• Úvod
  • Blogy
  • Urban Decay tekuté rtěnky || Recenze - BeautyBlogerky.cz
Urban Decay tekuté rtěnky || Recenze
Sdílejte s přáteli
Tekuté rtěnky jsou stále hit a přichází s nimi úplně každá značka. Ne všechny a od všech značek za to ale stojí. V dnešní recenzi vám tedy ukážu dva odstíny Urban Decay Vice Liquid Lipstick, klasických matných tekutých rtěnek a něco si o nich povíme. 
Pokud sledujete zahraniční YouTube, asi vám recenze na tyhle rtěnky neunikly a asi jste si také všimli, že nebyly zrovna pozitivní. Já se přiznám, že jsem k nim přistupovala dost skepticky, právě díky těmto recenzím a možná i kvůli tomu pak zklamání nebylo zas až takové. Jestli si vzpomínáte na jednu z minulých recenzí o tekutých rtěnkách Anastasia Beverly Hills, tak se nebojte, protože ty mi pořád přijdou mnohem horší...
Vice Liquid Lipstick seženete jak v Sephoře, tak na oficiálním eshopu za 580,-
Na vyzkoušení jsem dostala od českého zastoupení dva odstíny, Backtalk a Tryst. Backtalk jistě znáte z její všemi milované klasické rtěnkové podoby, protože se stala doslova hitem a velmi dlouho byla vyprodaná. Backtalk v tekuté formě je hnědo červená nude, na můj vkus možná až moc hnědá. Tryst je zářivá růžovo červená (nebo červeno růžová :) skoro neonka, která je opravdu nádherná a přesně můj šálek čaje.
URBAN DECAY RTĚNKY 
Jak už bylo na několikrát zmíněno u jiných blogerek, i já musím potvrdit, že mezi oběma odstíny jsou podstatné rozdíly. Což jak víte, nemohu hodnotit kladně. Stejně jako u rtěnek ABH je rozdíl jak v konzistenci, tak také ve výdrži a komfortu na rtech. Backtalk je rozhodně lepší, tekutější, přesto moc hezky pigmentovaná a také nevysušuje tolik, jako Tryst. Backtalk se taky díky svému odstínu, který je velmi podobný mému odstínu rtů ztrácí hezky a rovnoměrně a zcela tedy chybí nepříjemná fáze, kdy veprostřed rtů rtěnku již nemáte a na okrajích ano. U odstínu Tryst to už tak slavné není díky výrazné barvě, po jídle ji rozhodně musím upravit a celková výdrž rtěnek se bude pohybovat v rozmezí čtyř až šesti hodin podle toho, jak moc budete jíst, pít a mluvit. :) Je pravda , že když jsem jen obíhala schůzky a doktory a občas se napila z lahve s vodou, Backtalk vydržela poměrně slušně i osm. V globálním měřítku jsou ale Vice tekuté rtěnky svou výdrží spíš pod průměrem a celodenní výdrž rozhodně nečekejte.
Aplikátor rtěnek je klasický, pracuje se mi s ním dobře a kromě toho, že nabírá tak akorát barvy, asi nemám nic víc, co bych k němu mohla dodat. Já si s jedním namočením zvládnu namalovat celé rty. Textura rtěnek obecně mi přijde středně hustá, Backtalk je tekutější, což preferuji a Tryst je o malinko pěnovější, i přesto se mi s ní pracuje dobře.
URBAN DECAY RTĚNKY
URBAN DECAY RTĚNKY
Posledním a asi i nejdůležitějším bodem, je komfort a vysušování rtěnek. Jak už jsem psala, Backtalk nevysušuje nijak zásadně a označila bych ji za průměr, Tryst je na tom o něco hůř a pro někoho už by míra vysušování mohla být nepříjemná. Pokud ji ale nanesu na dobře hydratované (ne mastné!) rty v lehčí vrstvě, dá se v pohodě snést na rtech s úpravami celý den. Ve zmiňovaném článku o ABH rtěnkách jsem psala, že rtěnky po nanesení vysušují tolik, že mám chuť utrhnout si pusu :), což mi tedy UD rtěnky stoprocentně nedělají. Bertě ovšem prosím v potaz, že mám vyzkoušené pouze tyto dva odstíny a jiné se mohou svými vlastnostmi lišit. Oba odstíny drží hezky na místě, neobtiskují se, nerozmazávají a ani jeden z nich mi nedělá žmolky - trochu jsem si toho všimla u odstínu Tryst po mastnějším jídle, nebylo to ale nic zásadního. Opravit po pár hodinách jdou rtěnky bez problémů, jen bych je příliš nevrstvila a raději se s úpravou držela míst, kde se rtěnka začala ztrácet. Čím větší vrstva, tím více vysušují.
URBAN DECAY RTĚNKY
URBAN DECAY RTĚNKY
Je pravda, že třeba rtěnky theBalm nebo Too Faced Melted Matte mi svou texturou vyhovují lépe, nicméně co se musí Urban Decay rtěnkám nechat, je výběr odstínů. Smutné čtyři odstíny Too Faced na eshopu Sephory se mohou jít zahrabat. A protože jsem rtěnky UD porovnávala s ABH hlavně kvůli podobnosti odstínů Backtalk a Dusty Rose, mám pro vás i ukázku, jak moc jsou si podobné. Na rtech k nerozeznání a tak jsem je nosila zároveň a mohla tak lépe porovnat jejich vlastnosti. Po celém dni by vítězem byl odstín Backtalk, protože jak jsem již několikrát psala, ABH tekuté rtěnky jsou hutnější, na rtech je cítím a hodně mi je vysušují.
URBAN DECAY RTĚNKY
Jak se vám líbí rtěnky Vice Liquid Lipstick? Zkoušeli jste je, nebo se na ně teprve chystáte? A když už jsem nakousla výběr odstínů, jaký je ten váš nejoblíbenější? Nosíte nude, růžové, červené, nebo hodně tmavé dark lipsL.

Může vás také zajímat

6 dárků pro dvouleté děti, které zaručeně sklidí úspěch

Dneska pro vás výjimečně nemám žádný tip, kam zajet na výlet nebo do herničky, ale napadlo mě, že by se vám mohly hodit – takhle v předvánočním čase – nějaké tipy, co koupit pod stromeček. Mému Hugovi je teď skoro dva a půl roku, a posledních několik měsíců doma protáčíme […]

Číst více
dva rokydva roky hračkyhračky Myslím na dětiMyslím na děti nákupynákupy Nákupy pro nejmenšíNákupy pro nejmenší vánoční dárkyvánoční dárky

CARMEX: Original Lip BalmCarmex je v blogosféře snad nejznámějším balzámem na rty, který hlásá nápravu rozpraskaných a suchých rtů. Je velice oblíbený a u nás na běžném trhu nesehnatelný. Na e-shopech se jeho cena pohybuje kolem sto korun, mně jej sestra přivezla z USA za jeden dolar.

Balení je strašné, působí chatrně a nemluvím o aplikátoru, který chybí. Takže mi z produktu vyjede "had" produktu a většinou ho zbytečně...

Číst více
carmexcarmex recenzerecenze rtyrty

PŘEDVÁNOČNÍ SOUTĚŽ – 13. VÝHRA (ALTERNA)

Hezké ráno! Dnešní výhra ve velké předvánoční soutěži dodá budoucí majitelce zdravou a objemnou hřívu. Jako dárek dnes totiž otevírám tento set vlasové péče  CAVIAR VOLUME DUO od značky Alterna. (P.S. Všimli jste si nových obalů se stříbrným vrškem? Ty vznikly proto, že se produkty Aterny začaly falšovat. Takže bacha na to. […]

Číst více
Předvánoční soutěžPředvánoční soutěž předvánoční soutěž 2018předvánoční soutěž 2018 SoutěžeSoutěže