• Úvod
  • Blogy
  • Weleda: kreativní zážitkový workshop - beautyblogerky.cz
Weleda: kreativní zážitkový workshop
Sdílejte s přáteli
Před pár dny jsem měla možnost se zúčastit zážitkového kreativního workshopu, který pořádala přírodní značka kosmetiky Weleda a to na téma očistných účinků odpradávna uznávaného symbolu jara - břízy bělokoré - z pohledu kosmetiky a antroposofie. Událost se konala v nádherných prostorách podniku The Senses, který mě ohromil svým minimalistickým avšak užitným interiérem.  Výzdoba byla úchvatná a vskutku jarní a plná rozkvetlých narcisů. Všude kolem mě se vyskytovala krásná sytá zelená barva a to nejden v místnosti, ale měli ji na sobě i pořadatelé akce a mimo jiné jsem se do barvy dne svým outfitem trefila i já. A bylo to příjmené, opravdu na mě příval této jarní barvy měl blahodárny vliv! Celý event byl systematicky rozdělen do několika fází, které se Vám v následujícím textu pokusím přiblížit.

Začali jsme vyprávěním o jarním detoxu a očistě těla a to přímo s Václavem Krejčíkem, lektorem powerjógy a jógy. Dal nám drahocenný návod na to jak správně provádět jarní čistící rituály a dodal tip právě na březovou jarní detoxikaci. Následovala prezentace o bříze s Michaelou Kolkovou, školitelkou a kosmetickou poradkyní společnosti Weleda. Dozvěděla jsem se tak informace, které jsem o této rostlině dosud nevěděla a to jak o jejím výskytu, tak třeba takové ty klasické botanické informace, které jsou ale ve skutečnosti docela zajímavé a jsem ráda, že jsem tak doplnila svou neznalost v této přírodovědecké oblasti. Taktéž mě nikdy nenapadlo se zamýšlet o účincích břízy na krásu a zdraví, které nejsou jen tak nijaké. Co chci v tomto článku vyzdvihnout je informace, že pro Weledu je její březová řada srdcovkou, jelikož dodavatelem březového listí a extraktu pro celosvětovou produkci je česká rodinná firma Leonarda Taraby z jižních Čech. Ta splňuje kvalitativní požadavky fairtraidového programu. 

Také jsme se dostaly k březové řadě a podrobně jsme se s ní seznámi a vyzkoušeli si ji. Březová řada Weleda slouží k vyhlazení pokožky a detoxikaci těla. S jarem přichází správný čas pro celkovou očistu, která dokáže vyhladit i nepěknou pomerančovou kůži v problémových partiích. Celulitida totiž není jen postižení podkožní tkáně v důsledku hromadění tuku a stárnutí podkožního vaziva, ale je také možným indikátorem toxinů v těle, nebo nesprávně fungujícího lymfatického systému. K pořádnému zatočení s tímto nešvarem byly vytvořeny tři výrobky obsahující extrakt z břízy. Jedná se o Březový olej na celulitidu, Březový sprchový peeling a BIO březovou šťávu. O samotných produktech vám sepíši více informací jakmile je pořádně otestuji, avšak už teď vám sdělím, že disponují vskutku elegantní a ušlechtilou vůní a je pro mě radostí je každý večer používat. Vytvořila jsem si z toho takový svůj každovečerní rituál a naprosto se na to je použít, po tom uspěchaném dnu, těším.

Předposlední fází dopoledne byl meeting s Torstenem Arnckenem, což je hlavní botanik společnosti Weleda, který za námi přijel až ze Švýcarska. Samozřejmě jsme na jeho setkání byli vybaveni simultánní tlumočením, čehož mnozí využili. Torsten na mě působil velmi příjemně, nevím čím to je, ale ten člověk je nabit nějakou úžasnou pozitivní energií a klidem, který z něj vyzařuje. Pomocí kříd jsme s ním malovali břízové stromy, listy a také chuť břízy. Byla to neskutečně uklidňující část celého mého dne a vážně jsem si to užila i když vůbec neumím kreslit. Poslední částí workshopu bylo občerstvení, to bylo chutné a hezké na pohled. Celá akce byla velice povedená a vskutku originální. Moc děkuji milé Pavle za pozvání a také zdravím Katku a Karolínu, se kterými jsem se na akci potkala a po nějaké době prohodila pár slov.

Užívejte si jarních dní a zkuste se třeba pozastavit u břízy a ochutnat, nebo alespoň přivonět k jejím listům, třeba budete překvapeni!

Může vás také zajímat

6 dárků pro dvouleté děti, které zaručeně sklidí úspěch

Dneska pro vás výjimečně nemám žádný tip, kam zajet na výlet nebo do herničky, ale napadlo mě, že by se vám mohly hodit – takhle v předvánočním čase – nějaké tipy, co koupit pod stromeček. Mému Hugovi je teď skoro dva a půl roku, a posledních několik měsíců doma protáčíme […]

Číst více
dva rokydva roky hračkyhračky Myslím na dětiMyslím na děti nákupynákupy Nákupy pro nejmenšíNákupy pro nejmenší vánoční dárkyvánoční dárky

CARMEX: Original Lip BalmCarmex je v blogosféře snad nejznámějším balzámem na rty, který hlásá nápravu rozpraskaných a suchých rtů. Je velice oblíbený a u nás na běžném trhu nesehnatelný. Na e-shopech se jeho cena pohybuje kolem sto korun, mně jej sestra přivezla z USA za jeden dolar.

Balení je strašné, působí chatrně a nemluvím o aplikátoru, který chybí. Takže mi z produktu vyjede "had" produktu a většinou ho zbytečně...

Číst více
carmexcarmex recenzerecenze rtyrty

PŘEDVÁNOČNÍ SOUTĚŽ – 13. VÝHRA (ALTERNA)

Hezké ráno! Dnešní výhra ve velké předvánoční soutěži dodá budoucí majitelce zdravou a objemnou hřívu. Jako dárek dnes totiž otevírám tento set vlasové péče  CAVIAR VOLUME DUO od značky Alterna. (P.S. Všimli jste si nových obalů se stříbrným vrškem? Ty vznikly proto, že se produkty Aterny začaly falšovat. Takže bacha na to. […]

Číst více
Předvánoční soutěžPředvánoční soutěž předvánoční soutěž 2018předvánoční soutěž 2018 SoutěžeSoutěže