• Úvod
  • Blogy
  • Tipy pro dokonalý a dlouhodržící makeup - BeautyBlogerky.CZ
Tipy pro dokonalý a dlouhodržící makeup
Sdílejte s přáteli
Už dlouho jsem přemýšlela nad článkem, kde bych shrnula tipy, jak na perfektní makeup. Jak už jsem zmiňovala v některém z dřívějších článků o základech líčení, vše jsem se naučila sama, převážně z videí a blogů, a to hlavně těch zahraničních. Vyselektovala jsem tedy tipy, které sama praktikuji, mám ráda a hlavně, opravdu mám pocit, že s nimi jde líčení lépe.
*O tom, že je důležitá hydratace pleti, už určitě víte, Mně se nejlépe osvědčilo použít hydratační krém zhruba půl hodiny před samotným líčením. Krém má čas se vstřebat, ale zároveň ho na pleti ještě mám v dostatečném množství. A čím více hydratace, tím lépe.
*Velmi často přímo před samotným líčením používám různé květové, nebo termální vody. Ty používám hlavně v případě, že jsem aplikovala krém dříve a líčím se později. Dodávám tím pleti trochu vláhy navíc a mám pocit, že se pak makeup lépe zapracovává. Pokud vám to vyhovuje, určitě je lepší se namazat spíše během kratšího intervalu před líčením, než před delší dobou. Osobně si ale myslím, že pokud krém dávám minutu před makeupem, nemá dostatek času se vstřebat a navíc ho rovnou smíchávám s primerem. A zcela logicky, tak by to asi být nemělo. Krém se má do jisté míry vstřebat a primer naopak jen zůstat posazený na pleti.
*Důležitým bodem je samozřejmě i výběr správného primeru a makeupu. Nejlépe vám budou sedět ty, které odpovídají potřebám vaší pleti a vašim požadavkům. Já osobně preferuji ty hydratační, protože většina těch matujících mi zvýrazňuje suchá místa, celkově vysušuje pleť a k večeru už makeup vypadá jako maska. V poslední době jsem si oblíbila makeup Lingerie De Peau a od Guerlain také perličkovou bázi Metéorites a jak už jste mohly vidět v oblíbených produktech tak také hydratační bázi od Too Faced Hangover Primer.
*Pokud na vás makeup oxiduje, existuje v podstatě velmi jednoduché řešení, o kterém jsem se dozvěděla překvapivě pozdě. Pokud makeup nemění barvu do výrazně oranžové, stačí si koupit o odstín světlejší. Možná to zní triviálně, ale stejně jako to nenapadlo ještě před rokem mě, možná to nenapadlo i někoho z vás.. Některé makeupy totiž prostě oxidují a není to vyloženě jejich vina. Oxidace se spouští vaším pH, mastnou pletí (oleji v ní obsaženými), a nebo třeba i vlivem vzduchu a vlhkosti prostředí, ve kterém máte makeup uložený a ve kterém se pohybujete. Mohou ji také způsobit opalovací přípravky, kvůli obsahu oxidu zinku a titania. V takovém případě občas stačí dát mezi vaši pleť nebo opalovací přípravek vrstvu krému nebo primeru, který vytvoří bariéru. Pokud tedy máte klasický opalovací přípravek a makeup vám oxiduje, zkuste ho dát jako první a něj ještě hydratační krém a bázi. Účinné jsou také krémy nebo séra s vysokým obsahem antioxidantů. (Bobbi Brown Intensive Skin Serum Suplement sérum atd..)
*Jedním z hlavních bodů, aby makeup hezky vypadal a dobře držel, je jeho technika nanášení. Makeup je potřeba do pleti zapracovat opravdu důkladně, a proto je pro tento účel vhodný hustý pevný flat top štětec, nebo ještě lépe třeba Beauty Blender. S nimi makeup do pleti vtlačím a nebojím se trochu přitlačit. Díky tomu se makeup spojí s vrstvami pod ním (krémy, primery) a potažmo i s pletí a bude o trochu lépe držet i vypadat. Moje rada je, zkoušejte!
*Ať už na makeup používám štětec nebo houbičku, přestříkám je fixačním sprejem. Má to podobný efekt, jako když si sprej nastříkám rovnou na obličej. Hydrataci a v některých případech i lepší výdrž makeupu. Použít fixační sprej, nebo třeba i termální vodu, na štětec před aplikací makeupu má ještě další výhodu. Mírně namočený chlup štětce už není schopen absorbovat takové množství produktu a makeup tak nezůstává tolik ve štětci. Určitě to zkuste, třeba stejně jako já zjistíte, že najednou nepotřebujete tři pumpnutí, ale jen dvě.
*Pokud je váš makeup příliš hutný nebo krycí, o triku s pár kapkami pleťového oleje jste také už určitě slyšely. Stačí ale opravdu jen kapka nebo dvě, protože jinak by se vám mohl makeup z pleti předčasně ztrácet. Nicméně bych řekla, že tento postup není příliš vhodný zejména pro pleť mastnější, nebo kombinovanou. Pokud se vás týká tento případ, výborným trikem je naředění makeupu malým množství nějaké hydratační báze bez obsahu olejů. Báze můžete mít samozřejmě jen jako podklad, ale přimícháním kapky báze do makeupu se s spolu lépe spojí. Jen dávejte pozor, abyste nemíchaly makeupy a báze, které si spolu nebudou rozumět. Výsledkem na mé pleti je nejen snazší aplikace i hůře roztíratelných makeupů, ale zároveň i hezčí a přirozenější vzhled těch hodně krycích a hutných.
*Pudrování je nedílnou součástí každého mého líčení. Dřív jsem se bála pudrovat hodně, aby můj makeup večer nevypadal cakey. Proto by mě nikdy nenapadlo, používat například labutěnku, nebo Beauty Blender. V poslední době ale už nepoužívám na pudr vlastně nic jiného. Nemusíte nutně zvyšovat množství pudru, které používáte. Jde jen o to, pudr do pleti pořádně vtlačit. K tomu sice můžete použít i pevný a hustý štětec, nikdy ale nedocílíte takového výsledku. Labutěnku před použitím lehce oklepu, aby na ní nebylo produktu mnoho, a následně pudr vtlačím do míst, odkud mi makeup nejrychleji mizí. Zbytek obličeje pak opráším zbylým pudrem a použiji k tomu klidně i klasický huňatý štětec na pudr. S kvalitním transparentním pudrem se navíc nánosu nemusíte bát ani v případě, když vám ujede ruka. ;) Mimojiné, pudry pro mě nejsou jen prostředkem k výdrži, zároveň od nich čekám vyhlazení a zacelení celého makeupu, taková ta poslední třešnička na dort. O následující snaze o rozmazání bronzeru a tvářenky na nezapudrovaném obličeji už asi ani nemusím mluvit.
*Posledním bodem je samozřejmě fixace kompletního looku. V tomto ohledu musím říct, že recenze fixačních sprejů napříč značkami bývají velmi rozdílné. Já třeba osobně nechápu, co je tak zvláštního na fixačních sprejích Urban Decay. Osobně mi více sedí M.A.C. Fix+. V poslední době ho ale nahradil sprej od Estée Lauder Set + Refresh, který mi makeup na obličeji udrží opravdu o dost déle, než když nepoužiji nic. Obsahuje mimo jiné i elektrolyty a kofein, které pleť rozzáří a na pleti je opravdu velmi příjemný. Nemá příliš jemný rozprašovač, ale protože vidím výsledky, jsem ochotná mu to odpustit. Jakýkoliv sprej s hrubším rozprašovačem pak akorát stříkám z větší vzdálenosti. Nedávno jsem také u Dulce Candy viděla video, kde tvrdila, že dalším stěžejním faktorem pro účinnost fixačních sprejů je rychlost jejich zaschnutí. Zdá se to jako úplný nesmysl, ale rozhodně není! Po nastříkání spreje popadněte třeba časopis a chvíli se ovívejte. :) Mně to s výdrží makeupu rozhodně pomohlo.
Tyhle tipy článků bývají hodně čtené a já jsem za to moc ráda! Samozřejmě opět musím podotknout, že se nejedná o žádné převratné novinky a technické postupy, ale opakování matka moudrosti. :) Třeba si i vy v mém článku najdete něco, co jste ještě nevěděly, nebo jste si zatím nenašly čas to zkusit. Jaký je váš nejlepší a nejúčinnější tip (nebo trik) na perfektní a dlouhodržící makeup? Pokud by vás tento formát článku bavil, přemýšlela jsem i souhrnu tipů na líčení očí, určitě mi dejte vědět. Těším se příště! L.

Může vás také zajímat

Decor wishlist | ložnice

wish


Krásný den! Jelikož aktuálně zařizuju celý byt, slíbila jsem Vám na toto téma spoustu článků a dnes přicházím s prvním z nich. Skládání wishlistů mě hrozně baví a hezky si udělám pořádek v tom, co se mi líbí a jaký styl je mi nejbližší. Vidím, jak jednotlivé kousky fungují s ostatními a udělám si hezkou představu o celkovém výsledku. Jako první jsem tedy dala dohromady seznam věcí, které by se mi...

Číst více
bella rosebella rose decordecor JyskJysk vemzuvemzu wishlistwishlist

5 věcí, kvůli kterým mám ráda podzim

Znáte to. Na všem si musíte najít to dobré. A protože jsem vyloženě teplomilný člověk, bývá pro mě vždy výzvou se začít těšit na to chladnější období podzim-zima. (I když, jak počasí kouzlí poslední dva týdny, se mi moc líbí a mohlo by to takto zůstat až do jara.) Takže […]

Číst více
Co se zrovna dějeCo se zrovna děje notinonotino podzimpodzim vonna svickavonna svicka Zajímám seZajímám se

Mary Kay: Výroční konference 2018Opět po roce tu máme velkou Výroční konferenci Mary Kay. Na té se sejdou snad všechny kosmetické poradkyně a odměňují se za zásluhy uplynulého roku. K této příležitosti je pro novináře a blogerky uspořádána velká tiskovka, na které nám jsou především představeny novinky ze světa Mary Kay. Tato velká událost se tradičně koná v Kongresovém centru na Pankráci, ze kterého je božský výhled na Prahu a...

Číst více
eventsevents mary kaymary kay