• Úvod
  • Blogy
  • SPF nebo make-up? S tímto přípravkem získáte obojí / KOSMETICKÁ RECENZ
Sdílejte s přáteli

S příchodem léta začínám řešit ochranu své pleti před slunečními paprsky. Do jisté míry jsou určitě zdravé, zvyšují produkci vitaminu D v těle, ale na druhé straně na obličeji dokáží zrychlit stárnutí a vyvolat pigmentové skvrny. A předejít se tomu dá používáním SPF, i ve městě nebo při procházce v přírodě. S produkty, které to SPF vlastní, mám ale trochu problém. Některé z nich mi vyvolávají akné. Je to pro mě tedy vždy sázka do loterie. Osypu se po tom nebo ne? Celkově se snažím dávat na pleť co nejmíň produktů (ale kvalitní sérum a krém je pro mě stejně základ), takže vrstvit ještě krém s SPF a pak ještě make-up mi někdy přijde moc. Proto vyhledávám už make-upy, které mají vysokou sluneční ochranu, zároveň se po nich ale pleť neleskne a neucpávají póry. A teď jsem našla jeden úžasný, vyloženě do kabelky, který je lehký, kryje tak akorát, nádherně sjednotí pleť a navíc odpuzuje pot, takže se neroztéká a vy budete vypadat stále fresh. Tento make-up/ BB kompakt Shiseido Sun Care Sports BB Compact je navíc vyloženě určený na sport, takže opravdu vydrží na pleti i v extrémních podmínkách.  Ale já bych řekla, že bude fantastický i k vodě.

Shiseido Sun Care Sports BB Compact Shiseido Sun Care Sports BB Compact

Testovala jsem ho minulou neděli, kdy bylo v Praze skoro 40°C a byla jsem i po celém dni na sluníčku nadšená, jak moje pleť s ním vypadá zdravě, svěže ale ne roztekle. Nezalezl mi do vrásek, ani nevytvořil žádné fleky. Zůstal všude, jak jsem ho nanesla a a ani jsem se s mou mastnou pletí nadměrně neleskla. Disponuje SPF 50, takže je vhodný i do tropických destinací, kde je ta intenzita sluníčka ještě vyšší, takže se s ním nemusíte bát spálení.

Shiseido Sun Care Sports BB Compact

Co se týče aplikace a jeho podoby, tak je to kompakt se zrcátkem, tudíž opravdu šikovný společník do kabelek. V případě potřeby se během dne přemáznete a to uděláte raz dva. V balení je i houbička, se kterou make-up nádherně plynule rozetřete a okamžitě splyne s pletí. Dá se i vrstvit pro vyšší krytí. Takže jeho aplikace je ultra rychlá a pohodlná (houbičku bych ale raději průběžně prala, aby tam neulpívaly bakterie).  Výsledkem je pak krásná porcelánová pleť (no prostě mě to hned při pohledu do zrcadla napadlo, jak ji hezky vyhladil, ale s takovou hezkou šťávou bez mastnoty).

Seženete ho na notino.cz, kde mimo jiné máte tento týden v akci SUMMER BLACK FRIDAY 20% slevu na vybrané značky!

Jak to řešíte v létě s make-upem a SPF vy? Kombinujete více produktů, nebo také máte 2v1?

Může vás také zajímat

Top: záříV září jsem naprosto podlehla Lip Sleeping Mask od korejské kosmetické značky LANEIGE. V USA jsem vyzkoušela i jejich různé varianty, ale nakonec jsem si doma pořídila růžovou klasiku. Večer ji aplikuji na rty před spaním a ráno se probudím s tak vláčnými a vyživenými rty, jako ještě nikdy! 


U korejských značek ještě chvilku zůstanu, protože v poslední době mám nějakou úchylku a neustále si...

Číst více
cosrxcosrx ecoeggecoegg laneigelaneige nuspringnuspring paipai recenzerecenze toptop

Mask-ing

notino-masky

Krásný den, mám tu další článek ve spolupráci s Notino.cza dnes to bude na mé oblíbené téma - masky na obličej! Upřímně, ještě tak před rokem jsem jich v koupelně na poličce měla tolik, že byste to spočítali na prstech jedné ruky a teď? Raději je počítat ani nebudu. Co tak sleduji IG, přijde mi, že z "maskování" se stal doslova trend a kdo nemá selfie s maskou na obličeji, jako by ani nebyl. Tento...

Číst více
AvéneAvéne CaudalieCaudalie lmaska na rtylmaska na rty maska na pleťmaska na pleť notino cznotino cz

NOVÝ ZAČÁTEK, NOVÝ BLOG

Konečně vám mohu oznámit, na čem jsem poslední dny pracovala. Spouštím nový blog: S láskou Alice. Bude zaměřen na seberozvoj, módní inspiraci a zdravý životní styl. Od teď nové příspěvky najdete už jen tam. Možná vám sem nějakou dobu budu dávat ochutnávku článků, ale celé si je přečtete už pouze […]

Číst více
Můj stylMůj styl Oblékám seOblékám se outfitoutfit Zajímám seZajímám se