• Úvod
  • Blogy
  • Vichy makeupy / recenze a porovnání - beautyblogerky.cz
Vichy makeupy / recenze a porovnání
Sdílejte s přáteli
Makeupy z lékárny jsem vždy považovala za mezistupeň mezi drogérií a parfumerií. Časem jsem získala pocit, že je to možná ještě trochu jinak. Že makeupy z lékárny by neměly být pouze mezistupeň, ale že by pleti měly vyhovovat více a také ji "léčit", nebo aspoň nezatěžovat tak, jako "obyčejné" makeupy. Dnes se tedy podíváme na mnou avizovaný článek o makeupech značky Vichy, včetně jednoho BB krému.
Možná je to naivní představa, ale já si opravdu myslím, že makeupy z lékárny by měly být pro pleť lepší a možná i kvalitnější než makeupy běžně dostupné v drogeriích a parfumeriích. Rozhodně chci věřit tomu, že jsou pro pleť zdravější a méně obtěžující, protože se to přece prodává v LÉKÁRNĚ. :))
 
Ze všech lékárenských značek mi makeupově nejvíce sedí právě Vichy, a tak jsem za posledních pár let vyzkoušela celkem slušné množství, a některé si velmi oblíbila. Všechny jsem kupovala v lékárně Dr. Max , tudíž beru ceny právě odtud.
 
Všechny makeupy které mám, jsou v tubách o 30 ml, kromě BB krému, který má 40 ml. Otvory kterými makeup vytéká jsou hodně malé, což je určitě dobře jak kvůli bakteriím, tak také kvůli tomu, že některé makeupy jsou hodně tekuté. I tak se mi občas nějaká ta menší nehoda přihodí. :D Vzhled hodnotit nebudu. Prostě obyčejná "lékárenská" balení.
 
Na fotkách u jednotlivých makeupů jsou vždy na první fotce ve větší vrstvě a následně pak rozumné množství z devadesáti procent rozetřené do ztracena, aby ještě bylo poznat, kde makeup je a jak vypadá rozetřený.


VICHY Dermablend 3D korrection, 549,-

odstín 15 Opal
 
Nejnovější přírůstek značky Vichy, který se má vyznačovat 3D korekcí. Jinými slovy má umět dobře zamaskovat plastickou strukturu pleti. Měla jsem být varována několika recenzemi, které hlásaly, že má makeup "hezky růžový" podtón. Je opravdu růžový a já si ho proto na celý obličej nemohu v žádném případě dát. Když tedy pominu můj špatný odhad a impulsivní nákup, makeup rozhodně stojí za pozornost! Konzistence je poměrně hutná a pěnová.
 
Krytí je vyšší střední a dá se vrstvit do krytí úplně plného. Na tváři po zaschnutí vypadá sametově matně. Pokud si ho dáte moc, efekt masky se zaručeně dostaví. Pupínky opravdu skvěle zakryje a zmírní jejich plasticitu. Samozřejmě nepočítejte s tím, že když vám naroste "druhá brada" :D, jak se u nás říká, ze z ničeho nic zmizí. Pro tuto jeho schopnost a také pro jeho krytí, ho používám jako korektor pod makeup. Efekt vyhlazení se sice lehce vytratí, ale stále je výsledek velmi dobrý. Nadprůměrný řekla bych. Výdrž samotného makeupu je dobrá, s bází drží slušně celý den. Jen k večeru už začíná vypadat mírně cakey.
 
Co se negativ týče, makeup lehce oxiduje a hlavně hodně vysušuje suchá místa. Kůže okolo pupínků bývá vždy suchá a loupe se, proto je tato vlastnost celkem nepříjemná. Pokud máte růžový podtón pleti, nebo možná i neutrální, máte spíš pleť mastnější a chcete velké krytí, tohle určitě omrkněte.

 
VICHY Normaderm Teint matující make-up, 490,-
odstín 15 Opal

Nejvíce matný makeup ze všech ostatních. Také velmi dobře krycí, řekla bych středně, a dá se vrstvit. Chce to ho dobře rozmazat. Pupínky zamaskuje slušně a velmi mírně vysušuje. Určitě méně, než Dermablend 3D. Makeup je dost tekutý a tak si při jeho používání musím dávat pozor. Okolo očí mi není příjemný a musím se jim proto vyhnout. Pleť mi jinak nijak nedráždí.
 
Výdrž tohoto makeupu je dobrá. S bází není problém celodenní, ačkoliv mi občas z některých míst lehce rychleji mizí než z jiných. Oxiduje minimálně a efekt na pleti poměrně přirozený. Pleť jako z photoshopu mi sice nedělá, ale celkově ho považuji za dobrý makeup. Pleť ovšem nemám příliš mastnou a tak nevím, jak by se choval na ní. Odstín mi přijde neutrální, možná mírně do žluta. Mně sedí na pleti moc hezky, ačkoliv teď už je na mě moc světlý.
 
VICHY Teint Ideál krémový make-up, 479,-
odstín 15 Opal
 
Pro můj typ pleti nejspíš nejvhodnější kandidát, protože je krémový a hydratační. Krytí je i přesto velké. Řekla bych vyšší střední. Vrstvit se dá, ale opět musíte očekávat mírný efekt masky, pokud nebudete dobře rozmazávat. To je prostě problém všech hodně krycích makeupů. Při důkladném rozetření dělá ze všech  Vichy makeupů nejpřirozenější finish
 
Na pleti mi drží pěkně a řekla bych, že je i celkem hydratační. Rozhodně mi nevysušuje pleťnezdůrazňuje suchá místaLehce zalézá do vrásek, ale tomu se dá zabránit včasným zapudrováním. V očích mě nedráždí a na pleti mi neoxiduje. Určitě ho mohu doporučit pro pleť normální až suchou, která potřebuje (nebo chce :)) vyšší krytí. Odstín je opět neutrálnější a celkem mi sedne.


 
VICHY Dermablend Fluidní korekční make-up, 525,-
odstín 15 Opal
 
Velmi krycí makeup, o kterém se nebojím říct, že krytí je vyšší střední a dá se navrstvit do krytí plného. Daň za to bude mírně nepřirozený finish na pleti. Záleží na každém, jestli dává přednost plnému krytí nedokonalostí, nebo přirozenějšímu efektu. Finish je matný.
 
Makeup drží naprosto bezvadně, jen přímo po aplikaci, než dostatečně zaschne, mírně zalézá do vrásek. Zapudrování tomu určitě pomůže. Makeup téměř neoxiduje, ale lehce zdůrazňuje suchá místa. To ale u všech makeupů na mastnou pleť nelze brát přímo jako vadu, pokud mám sama pleť suchou. Navíc, u většiny makeupů, které trpí tímto nešvarem, tomu do jisté míry lze zabránit použitím kvalitního hydratačního krému, nebo třeba hydratační báze. Odstín řadím opět na tu neutrálnější stranu, možná maličko víc do žluta. Celkově mi přijde, že všechny Vichy odstíny (kromě toho nového), jsou vytvářeny dost neutrálně, protože i když se mi zdá, že je podtón spíš dorůžova, na mé pleti nevypadá nijak zle. Což pravý růžový podtón určitě vypadá a takový makeup je pro mě nepoužitelný.

 VICHY IDEALIA BB krém, 499,-
odstín Light 


Posledním kouskem v mé sbírce je BB krém, který jako jediný nemohu doporučit. Také jako jediný má mít rozjasňující efekt a mimo lehkého lesku obsahuje také třpytky. To samo o sobě by mi vlastně ani nevadilo (viz pudr od Bobbi), ale co mi vadí už více, je alergická reakce kterou na něj mám. V případě že se mi dostane blízko očí, vyloženě mě pálí a slzím. To i v případě, že se snažím aplikovat ho v dostatečné vzdálenosti, první okolo očí nanáším korektor, a až poté jiným štětcem okolo něj tohle BB. 
 
Dalším bodem je potom jeho barva. Ta se zprvu tváří pěkně světle a rozumně, nicméně BB krém po důkladném rozetření zoxiduje a získá "přirozenou" zářivě oranžovou barvu. Mám sice tu světlejší variantu ze dvou možných, ale i tak pro mě je v podstatě nepoužitelná. Maximálně v létě, až se hodně opálím. Krytí lehképocit na pleti příjemný a BB krém je slušně hydratační. Výsledný efekt se mi i docela líbí, zdravá rozzářená pleť (do té doby, než se ze mě stane pomeranč :D). Bohužel v tomto případě zápory převažují klady a já si ho určitě znovu nekoupím. Na první pohled se BB zdá s podtónem dorůžova, ale po oxidaci pleť působí zašedle, špinavě a oranžově. Myslím, že částečně to lze vidět i na fotce dole. Včetně toho, že mi při rozmazávání prsty dělá fleky, štětcem je to lepší, ale vyhrává houbička.Vichy makeupy obecně (bez BB krému) mohu doporučit. Velké klady jsou výborná krycí schopnost a velmi dobrá výdrž. Nevýhody mohou být vysušování a díky míře pigmentu i efekt masky. Tomu se ale dá předejít, jak už jsem psala, důkladným rozetřením makeupu do ztracena. Nikdy jsem si nevšimla, že by se mi ucpávaly póry, nebo jinak zhoršila pleť. Ve srovnání s makeupy z drogerie Vichy jednoznačně vede, což se mírně odráží i na ceně. V porovnání s High End makeupy, ty i nadále preferuji. Minimálně mé all time favourite. 
Pokud vám jde hlavně o krytí, rozhodně budete spokojené. V zanedbatelném rozsahu se některé slévají do vrásek, žádný to ale nedělá nijak fatálně. S výdrží jsou na tom všechny velmi slušně, s bází mi všechny drží téměř celý den ve velmi dobrém stavu. Ty hodně krycí při větším množství už večer nevypadají stoprocentně. Suchá místa zvýrazní hodně pouze nový Dermablend 3D, jinak se to děje spíš méně.
Konkrétně se dají rozdělit na ty "lehčí" hodně krycí, spíše pro mladší, normální až mastnou pleť - Normaderm Teint. Na hodně krycí a hutnější pro mastnou pleť - DermaBlend 3D a DermaBlend. A na pleť spíše normální a suchou - krémový Teint Ideál také s větším krytím.Není patnáctka opál jako patnáctka opál, porovnání všech odstínů vedle sebe. Vnitřní část předloktí mám hodně světlou. Na fotkách na ruce nahoře v článku je vidět, které odstíny mi sedí a které moc ne.

ZLEVA: Dermablend 3D, Normaderm Teint, Teint Ideál, Dermablend, BB Ideália
Pokud jste dnešní článek dočetli až dokonce, a přežili, upřímně vám gratuluji. :) Přijde mi, že recenzovat pět makeupů najednou je v podstatě to samé pořád dokola s mírnou obměnou jejich vlastností. A ačkoliv se považuji za osobu s poměrně slušnou slovní zásobou, při popisu pěti stejných produktů se mi ona zásoba rapidně zmenšuje. I tak si ale myslím, že se může takový souhrn někomu hodit a případné nepříliš poetické slovní obraty mi odpustíte.
 
Co vy a makeupy z lékárny? Máte je raději než ty z drogerie, nebo preferujete dražší značky?Těším se na vaše komentáře a zatím se mějte krásně! L.

Může vás také zajímat

Jak nosit ČERNÝ ROLÁK na 13 způsobů/ VIDEO

Při psaní tohoto článku mě napadlo, že bych mohla natočit video, jak nosit černý rolák na několik způsobů. Kvalitní černý rolák mi totiž přijde jako naprostý základ šatníku a nemusíte v něm vypadat jako usedlá sekretářka. Může s ním být i zábava a můžete s ním vykouzlit sexy outfity. Tak […]

Číst více
černý rolákčerný rolák fashion inspiracefashion inspirace Módní inspiraceMódní inspirace Můj stylMůj styl Oblékám seOblékám se videovideo

Foamie: houba do sprchyNedávno se mi do rukou dostaly tyto dvě varianty houby Foamie. Jedná se o klasickou houbu na mytí, která v sobě však má implementované mýdlo. Stačí houbu tedy namočit, párkrát promačkat a už pěníte a myjete. 


Houba je na dotek příjemná, opravdu se s ní ráda mydlím. Mocca Peelvarianta nejen že dokonale voní po kávě, ale má jednu stranu houbičky exfoliační a tak hezky a jemně peelinguje pokožku těla...

Číst více
beautyblogerky.czbeautyblogerky.cz foamiefoamie recenzerecenze tělotělo