• Úvod
  • Blogy
  • Tepelná úprava vlasů - beautyblogerky.cz
Tepelná úprava vlasů
Sdílejte s přáteli
Často se mě ptáte, jak si upravuji vlasy. Už asi pět let se snažím do vlasů co nejméně tepelně zasahovat a především nežehlit. Už od základní školy jsem vlasy žehlila téměř denně a teď ani nechápu, jak jsem to mohla dělat. Každopádně letos jsem poprvé v životě vyzkoušela si po mytí vlasy vyfénovat a jo, to je to, co jsem potřebovala. Kulmu a žehličku používám zřídkakdy, většinou jen příležitostně párkrát za rok. 
Vysoušeč vlasů Remington
Tenhle fén na vlasy jsme si s mamkou koupily nedávno, protože mamka si fénuje vlasy denně a měla už strach, že ten náš staříček jí brzy vypoví službu. Řeknu vám, že popravdě jsme vybraly ten nejdražší, co v obchodě měli. Nalákala nás především slibovaná rychlost sušení 140km/h, ionizace a nastavení studeného vzduchu. Navíc má prý nějaký lepší motor, který se jen tak nerozbije. Důležitá je mřížka z keramiky, díky které se vlasy nepřepalují. Samozřejmostí jsou nástavce, jako je difuzér, nebo zúžené hlavice.


S fénem jsem spokojená, fénuji tedy po každém mytí na nejnižší teplotu (opravdu studený vzduch) a největší výkon, ke konci vlasy profouknu funkcí "ledový vzduch". Své dlouhé vlasy mám vysušené asi za pět minut. Jediné co mi na fénu vadí, je fakt, že je opravdu těžký. Ionizaci pociťuji, neboť předtím jsem měla fén bez ní a je to znát. Vlasy jsou opravdu jemnější, hladší a lesklejší.
Kónická kulma Remington
Věřte mi, nebo ne, ale tohle je má první kulma, kterou mi rodiče koupili teprve před nějakým tím měsícem. Ano dostala jsem svou první kulmu na vlasy ve 21 letech a to jsem celý život dlouhovláska. Kónickou kulmu jsem si přála už dlouho. Nejvíce na ní oceňuji tu variabilitu. Pokud chcete uděláte s ní vetší vlny, ale i jemné lokýnky. Momentálně se mi líbí, když natočím velký pramen vlasů, třeba jen dva prameny z celé hlavy, což vytvoří opravdu přirozené velké vlny. Účes touto kulmou opravdu vydrží několik dnů! Kulma je nahřátá za pár vteřin, upozorní vás na to animací na displeji. Samozřejmostí je nastavení teploty a ochranná rukavice. Nehrajte si na frajerky a rukavici používejte, já si věřila, jaká je to bez ní brnkačka a mám teď na prostředníčku krásnou jizvu. Každopádně pokud nevím co s vlasy, už nesahám po žehličce, ale kulmě. Oba produkty, tedy kulma a fén na vlasy, jsou z jedné řady Silk a oba mají opravdu dlouhý dvoumetrový kabel, což velice oceňuji!


Žehlička na vlasy Braun Satin Care 7

Tuto žehličku jsem dostala jako vánoční dárek od společnosti Braun a jsem z ní nadšená. Líbí se mi možnost nastavení si profilu vlasů. Nastavíte si, jak máte vlasy dlouhé, tlusté a zda jsou barvené. Následně žehlička sama určí teplotu a tu si sama mění. Tenhle produkt díky funkci SensoCare i pozná, pokud jsou vlasy vlhké a upozorní vás na to! Také pokud se žehličce nezdá rychlost žehlení, tak vám to poví. No není to úžasné? Pokud nechcete využívat "samonastavování" žehličky, můžete klasicky nastavit svou oblíbenou teplotu. Já jsem z této žehličky vedle a svou starou Remingtonku už nepoužívám. Vlasy jsou hebké, lesklé a především i mé krepaté vlnité vlasy vydrží narovnané do dalšího umytí.


Jaké tepelné nástroje používáte vy a jak často? Fénujete vlasy po každém umytí? :-)

Může vás také zajímat

Tipy na dárky || Vánoční edice 2017

Tak jsem si uvědomila, že letos ty Vánoce trochu zanedbávám. Ani tak ne ty doma, ale spíš ty na blogu. Tak snad vám absenci vánočně laděných článku vynahradí aspoň trochu ten dnešní. Bude o dárcích, které jsem pořídila pro svou rodinu a kamarádky a něco málo navíc. :) Pokud náhodou víte, že ode mě nějaký ten dárek možná dostanete, prosím, abyste tenhle článek pro vaše vlastní dobro (a hlavně...

Číst více
NákupyNákupy Tipy na dárkyTipy na dárky VánoceVánoce
Soaphoria: Královské dentální sérum

Soaphoria: Královské dentální sérum

Možná pro Vás může být název tohoto produktu trochu matoucí, avšak věřte, že i přes sérum v názvu se jedná o zubní pastu. Já už nepoužívám jiné pasty, než přírodní a to proto, že se snažím vyhýbat sulfátům kde to jde a přeci jenom si myslím, že přes ústní dutinu už mohou způsobit více škody, než jen na ruce. Dále se mi na nich líbí, že díky absenci sulfátůnepění, není třeba neustále vyplivovat...

Číst více
fairychainfairychain zubyzuby

Nejlepší pleťové masky || NUXE, Glamglow, Bobbi Brown, Avéne

Pokud můj blog čtete již nějakou dobu, moje záliba v pleťových maskách vám jistě neunikla. Mám jich doma ve všech fázích roku minimálně dvě desítky, na všechny možné i nemožné problémy pleti a pro plnění jakýchkoliv jejích potřeb. :) Pravidelná maska alespoň jednou nebo dvakrát týdně dokáže udělat s mojí pletí skoro zázraky a rozhodně jejich používání nezanedbávám.


POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Číst více
High-endHigh-end LékárnaLékárna ParfumerieParfumerie PéčePéče RecenzeRecenze