• Úvod
  • Blogy
  • Too Faced paletky // porovnání - beautyblogerky.cz
Too Faced paletky // porovnání
Sdílejte s přáteli
Velký boom z broskvovou paletkou už přešel a stále visí ve vzduchu, zda se stane součástí stálé nabídky. Pro tento případ jsem ji do dnešního porovnávací článku o paletkách Too Faced zařadila také, abyste měli snadnější rozhodování. 
Podle spoluzakladatele TF Jerroda Blandino by se měla paletka Sweet Peach vrátit do nabídky v listopadu tohoto roku. Pevně věřím, že se dostane i k nám, aby si ji mohli pořídit i všichni ti, kteří to nestihli.
 
Série začala čokoládovými paletkami a z těch se také stal symbol a asi není v beauty světě nikdo, kdo by o nich neslyšel. Všechny paletky kromě momentálně vyprodané Sweet Peach seženete v Sephoře za 1300,- a pořadí jejich uvedení bylo následující:
 
Too Faced Chocolate Bar - čokoládová vůně
Too Faced Semi Sweet Chocolate Bar - čokoládová vůně
Too Faced Chocolate Bon Bons - čokoládové bonbóny?
Too Faced Sweet Peach - broskvovo ovocná vůně
 


Samotnou recenzi na paletku Sweet Peach jste si mohli přečíst v TOMTO článku. Dnes to bude spíše porovnání všech čtyř paletek společně. :) Mnoho produktů TF je obohaceno o kakaový prášek, který v sobě má mít třeba i antioxidanty. Nemá tomu být jinak ani u čokoládových paletek a vlastně i těch zbylých dvou, ačkoliv mají jiné vůně. Pokud vůně pomineme úplně, zůstávají pouze stíny samotné a jejich kvalita a složení.
 
Poskládání paletek
Můžete mít ten nejlepší, nejvíc sametový a extrémně pigmentovaný fialový stín, který vůbec neopadává a perfektně se rozmazává, ale pokud nenosíte fialové stíny, sahat po něm stejně nebudete. Proto je poskládání paletek asi to nejdůležitější, když si nějakou chcete pořídit. Poskládání paletek bude také ten nejvíc individuální aspekt, podle kterého paletku budete vybírat. 
 
Obligátní, ale za to efektivní, spočítání stínů, které opravdu budete používat z každé paletky, je dobrým začátkem. Když se na swatche podívám já, mám jasno. Vím jaké barvy ráda nosím, jaké nosím méně. Spousta z nás také občas sáhne po stínu, který běžně nenosí, ale občas chceme prostě něco jiného.

TF Chocolate Bar
TF Semi Sweet Chocolate Bar

TF Chocolate Bon Bons


Too Faced Sweet Peach

Pokud si vybírám paletku pro sebe, nejprve se podívám na matný stín přes celé víčko a alespoň dva hnědé stíny do ohybu, protože tyhle stínu používám při naprosto každém líčení. Vy si samozřejmě základní počty upravte podle toho, co preferujete vy.
 
Z paletek se mi vyloženě nelíbí a nepoužívám kvůli odstínu nebo kvalitě:
 
TF Chocolate Bar - Candied Violet
TF Semi Sweet - Pink Sugar, Blueberry Swirl
TF Chocolate Bon Bons - Cotton Candy, Totally Fetch, Earl Grey
TF Sweet Peach - 0
 
Ačkoliv stále přetrvává tendence škatulkovat paletky na teplé a studené, paletky TF jsou podle mě velmi variabilní. V každé paletce je dostatek neutrálních odstínů, které vyrovnají ty teplé i ty hodně studené. I nejvíce teplá Semi Sweet má v sobě dostatek neutrálních barev a vlastně i tři vyloženě studené. Naopak, studená Bon Bons má v sobě minimálně tři vyloženě teplé a dostatek neutrálních. Zbylé dvě paletky jsou už opravdu mixem všem podtónů a záleží, jak se na ně chcete dívat. :)
 
Pigmentace
Jak už to tak bývá, ne všechny stíny ve všech paletkách bývají s pigmentací na stejné úrovni. V paletkách od TF jsem většinou zaznamenala vyloženě špatný stín jeden až tři a tak tři průměrné.
 
Nejlépe pigmentovaná obecně mi přijde určitě Chocolate Bon Bons, na druhém místě jsou Chocolate Bar a Sweet Peach a nejhůře pigmentovaná se mi zdá Semi Sweet Chocolate Bar. Neříkám tím, že je paletka špatně pigmentovaná v globálu, jen že ze všech čtyř kousků mi přijde nejslabší. Všechny čtyři paletky podle mě splňují standardy paletky z parfumerie a odpovídá tomu i jejich cena. Samozřejmě se najdou horší a lepší odstíny, ale ty se najdou i v jakékoliv jiné paletce různých značek. 
 
Průměrně pigmentované stíny z paletek jsem vypsala níže, nicméně se stále jedná o dostačující pigmentaci, pokud použiji bázi pod oční stíny, pak je pigmentace dobrá (při aplikaci štětcem). Některé třpytivé stíny by mohly být pigmentovanější.
 
TF Chocolate Bar - White Chocolate, Strawberry Bon Bon, Candied Viloet
TF Semi Sweet - Coconut Creme, Pink Sugar, Blueberry Swirl
TF Chocolate Bon Bons - Cotton Candy
TF Sweet Peach - Candied Peach, Delectable


 
Rozmazávání
Musím říct, že kvalita TF stínů mi přijde opravdu dobrá a nemám s rozmazáváním stínů obecně velké problémy. Nikdy jsem si nevšimla, že by to s jednou paletkou šlo výrazně hůř než s jinou. Samozřejmě existují výjimky a stejně jako se v každé paletce najde pár špatně pigmentovaných kousků, můžete najít i jeden nebo dva, které se budou hůř rozmazávat.
 
Ztrácení stínů mi přijde ve všech paletkách dobré a neztrácí intenzitu nijak přehnaně. Kdybych musela paletky seřadit podle kvality stínů, dala bych opět na první místo Bon Bons a těsně za ní Chocolate Bar a Sweet Peach. Semi sweet, ačkoliv je to moje nejoblíbenější paletka odstínově, mi kvalitou přijde nejslabší. Říkám si, jestli mám vadný kus, ale kvalita celé paletky mi v porovnání s ostatními přijde nižší.

Na fotkách dole jsou stíny nanesené štětcem na ruku, na kterou jsem předtím dala bázi pod oční stíny. Používala jsem klasický štětec na celé víčko s přírodním chlupem. Štětcem jsem nabrala stín a pak několikrát přejela po ruce. Jak pigmentace, tak rozmazávání mi přijde u všech paletek dobré a plně dostačující. Nejslabším kusem je pak asi Semi Sweet.


TF Chocolate Bar 


TF Semi Sweet 


TF Chocolate Bon Bons 


TF Sweet Peach 


Výdrž
Obecně mi světlé matné stíny TF na oku během dne lehce blednou a trochu mírněji to dělají i tmavé matné. Stejně tak nejsou třpytivé stíny na konci dne tak výrazné a to i s bází. Tohle bývá často problém i stínů jiných značek a vyřešit se dá použitím báze. S bází nemám se stíny TF problém s celodenní výdrží. 
 
Celkový dojem
Ačkoliv v objektivních hodnoceních kvalit paletek by dopadla nejhůře Semi Sweet, stále to není tak, že by byla špatná a je to moje nejoblíbenější go-to paletka. Je pravda, že po Bon Bons sahám málo, protože je hodně studená a já mám problém vybrat odstín, kterým bych zahřála ohyb oka, opět to ale není tak, že bych po ní nesahala vůbec. Položila jsem si otázku. Kdybych si mohla koupit jen jednu paletku, která by to byla. Dlouho jsem váhala mezi Chocolate Bar a Sweet Peach.

 
Kdybych si tedy musela vybrat opravdu jen jednu, byla by to nejnovější Sweet Peach. Kdybych si mohla vybrat dvě, nebo se mi Sweet Peach nelíbila a chtěla bych něco neutrálnějšího, vzala bych si klasickou Chocolate Bar.
 
Nejlépe poskládaná - Sweet Peach, Chocolate Bar
Nejlepší kvalitou - Bon Bons, Chocolate Bar
Největší variabilita - Sweet Peach, Bon Bons
Nejvíc neutrální - Chocolate Bar, (Sweet Peach)


Srovnání jsem se snažila udělat opravdu pečlivě, ale samozřejmě se v něm prolíná můj subjektivní pohled a moje preference. :) I tak si ale myslím, že zde v článku najdete vše, co by se vám při výběru mohlo hodit. Záměrně jsem fotky se swatchi štětcem nijak neupravovala a nedělala je hezké, abyste se mohli podívat, jak stíny vypadají v reálu nanesené štětcem na bázi.

Máte doma nějakou TF paletku, nebo ji plánujeteDěkuji za přečtení a budu se těšit u dalšího článku! L.

Může vás také zajímat

Foamie: houba do sprchyNedávno se mi do rukou dostaly tyto dvě varianty houby Foamie. Jedná se o klasickou houbu na mytí, která v sobě však má implementované mýdlo. Stačí houbu tedy namočit, párkrát promačkat a už pěníte a myjete. 


Houba je na dotek příjemná, opravdu se s ní ráda mydlím. Mocca Peelvarianta nejen že dokonale voní po kávě, ale má jednu stranu houbičky exfoliační a tak hezky a jemně peelinguje pokožku těla...

Číst více
beautyblogerky.czbeautyblogerky.cz foamiefoamie recenzerecenze tělotělo

Jaká je Kuličková jízda od Albi?

Když se řekne Albi, velká spousta rodičů si jako první představí jejich edici Kouzelné čtení. Slyšela jsem na ni už tolik chvály! Mám ji i dlouhodobě na seznamu věcí, které bych ráda Hugovi pořídila, ale zatím jsem se k tomu nedostala. Vlastníme od Albi ale dvě Chytrá pexesa a jsme […]

Číst více
hračkyhračky Myslím na dětiMyslím na děti Nákupy pro nejmenšíNákupy pro nejmenší