• Úvod
  • Blogy
  • Thierry Mugler Angel, Alien & Angel Liquer de Parfum - BeautyBloogerky.cz
Thierry Mugler Angel, Alien & Angel Liquer de Parfum
Sdílejte s přáteli
Jestli existuje kontroverznější parfém než Pětka od Chanelu, je to určitě vůně Angel od mého oblíbeného Thierry Muglera. Dnešní článek a vlastně ani vůně v něm, nebude šálek kávy každého, protože Thierry Mugler vůně jsou synonymem pro jedinečnost. A pro mě nejsou unikátní nejen svými kompozicemi, ale také kvalitou, výdrží a svým podpisem, který zcela určitě zanechá dojem, ať už bude jakýkoliv. A kdy jindy se bavit o luxusních parfémech, než před Vánocemi. Ať už je budete kupovat vy pro někoho, nebo si nějaký budete přát, mám pro vás dnes moje nejoblíbenější parfémy vůbec.
Stejně jako se to říká právě o Pětce, do vůní Thierry Mugler musíte dozrát. Jenom s tím rozdílem, že zrovna třeba k parfému Angel někdo nedozraje nikdy. I moje cesta byla poněkud zdlouhavá, ve výsledku ale tvoříme nerozlučnou dvojici. Vzpomínám si, jak jsem asi před pěti lety obdržela svůj první flakon. Vůně Angel mi přišla strašná, nepříjemná, štiplavá a nechápala jsem, kde že je ta čokoláda, karamel, med a cukrová vata. Navíc mi přišla strašně hořká a celkově jsem se v ní necítila. Pokud jste i vy stále ještě okouzlené z vůní typu Versace Bright Crystal (měla jsem ji třikrát), nebo pro parfémy chodíte k celebritám, které jim propůjčují svoje jméno, asi v dnešním článku příliš mnoho k zalíbení nenajdete. Pokud se ale řadíte k parfémově vyspělým, možná i starším, a máte rády neotřelé a prudce intenzivní vůně, které můžete nosit místo šperků, Thierry Mugler by měl být v parfumeriích jednou z vašich zastávek. 
Poznáte ho zejména podle futuristických obalů a neotřelých vůní. Angel má flakon ve tvaru hvězdy, Alien zase vypadá jako z jiného světa. Obal menšího Angel Liquer de Parfum na fotkách nevypadá moc lákavě, ale to jen proto, že se díky své trojrozměrnosti špatně fotí. Jediným úskalím je jeho ostrost, což v případě ohrožení může být i pozitivum. :) Jedinou výtkou je u plnitelných velkých balení jejich rozprašovač. Jde mačkat velmi ztuha a stejně jako třeba u jablíček DKNY nestříká mlhu, ale spíš vodu.
THIERRY MUGLER ANGEL, ALIEN & ANGEL LIQUER DE PARFUM
Čichová paměť je ta nejsilnější, nic mi neutkví v paměti tak, jako zážitek spojený s vůní. Podle vůně bych poznala každého svého bývalého partnera a dokážu tyhle jejich signature vůně rozeznat i v přecpaném MHD. Parfém Thierry Mugler Angel si ale zapamatují i ti z vás, kdo tolik vůně neprožívají. Je určitě nezapomenutelná, nebo alespoň zapamatovatelná. Pro někoho to možná bude bolehlav, pro mě je to symbol luxusu a originality. Ačkoliv o originalitě vlastně nemůže být řeč, protože nic svého času nebylo víc mainstreamové, než nosit tenhle parfém. 
Pokud po prvním nádechu budete mít pocit, že je to na vás moc a že tohle prostě nedáte, nejspíš to tak i bude. Na rozdíl od jiných parfémů si totiž Angel nese svoji prvotní hořkost po celý den a také se dle mého názoru vůně příliš nevyvíjí a nemění. To co cítím na začátku, cítím i večer, byť se vůně lehce promění, nebo změní její intenzita. Nejvíc cítím pačuli, což je v podání Angela lehce nahořklá, zemitá a tak trochu pánská složka, která dokonale kontrastuje se všemi sladkými, které cítím hned vzápětí. Hlavně tedy hořkou, hodně hořkou čokoládu, karamel a med a někde úplně vzadu trochu vanilky, citrusů a pižma. V prvních minutách, možná i půl hodině ale necítím vlastně nic moc jiného, pačuli a čokoládu. Ostatní složky se začnou rozvíjet až později a vůně se pak stane výrazně karamelovou, ale stále je i lehce hořká. Definitivně je to zimní vůně a to říkám z pozice osoby, která vůně na zimní a letní nedělí. V teple totiž dokáže občas pěkně ztěžknout. Osobně mi to nevadí, nicméně by se mohlo stát, že to bude vadit lidem v mém okolí. :)
THIERRY MUGLER ANGEL, ALIEN & ANGEL LIQUER DE PARFUM
Pro mě lehčí, jednodušší a méně těžká verze je stoprocentně Thierry Mugler Angel Liquer de Parfum, limitovaná edice z roku 2013, kterou jsem si koupila někdy na pomezí mé obliby k vůni Angel. Začínala jsem jí přicházet na chuť, ale stále na mě byla poměrně těžká a pánská. Liquer vlastně byl ten poslední impuls, proč se teď s radostí a láskou dokážu zabalit do Angela jako do kožichu. :) Liquer je sice lehčí, ale stále je to velmi výrazná a těžká vůně, to jen aby nedošlo k omylu. 
Liquer je opravdu doslova likér a cítím spolu s pro Angela typickými čokoládovými a karamelovými tóny také koňak. V hodnocení vůní nebývá označován na prvních místech, ale já ho cítím opravdu výrazně. Okamžitě se mi vybavuje moje návštěva výrobny koňaku Ararat v Arménii, kde jsem byla před čtyřmi lety s kamarádkou. A samozřejmě ve vůni nechybí ani pačuli. Pro mě lehce zemitá a trochu pánská složka, která mi v parfémech vůbec nevadí a u Thierry Muglera se dokonale doplňuje a kontrastuje se sladkou vanilkou, medem a hořkou čokoládou.
THIERRY MUGLER ANGEL, ALIEN & ANGEL LIQUER DE PARFUM
THIERRY MUGLER ANGEL, ALIEN & ANGEL LIQUER DE PARFUM
Z jiné kategorie a pro většinu lidí také způsob, jak nosit parfém právě od Thierry Muglera je vůně Alien. Pro mě mnohem víc mainstreamová, protože svou vůní zasáhne mnohem širší publikum. Opět se v žádném slova smyslu nejedná o lehkou a svěží vůní, v porovnání s vůněmi výše je to ovšem mnohem snesitelnější a lehčí kousek. Pro mě je to vůně na večer i den a nosím ji po celý rok. Také je to jedna z vůní, kterou nosím rozhodně nejčastěji a i když jsem si myslela, že Black Opium od YSL ji nahradí, nestalo se tak. Alien je stále sladký, ale nekomplikovaný, přímočaře květinový a není v něm žádná hořkost ani zemitost. Ačkoliv ve složení není ovoce, já ho tam na konci dne velmi lehce cítím. Hlavní složkou, kterou cítím po celý den, je jasmín od začátku do konce a velmi intenzivně. Bílá květinová, sametově hebká, lehce štiplavá a jemně sladká vůně, kterou si dokážu představit během horké noci v nějakém orientálním městě, i zabalenou v teplém huňatém svetru během zimy v Praze. Právě proto je pro mě tahle vůně tak jedinečná a neokoukaná. Alien je navzdory svému názvu také lehce pudrový a příjemně teplý. 
THIERRY MUGLER ANGEL, ALIEN & ANGEL LIQUER DE PARFUM
THIERRY MUGLER ANGEL, ALIEN & ANGEL LIQUER DE PARFUM
Všechny tři parfémy drží na mé pleti jako přibité. Cítím je po celý den a to poměrně intenzivně, jen Liquer není tak intenzivní, tudíž citlivé povahy tolik neruší. Rozhodně nedoporučuji stříknout se víc než dvakrát, ani jedním z nich, u klasického Angela se dokonce s klidem navoním pouze jednou, maximálně stříknu dvakrát do vzduchu před sebe a vůní se projdu. Obě vůně Angel jsou pro mě také spíš večerní, ale Liquer nosím s klidem i přes den a to hlavně v zimě. Nenechte se zmýlit plným balením Angela, je to totiž mé druhé. To první, malé, jsem vyměnila za velký plnitelný flakón, protože určitě nebude můj poslední. A co se týká Aliena, kdybych si mohla ze všech parfémů, které doma mám, vybrat pouze jeden jediný, byl by to stoprocentně tenhle. A kdyby vás zajímalo, co na vůně říká můj manžel, všechny se mu líbí, ale nejvíc prý klasický Angel. Což tedy bylo překvapení hlavně pro mě. :)
A jen pro info, plnitelné flakóny jsou sice investice, pokud se ovšem stejně jako já do některých vůní zamilujete, pak už stačí v parfumeriích dokupovat jen náplně v ekonomických baleních. Stejně tak si prostě můžete pořídit menší neplnitelný flakónek a cena pak příjemně klesne.
THIERRY MUGLER ANGEL, ALIEN & ANGEL LIQUER DE PARFUM
Thiery Mugler Alien (plnitelný flakon) cca 3000,- za 90 ml, seženete v parfumeriích
Thiery Mugler Angel (plnitelný flakon) cca 3500 za 100 ml, seženete v parfumeriích
Thiery Mugler Angel Liquer de Parfum cca 1500,- za 35 ml (už jen online - limitka 2013)
Dnešní článek můžete tak trochu brát jako malý tip na dárky třeba pro vaše maminky, babičky, sestry, nebo i kamarádky, které stejně jako já mají oblibu v těžkých a složitých parfémech. Tuším, že se moje rozsáhlá sbírka parfémů během letošních Vánoc rozroste a tuším dokonce i dámského Valentina, na kterého se moc těším. Pochybuji ale, že cokoliv dokáže překonat pro mě dokonalé parfémy Angel a hlavně Alien. Jaký je váš signature parfém a budete si nějaký přát pod stromeček? Máte nějakého Muglera a jaká další jeho vůně je vaše oblíbená? Krásný zbytek dne! L.

 

Může vás také zajímat

Medik8: Activated Charcoal Refining Mask


Máte rádi pleťové masky? Spousta mých známých je moc nemusí, nemají na ně čas, leží jim doma a oni na ně zapomínají. Já ne! Snažím se pravidelně, jednou týdně, poctivě "maskovat". Když nestíhám nanést na svou pleť masku, jsem nervózní a vím, že něco z mého rituálu vypadlo. Každopádně má spotřeba masek je ročně docela veliká, samotnou mě to překvapuje. Všechny mé pleťové masky jsou zaměřeny na...

Číst více
medaprexmedaprex medik8medik8 pleťpleť recenzerecenze

Gift guide

giftguide

vonná svíčka St.Territory / Vánoční čaj Ecce Vita / kabelka Matt&Natt / hedvábná maska na spaní / náhrdelník Orelia / powerbanka tocharge 

gift1

bylinný čaj čisté tělo Ecce Vita / Náramek Gipsy / sada skleněných koktejlových brček / kožený penál / vonná svíčka Minois / diář na rok 2019

gift2

sada zápisníků vintage blossoms / dárková sada krystalů / čajový set bathing girls / nahřívací srdce / cestovní balení...

Číst více
bella rosebella rose Ecce vitaEcce vita Freshlabels czFreshlabels cz gift guidegift guide Local labelsLocal labels Nila storeNila store vemzu czvemzu cz Zoot czZoot cz

PROČ NEDĚLÁM VLOGMAS, NÁŠ STROMEČEK a ZÁKULISÍ FOCENÍ/VLOG

Video z minulého týdne, kde vám ukazuji zákulisí focení na Instagram, co mám nového na sebe a taky jak jsme s holkama doma nazdobily vánoční stromeček.  ODKAZY K VIDEU: Cellbes*: https://www.cellbes.cz/ Pyžamo: https://fave.co/2E9bqgA Župan: https://fave.co/2QlaE7r Šaty: https://fave.co/2Qn2YBN Odebírejte můj kanál: http://bit.ly/2cWPPYE

Číst více
VideaVidea videovideo