• Úvod
  • Blogy
  • YSL Touche Éclat Le Teint makeup || recenze - BeautyBlogerky.cz
YSL Touche Éclat Le Teint makeup || recenze
Sdílejte s přáteli
Makeup YSL Touche Éclat mě zaujal už jen podle popisu, dokonalé krytí, rozjasnění pleti a velmi dlouhá výdrž. Pro mě jednoznačně ideální kombinace, která by měla sedět i mé smíšené pleti. Posledních pár měsíců jsem vlastně ani nenosila nic moc jiného a jak si makeup ve skutečnosti vedl se dozvíte v dnešním článku.
 
Rozjasnění v názvu nese makeup stejně, jako moje oblíbené pero YSL Touche Éclat, o kterém jsem vám psala v tomto článku. Makeup má také velmi jemnou nevtíravou květinovou vůni, kterou po nanesení už necítím. Tím veškerá podobnost s rozjasňujícím perem končí. Textura makeupu je středně krémová, příjemná a na pleti se velmi pěkně roztírá. Nejlépe se mi nanáší flat top kabuki štětcem, které já osobně používám nejčastěji a nejradši. Hezký, ještě o trochu přirozenější finish dělá spolu s Beauty Blenderem a ani v jednom případě jsem si nevšimla, že by makeup dělal šmouhy, nebo se špatně rozmazával.
Finish makeupu je opravdu hezký, přirozený a přirozeně rozjasněný a to i přes to, že makeup opravdu slušně kryje. Řekla bych, že krytí je vyšší střední a dá se ještě o trochu navrstvit. Efekt na pleti i tak zůstává moc hezký a makeup rozhodně nedělá efekt masky.
YSL TOUCHE ÉCLAT LE TEINT MAKEUP
Co se týče výdrže, musím souhlasit, že je makeup po důkladném zapracování do pleti opravdu dlouho držící. Na můj oblíbený Estée Lauder Double Wear ale ve výdrži rozhodně nemá. Touche Éclat mi v moc pěkném stavu na pleti vydrží okolo sedmi hodin, pak je potřeba ho víc hlídat a doupravit. Zhruba v druhé polovině dne se mi začne lesknout čelo a nos o trochu víc, než je u mě zvykem, stále je to ale v rámci přijatelných mezí. Jednou z nevýhod makeupu je jeho zvýrazňování suchých míst, což je vzhledem k jeho rozjasňujícím vlastnostem dost nečekané. Ačkoliv mám pleť smíšenou, pár suchých míst se najde, ať už třeba okolo nosu, pod očima, nebo na hojících se pupíncích. Touche Éclat makeup se zhruba v druhé polovině dne začne usazovat právě na takových místech a mírně je zvýrazní. Samozřejmě pomůže eliminovat suchá místa pravidelným peelingem a použitím hydratační báze, ale třeba již zmíněný Double Wear mi suchá místa nezvýrazňuje vůbec a drží ještě o kousek lépe.
Bází jsem pod makeup zkoušela jako obvykle hned několik a nejlépe si rozumí s těmi hydratačními, jako je třeba Guerlain Météorites, nebo Too Faced Hangover primer. Ani se silikonovými bázemi nemá problém, ale výsledný efekt na pleti mi nepřijde tak dobrý a tak přirozený, jako právě s bázemi hydratačními, takže jsem na pár týdnů přestala používat moje oblíbené MUFE Step 1 Smoothing primer a Benefit Porefessional a to se samozřejmě odrazilo i na výdrži a případném vyhlazení pleti. Touche Éclat makeup sice do vrásek a pórů nijak výrazně nezalézá, nicméně je nedokáže ani vyhladit.
YSL TOUCHE ÉCLAT LE TEINT MAKEUP
Odstín jsem si pořizovala na období po zimě ten nejsvětlejší, což je u nás B20 Beige, poměrně světlý odstín a bohužel mi přijde až moc meruňkový. Pracovat se s ním dá, nicméně ho musím přepudrovávat žlutým pudrem, nebo pro odstín smíchat s jiným, více žlutým makeupem. Odstínů bych si v našich končinách dovedla představit víc a možná i jejich větší rozmanitost. Mimochodem jsem dostala otázku, proč si vybírám žluté makeupy. Pokud máte neutrální podtón pleti, asi moje obavy nechápete, nicméně pokud jste výrazněji žluté, nebo růžové, všechno je vám jasné. Můj podtón je výrazně žlutý a jakmile si dám na pleť růžový, nebo neutrální/meruňkový makeup, i když ho rozmažu až na krk, obličej mám pak oproti ramenům a dekoltu vyloženě růžový a nevypadá to dobře.
YSL TOUCHE ÉCLAT LE TEINT MAKEUP
Velké klady makeupu jsou rozhodně jeho velmi slušné krytí, moc pěkný rozjasňující finish a jeho lehkost a pro ty ho mohu doporučit i vám. Jen bych byla opatrná s pletí velmi suchou, nebo velmi mastnou, jinak si myslím, že s pletí normální, nebo smíšenou si makeup poradí velmi dobře. Příjemným (ale neověřitelným) bonusem je pak i pečující složka v makeupu, která má pleť rozjasňovat a zbavovat únavy. Makeup seženete jako obvykle v parfumeriích a cena se pohybuje okolo 1400,-. V komentářích mi můžete dát vědět, jestli makeup máte a co na něj říkáte. :) L.

Může vás také zajímat

Medik8: White Balance Brightening SerumTaké vás trápí pigmentové skvrny nebo flíčky po akné? Mě jo! A rozhodla jsem se nimi zatočit pomocí séra značky Medik8. White Balance Brightening sérum je produkt, který obsahuje jedinečnou složku s názvem Oxyresveratrol(0, 5 %). Ta je velmi účinná v minimalizaci nadměrné pigmentace kůže, umí sjednocovat tón pleti a zlepšovat její celkový vzhled, který byl sluncem poškozen. Ve dvou totožných...

Číst více
medaprexmedaprex medik8medik8 pleťpleť recenzerecenze

Moje největší a jediné předsevzetí pro rok 2019

Předsevzetí typu zhubnout, jíst víc zdravě, víc cvičit apod., jsem si nikdy nedávala. Celkově na tyto závazky moc nejsem. Spíše si vždy začátkem nového roku stanovuji cíle nebo směr, kam bych se chtěla vydat, co si třeba splnit a co uskutečnit. Letos to mám úplně jasné. Vyplynulo to už ze […]

Číst více
Co se zrovna dějeCo se zrovna děje motivacemotivace Můj stylMůj styl nový roknový rok Oblékám seOblékám se outfitoutfit Zajímám seZajímám se

Přečteno

přečteno

Krásné pondělí! Tenhle článek už mám nachystaný delší dobu a málem jsem na něj zapomněla. Jde o tipy na knížky, které jsem před nějakou dobou přečetla a moc mě bavily, tudíž doporučuji dál. Dle mého názoru totiž tipů na knížky není nikdy dost, takže uvítám i nějaké od vás v komentářích.

Kniha, u které se budete smát od začátku až do konce a nebudete se od ní moct...

Číst více
co právě čtuco právě čtu knižní tipyknižní tipy přečtenopřečteno