• Úvod
  • Blogy
  • YSL transparentní pudr // recenze - BeautyBlogerky.CZ
YSL transparentní pudr // recenze
Sdílejte s přáteli
Už jste našly ten svůj dokonalý kompaktní pudr? Já už s velkou pravděpodobností ano! Minimálně tedy z té high-end scény. Yves Saint Laurent mě láká především svými obaly, většinou ale nejsem zklamaná ani obsahem a tak tomu bude i v dnešní recenzi.
Důležitou otázkou při nákupu pudru je, co od něj vlastně čekám. Já osobně upřednostňuji sametový a bezchybný povrch pleti před matujícími schopnostmi. Protože se ani během dne a nošení makeupu nikdy příliš nelesknu, je to tedy pro mě spíš jen informační hodnota. Po pudru chci především nádherný finish na pleti, který dokončí celý makeup a dobře ho zafixuje.
Samozřejmostí také je, že by na pleti neměl vypadat příliš pudrově, a protože občas všechny máme pocit, že musíme makeup zapudrovat opravdu pořádně, také tak nesmí vypadat ani při větším množství. Ideální transparentní pudr také z obličeje nevysaje všechen jas a zdraví, naopak dokáže pleť jemně prozářit a ta pak vypadá i s makeupem přirozeně. Kdo z vás už našel takový pudr, který by splňoval všechna má očekávání na sto procent? Já sice ne, ale tenhle skvost v luxusním zlatém obalu se tomu minimálně velmi blíží.
Yves Saint Laurent Poudre Comapact Radiance (koupeno ve Fann parfumerii, cca 1200,-)
*Obal, jak už jsem psala, je elegantní, reprezentativní a působí luxusně. Obaly YSL prostě umí. Ani při nošení v kabelce na něm tento fakt není příliš vidět. Pudr přijde v sametovém černém pouzdře, což je podle mě jedna z nejnepraktičtějších věcí, kterou kdy kdo vymyslel. Kdo z vás si do těchto pytlíčků kompakty opravdu ukládá?
*V obalu je i použitelná labutěnka. Z jedné strany je plyšová a pracovat s ní určitě jde velmi dobře. Jediné co bych balení vytkla, že se přiložená labutěnka nedá zavřít do kompaktu. To by mně, i všem ostatním dámám, ulehčilo život. Asi nás chtějí donutit opravdu používat ta sametová pouzdra..
*Pudr je čistě bílý a i na mé, v tuto chvíli opálenější pleti, je opravdu transparentní. Jak by se choval na pleti vyloženě tmavé, bohužel nemohu posoudit. Pudr je celkem pevně slisovaný, vůbec nepráší a na dotek je sametový a velmi jemně mletý.
*Na obličeji mi dělá přesně to, co slibuje. Pleť je vyhlazená, hebká a je matnější. Především na něm oceňuji, že mi na pleti dělá to, co se dnes vtipně nazývá photoshopový finish a pleť přitom nevypadá mdle a suše. Pudr jako takový na pleti vidět není a to ani při větším množství. Zároveň mi makeup slušně zafixuje a drží ho na místě bezchybně většinu dne. Zkoušela jsem ho porovnat s pudry M.A.C a the Balm a musím konstatovat, že efekt dělá zaručeně nejhezčí. Výdrží je téměř srovnatelný s pudry M.A.C., matujícími schopnostmi zase s the Balm Sexy Mama.
*Ani po celém dni nošení jsem si nevšimla, že by pudr podporoval zalézání do vrásek, zdůrazňoval póry, nebo že by večer vypadal cakey. Proto ho také velmi ráda používám na zapudrování korektoru, potažmo si myslím, že výbornou dvojici tvoří s rozjasňujícími pery (tady). Tato kombinace se bude líbit hlavně těm z vás, kdo nepotřebují, nebo nepoužívají, intenzivně pigmentované a krycí korektory pod oči, protože si pudr zachovává svojí lehkost a přesto funguje.
V poslední době se transparentní kompaktní pudry objevují u čím dál tím více značek. Tento koncept jsem už viděla u Nyxu i Sephory a upřímně, budu si muset alespoň jeden z nich pořídit, protože zatím nemám příliš mnoho k srovnání. Osobně totiž preferuji pudry sypké a to převážně na doma. Kompaktní verze je ale určitě praktičtější na cesty a do kabelky. Výjimkou se nedávno stal pudr La Prairie, který je v balení i s cestovní krabičkou, která praktická je.
Pokud jste tenhle pudr od YSL někdy chtěly zkusit, rozhodně ho mohu doporučit. Vypadá luxusně a funguje, respektive plní vše, co jsem od něj čekala já. Jaké pudry preferujete vy, ty sypké, nebo kompaktní? Máte raději transparentní kousky, nebo ty, které vám dodají ještě krytí navíc? L.

Může vás také zajímat

Pondělí na zámku | Chateau Mcely



Pondělí na zámku.

Nevšední pondělky miluju. Pondělí je pro spoustu lidí stereotypním dnem, kdy jdou zase do práce, nebo zase do školy. Málo kdo se na podělí těší a přesně proto, si já cením každého momentu, kdy je pondělí něčím ozvláštněné.

Já v tento den vyrazila do Chateau Mcely, jež tak dlouho sleduji (a kochám se nad fotkami) z tohoto místa na Instagramu.

Číst více
lifestylelifestyle traveltravel

Outfit: Na rande

Neskutečné se stalo realitou. Po několika měsících jsme měli s mým mužem víkend jen pro sebe! A zašli jsme si spolu na rande. Vydali jsme se do restaurace na sushi, nemusela jsem u toho honit nikoho mezi stoly, ani si u toho malovat obrázky, prostě jsme tam jen tak seděli, […]

Číst více
létoléto Můj stylMůj styl Oblékám seOblékám se outfitoutfit puntíkypuntíky šatyšaty

Sothys: Desquacrem



Francouzskou kosmetickou značku, kterou lze sehnat pouze v beauty salónech asi nemusím dlouze představovat. Sothys se za roky, které působí na českém trhu stal poměrně fenoménem. Stejně jako jejich proslulý Desquacrem, aneb hloubkový enzymatický čistící krém na pleť. Tento produkt uvolňuje pleť a odstraňuje přirozeně produkované nečistoty, jako je pot a nadbytek mazu. Produkt voní po ovoci, ale i...

Číst více
beautyblogerky.czbeautyblogerky.cz pleťpleť recenzerecenze sothyssothys