• Úvod
  • Blogy
  • theBalm Meet Matt(e) Ador || recenze a líčení - BeautyBlogerky.cz
theBalm Meet Matt(e) Ador || recenze a líčení
Sdílejte s přáteli
Značka theBalm přišla na trh s další, v pořadí již třetí celo matnou paletkou Meet Matt(e) Ador. Jako obvykle je inspirována jmény mužů a obsahuje devět velkých stínů. Po mé předchozí zkušenosti s paletkou Meet Matt(e) Trimony jsem se na novou moc těšila a v dnešním článku vám ji ukážu pěkně z blízká a dokonce i s líčením. :)
Paletku jsem dostala k recenzi od oficiálního zastoupení theBalm, za což děkuji, a vy si ji můžete pořídit na eshopu nebo v Douglasech. Předchozí matné paletky pak najdete tady a tady. Paletku Trimony mám doma už asi rok a recenzi si můžete přečíst v tomto článku.
Začnu barevných složením, které je opět namíchané, neutrální až teplé. Čeho jsem si všimla je, že konzistence stínů je maličko jiná, než u paletky Trimony. Meet Matt(e) Ador mi přijde o něco málo sušší, prášivější a některé stíny nejsou tak jemné na dotek. Pigmentace zůstává stejně dobrá a jediné dva odstíny, kterým bych něco vytkla, jsou Soho a Borski. U těch bych si představovala o něco málo výraznější ani ne tak pigmentaci, ale spíš výraznost. Na oko je přenesu, v podobě jak je vidím v paletce, až po chvíli vrstvení. Znáte to, zelená by mohla být zelenější a modrá modřejší... :) Nejsem si ale jistá, jestli to nebyl záměr. Přece jen se jedná o matnou paletku se základními stíny a věřím v to, že někdo může upřednostnit tlumenější tóny, než ty zářivé.
Meet Matt(e) Trimony
Meet Matt(e) Trimony
I přesto, že stíny práší a jsou na první pohled lehce křídové, jak už jsem několikrát rozebírala, pro mě je hlavní samotná textura - když stín promnete mezi prsty, je jemný až krémový. Trimony paletka byla přesně taková a já jsem si tuhle konzistenci stínů velmi oblíbila. U Ador paletky se to týká především dvou vrchních trojic, kde jsem spokojená maximálně a stíny se chovají přesně tak, jak jsem čekala. Spodní řada je hrubší a prášivější. Stále je to ale v rámci mezí a pod oko mi opadávají stíny pouze v případě, kdy si neoklepu štětec. Jinak je opadávání naprosto minimální. Rozmazávání do ztracena (nebo stínů mezi sebou) jde v podstatě samo a kouřovky vystřihnete doslova za pár minut. 
Meet Matt(e) Trimony
Meet Matt(e) Trimony
Co se výdrže týče, nemám se stíny theBalm problém. Vždy používám bázi pod oční stíny a s dobrou přípravou mi drží paletka Meet Matt(e) Ador celý den. U Trimony paletky jsem měla pocit, že matné světlé stíny blednou během dne, u Ador paletky jsem si toho nevšimla, takže za to palec nahoru.
Posledním bodem, než se vrhneme na líčení, je můj malý tip. Při líčení jsem si všimla, že se mi stíny lépe nabírají a na víčku vypadají mnohem intenzivněji pigmentované, když používám syntetický pevnější štětec. Nevím, jestli je to konkrétním druhem štětců s přírodními chlupy, které mám doma, každopádně se syntetickými se mi pracovalo o něco lépe a rychleji.
Meet Matt(e) Trimony
Meet Matt(e) Trimony
Jako obvykle jsem na celé víčko dala matný světlý vanilkový stín (Johansson). Široce do ohybu a lehce nad něj jsem pak postupně navrstvila světlý meruňkový (Munoz), na něj opět do ohybu, ale tentokrát už trochu níž, tmavší béžový stín (Bernard) a na něj, zase o kousek níž, teplý středně hnědo oranžový stín (Jones). na pohyblivé víčko pod ohyb jsem navrstvila krásný čokoládově hnědý stín (Williams), který jsem kvůli hloubce trochu smíchala i s modro černým stínem (Lee). Přechody jsem opět rozmazávala čistým štětcem, případně si pomohla světlejší použitou barvou. Na spodní lince je pak opět odstín Jones a úplně k řasám jsem přidala odstín Williams.

Protože jsem vám chtěla ukázat stíny samotné, pod líčení jsem nepoužila žádný barevný základ (a také jsem co nejvíc chtěla dodržet mono brand). Kdybych ale chtěla výraznější a intenzivní kouřovky, dala bych si pod ně nějaké krémové stíny v tužce nebo kalíšku v barvě, ve které bych se líčila. Už dlouho mám spadeno na Batter Up stíny v tužce, takže kdo je máte doma, dejte mi vědět, jak vám vyhovují. :)
Meet Matt(e) Trimony
Meet Matt(e) Trimony
Líčení je celé matné, kromě vnitřního koutku a místa pod obočím, kam jsem si neodpustila přidat trochu Mary-Lou rozjasňovače, na který teď dlouho nepřišla řada. Opět jsem se utvrdila v tom, že je to nádherný kousek, který stojí za to mít! :) I zbytek líčení jsem se snažila mít od theBalm, takže jako primer opět mnou po sté doporučovaný Put a Lid On It a jako korektor pod oči timeBalm v odstínu Light.

Linky v současné době od theBalm doma nemám, nicméně jejich Schwing! jsou naprosto bezvadné a poslouží vám stejně, jako mnou použité Eye Defining Pen od Toma Forda. S tím rozdílem, že ty od theBalm stojí necelé čtyři stovky. :) A jako řasenku jsem zvolila opět theBalm Mad Lash. Řasenky od theBalm obecně považuji za velmi dobré a plusem je i cena. Body Builder mám raději než třeba Better Than Sex a tahle Mad Lash mi na tom přijde velmi podobně jako Roller Lash od Benefitu. S tím, že Mad Lash nejen prodlužuje a natáčí, ale přidá mi i trochu toho objemu a co si budeme povídat, i kartáčky jsou si dost podobné.
Meet Matt(e) Trimony
Meet Matt(e) Trimony
Meet Matt(e) Trimony
Závěrem jsem tedy spokojená a výsledná líčení, která jsem s paletkou zatím vytvořila, byla vždy povedená. Celé matné paletky jsou pro mě skvělé hlavně proto, že nikdy nepoužívám jen jeden nebo dva odstíny matného stínu, ale vrstvím, vždy od nejsvětlejšího po nejtmavší. V klasických paletkách ovšem nebývá tolik matných odstínů na výběr, případně se k sobě barevně nehodí. Pokud tedy postupujete při líčení stejně jako já, tyhle paletky jsou rozhodně pro vás. Barevně se mi asi líbí víc Trimony paletka, za to v Ador jsou moc pěkné teplé béžové a hnědé, které mi u Trimony chyběly. Z toho důvodu jsem si paletku také vybrala z nabídky theBalm a jsem za to ráda. :) Obě paletky jsou dobré, v mých očích je Trimony o maličko lepší texturou. Pokud se vám ale líbí Ador paletka poskládáním stínů více, myslím, že zklamané nebudete. Jak se vám líbí? Kdo už se nechal zlákat k nákupu? :) A co je nejdůležitější, taky tak milujete matné kouřovky? :) L.

Může vás také zajímat

6 dárků pro dvouleté děti, které zaručeně sklidí úspěch

Dneska pro vás výjimečně nemám žádný tip, kam zajet na výlet nebo do herničky, ale napadlo mě, že by se vám mohly hodit – takhle v předvánočním čase – nějaké tipy, co koupit pod stromeček. Mému Hugovi je teď skoro dva a půl roku, a posledních několik měsíců doma protáčíme […]

Číst více
dva rokydva roky hračkyhračky Myslím na dětiMyslím na děti nákupynákupy Nákupy pro nejmenšíNákupy pro nejmenší vánoční dárkyvánoční dárky

CARMEX: Original Lip BalmCarmex je v blogosféře snad nejznámějším balzámem na rty, který hlásá nápravu rozpraskaných a suchých rtů. Je velice oblíbený a u nás na běžném trhu nesehnatelný. Na e-shopech se jeho cena pohybuje kolem sto korun, mně jej sestra přivezla z USA za jeden dolar.

Balení je strašné, působí chatrně a nemluvím o aplikátoru, který chybí. Takže mi z produktu vyjede "had" produktu a většinou ho zbytečně...

Číst více
carmexcarmex recenzerecenze rtyrty

PŘEDVÁNOČNÍ SOUTĚŽ – 13. VÝHRA (ALTERNA)

Hezké ráno! Dnešní výhra ve velké předvánoční soutěži dodá budoucí majitelce zdravou a objemnou hřívu. Jako dárek dnes totiž otevírám tento set vlasové péče  CAVIAR VOLUME DUO od značky Alterna. (P.S. Všimli jste si nových obalů se stříbrným vrškem? Ty vznikly proto, že se produkty Aterny začaly falšovat. Takže bacha na to. […]

Číst více
Předvánoční soutěžPředvánoční soutěž předvánoční soutěž 2018předvánoční soutěž 2018 SoutěžeSoutěže