• Úvod
  • Blogy
  • YSL Touche Éclat Le Teint makeup || recenze - BeautyBlogerky.cz
YSL Touche Éclat Le Teint makeup || recenze
Sdílejte s přáteli
Makeup YSL Touche Éclat mě zaujal už jen podle popisu, dokonalé krytí, rozjasnění pleti a velmi dlouhá výdrž. Pro mě jednoznačně ideální kombinace, která by měla sedět i mé smíšené pleti. Posledních pár měsíců jsem vlastně ani nenosila nic moc jiného a jak si makeup ve skutečnosti vedl se dozvíte v dnešním článku.
 
Rozjasnění v názvu nese makeup stejně, jako moje oblíbené pero YSL Touche Éclat, o kterém jsem vám psala v tomto článku. Makeup má také velmi jemnou nevtíravou květinovou vůni, kterou po nanesení už necítím. Tím veškerá podobnost s rozjasňujícím perem končí. Textura makeupu je středně krémová, příjemná a na pleti se velmi pěkně roztírá. Nejlépe se mi nanáší flat top kabuki štětcem, které já osobně používám nejčastěji a nejradši. Hezký, ještě o trochu přirozenější finish dělá spolu s Beauty Blenderem a ani v jednom případě jsem si nevšimla, že by makeup dělal šmouhy, nebo se špatně rozmazával.
Finish makeupu je opravdu hezký, přirozený a přirozeně rozjasněný a to i přes to, že makeup opravdu slušně kryje. Řekla bych, že krytí je vyšší střední a dá se ještě o trochu navrstvit. Efekt na pleti i tak zůstává moc hezký a makeup rozhodně nedělá efekt masky.
YSL TOUCHE ÉCLAT LE TEINT MAKEUP
Co se týče výdrže, musím souhlasit, že je makeup po důkladném zapracování do pleti opravdu dlouho držící. Na můj oblíbený Estée Lauder Double Wear ale ve výdrži rozhodně nemá. Touche Éclat mi v moc pěkném stavu na pleti vydrží okolo sedmi hodin, pak je potřeba ho víc hlídat a doupravit. Zhruba v druhé polovině dne se mi začne lesknout čelo a nos o trochu víc, než je u mě zvykem, stále je to ale v rámci přijatelných mezí. Jednou z nevýhod makeupu je jeho zvýrazňování suchých míst, což je vzhledem k jeho rozjasňujícím vlastnostem dost nečekané. Ačkoliv mám pleť smíšenou, pár suchých míst se najde, ať už třeba okolo nosu, pod očima, nebo na hojících se pupíncích. Touche Éclat makeup se zhruba v druhé polovině dne začne usazovat právě na takových místech a mírně je zvýrazní. Samozřejmě pomůže eliminovat suchá místa pravidelným peelingem a použitím hydratační báze, ale třeba již zmíněný Double Wear mi suchá místa nezvýrazňuje vůbec a drží ještě o kousek lépe.
Bází jsem pod makeup zkoušela jako obvykle hned několik a nejlépe si rozumí s těmi hydratačními, jako je třeba Guerlain Météorites, nebo Too Faced Hangover primer. Ani se silikonovými bázemi nemá problém, ale výsledný efekt na pleti mi nepřijde tak dobrý a tak přirozený, jako právě s bázemi hydratačními, takže jsem na pár týdnů přestala používat moje oblíbené MUFE Step 1 Smoothing primer a Benefit Porefessional a to se samozřejmě odrazilo i na výdrži a případném vyhlazení pleti. Touche Éclat makeup sice do vrásek a pórů nijak výrazně nezalézá, nicméně je nedokáže ani vyhladit.
YSL TOUCHE ÉCLAT LE TEINT MAKEUP
Odstín jsem si pořizovala na období po zimě ten nejsvětlejší, což je u nás B20 Beige, poměrně světlý odstín a bohužel mi přijde až moc meruňkový. Pracovat se s ním dá, nicméně ho musím přepudrovávat žlutým pudrem, nebo pro odstín smíchat s jiným, více žlutým makeupem. Odstínů bych si v našich končinách dovedla představit víc a možná i jejich větší rozmanitost. Mimochodem jsem dostala otázku, proč si vybírám žluté makeupy. Pokud máte neutrální podtón pleti, asi moje obavy nechápete, nicméně pokud jste výrazněji žluté, nebo růžové, všechno je vám jasné. Můj podtón je výrazně žlutý a jakmile si dám na pleť růžový, nebo neutrální/meruňkový makeup, i když ho rozmažu až na krk, obličej mám pak oproti ramenům a dekoltu vyloženě růžový a nevypadá to dobře.
YSL TOUCHE ÉCLAT LE TEINT MAKEUP
Velké klady makeupu jsou rozhodně jeho velmi slušné krytí, moc pěkný rozjasňující finish a jeho lehkost a pro ty ho mohu doporučit i vám. Jen bych byla opatrná s pletí velmi suchou, nebo velmi mastnou, jinak si myslím, že s pletí normální, nebo smíšenou si makeup poradí velmi dobře. Příjemným (ale neověřitelným) bonusem je pak i pečující složka v makeupu, která má pleť rozjasňovat a zbavovat únavy. Makeup seženete jako obvykle v parfumeriích a cena se pohybuje okolo 1400,-. V komentářích mi můžete dát vědět, jestli makeup máte a co na něj říkáte. :) L.

Může vás také zajímat

New in

newin

Krásný den! Dnes mám pro vás docela obsáhlý new in a doufám, že vás bude bavit. Některé produkty už mám i otestované, takže k těm řeknu jak jsem spokojená. Všechny uvedené produkty jsou přírodní a já už si jich stihla spoustu velmi rychle oblíbit.

Začnu první fotkou. Nedávno jsem byla na návštěvě v krásném obchůdku Wonderful , kde najdete niche parfémy, značku Lodaites, Miss W a nejmilejšího...

Číst více
BiosloisBioslois Biosophy storeBiosophy store česká přírodní kosmetikačeská přírodní kosmetika FlorascentFlorascent LodaitesLodaites masáž gua shamasáž gua sha miss Wmiss W new innew in přírodní kosmetikapřírodní kosmetika RetinolRetinol salt & stonesalt & stone The ordinaryThe ordinary wonderful czwonderful cz

Guerlain: L'Essentiel make-upNejnovější make-up z dílny značky Guerlain nese název L'Essentiel a slibuje bezchybnou pleť, která vypadá přirozeně, dlouhodržící efekt a pečující složení, které je tvořeno až 97% přírodními složkami. A přesně na tohle mě ta liška lišáská Guelain zlákala. Běžným parfumérkovým, natož drogérkovým makeupům se vyhýbám, protože moje pleť nesnesee silikony. Proto jsem opravdu doslova skákala radostí,...

Číst více
GuerlainGuerlain pleťpleť recenzerecenze

Skin food | recenze

skin-food

Krásný den, zdravím s dalším kosmetickým článkem! Dnes to bude o nově rozšířené řadě Skin Food od švýcarské přírodní značky Weleda. Já jsem si minulý rok zamilovala jejich mandlovou řadu (hlavně teda tohle tělové mléko). Té už jsem se ale na blogu věnovala a dnes to bude o něčem zelenějším (pouze co se týká obalu, obsahově jsou 100% "zelené" všechny Weleda produkty). Weleda má ikonický produkt a...

Číst více
přírodní kosmetikapřírodní kosmetika skin foodskin food skin food lightskin food light weledaweleda