ BB kompakt Shiseido Sun Care Sports BB Compact je navíc vyloženě určený na sport, takže opravdu vydrží na pleti i v extrémních podmínkách.  Ale já bych řekla, že bude fantastický i k vodě.

Shiseido Sun Care Sports BB Compact Shiseido Sun Care Sports BB Compact

Testovala jsem ho minulou neděli, kdy bylo v Praze skoro 40°C a byla jsem i po celém dni na sluníčku nadšená, jak moje pleť s ním vypadá zdravě, svěže ale ne roztekle. Nezalezl mi do vrásek, ani nevytvořil žádné fleky. Zůstal všude, jak jsem ho nanesla a a ani jsem se s mou mastnou pletí nadměrně neleskla. Disponuje SPF 50, takže je vhodný i do tropických destinací, kde je ta intenzita sluníčka ještě vyšší, takže se s ním nemusíte bát spálení.

Shiseido Sun Care Sports BB Compact

Co se týče aplikace a jeho podoby, tak je to kompakt se zrcátkem, tudíž opravdu šikovný společník do kabelek. V případě potřeby se během dne přemáznete a to uděláte raz dva. V balení je i houbička, se kterou make-up nádherně plynule rozetřete a okamžitě splyne s pletí. Dá se i vrstvit pro vyšší krytí. Takže jeho aplikace je ultra rychlá a pohodlná (houbičku bych ale raději průběžně prala, aby tam neulpívaly bakterie).  Výsledkem je pak krásná porcelánová pleť (no prostě mě to hned při pohledu do zrcadla napadlo, jak ji hezky vyhladil, ale s takovou hezkou šťávou bez mastnoty).

Seženete ho na notino.cz, kde mimo jiné máte tento týden v akci SUMMER BLACK FRIDAY 20% slevu na vybrané značky!

Jak to řešíte v létě s make-upem a SPF vy? Kombinujete více produktů, nebo také máte 2v1?

Může vás také zajímat

Pai: Camellia and Rose Gently Hydrating CleanserZnačku pai jsem si zamilovala. Začalo to jejich exfoliační maskou, olejíčkem a teď čističem pleti. Jedná se o krémový produkt, který vám pumpička přesně nadávkuje a vy jej ve sprše aplikujete na suchou nalíčenou pleť. Chvíli obličej jemně masíruji pomocí prstů a to včetně řas a očního okolí. Následně líčení stáhnu pomocí navlhčeného ručníčku, který je součástí balení. Ten má dokonce dvě strany,...

Číst více
paipai pleťpleť recenzerecenze

Přečteno

přečteno
Krásný den!
Zase mám pro vás několik tipů na knihy, které jsem za poslední dobu přečetla a věřím, že by se mohly líbit i vám. Jde hlavně o české autory, kteří mě baví čím dál víc.

Viktorie Hanišová - Anežka
-Příběh ženy, která má velmi komplikovaný vztah se svou adoptovanou dcerou, o rasismu, stereotypech

Dita Táborská - Běsa
-Kniha, která mě ze všech zmíněných bavila asi nejvíc (společně s Malinkou)....

Číst více
přečtenopřečteno

GA-DE: The VelveteenS pchodem podzimu jsem razantn pitvrdila v len. Stny a rud rtnka i do kancele jsou te m poznvac znamen. Podzimnho looku dosahuji pomoc t novch produkt izraelsk znaky GA-DE, kter seenete v parfumerii Marionnaud, nebo na Notino, a to za pomrn slun ceny, vzhledem ke kvalit, kterou znaka nabz. 

Jako prvn bych vm rda pedstavila paletku stn The Velveteen v odstnu The Spice Rack, kter pin devt stn v...

Číst více
asenkaasenka ga-dega-de kosmetikakosmetika paletka stnpaletka stn pleple recenzerecenze rtnkartnka