Značka: M.A.C.
Sdílejte s přáteli
Protože jsou články o mých sbírkách jednotlivých značek vcelku čtené, rozhodla jsem se dnes probrat značku M.A.C.. Věřím, že je tato značka poměrně dost oblíbená a shrnutí většího množství produktů vám pomůže se zorientovat a vybrat si co koupit a co ne. Tentokrát jsem se pokusila vzít to o trochu stručněji, abych vás neunudila k smrti. :)
M.A.C. Fix +, fixační sprej
Rozprašovač mi přijde dostatečně jemný, ale snesla bych i jemnější. Výrazných fixačních účinků jsem si bohužel nevšimla. Používám ho ovšem ráda a to jako přípravu pleti před makeupem, na pleť ošetřenou hydratačním krémem. Pak postupuji jako obvykle. Další variantou použití je na navlhčení štětce, kterým nanáším stíny, pro jejich větší intenzitu. Produkt je to zajímavý, nejsem si ale jistá jeho reálným přínosem. Podobně se dají použít například termální vody.
M.A.C. Pro Longwear SPF 10 Foundation, NC20
Tento makeup patří k mým stálicím a oblíbeným makeupům. Je opravdu dlouhodržící, krytí je vyšší střední (dá se vrstvit) a finish je téměř úplně matný. Primárně je určen pro normální nebo mastnou pleť. Určitě vám během dne mírně zvýrazní suchá místa. Dá se tomu předejít nanesením kvalitního hydratačního krému a pravidelným peelingem. Neucpává mi póry, nedělá mapy a pěkně se rozmazává na pleti. Považuji ho za velmi dobrý makeup s přirozeným finishem. Označení NC znamená, že je makeup se žlutým podtónem. (C v označení odstínu) Určitě mohu doporučit.
M.A.C. Pro Longwear Concealer, NC 15, NC 20
V zahraničí jsou tyto korektory opravdu hodně oblíbené. Blogerky a vlogerky je používají nejen jako korektor, ale také jako bázi pod oční stíny. Korektory jsou opravdu hodně krycí a přesto poměrně lehké na pleti. Lehce vysušují, ale to je dané opět jejich určením spíše pro normální a mastnou pleť. Na mé suché oči je raději nepoužívám. Odstíny jsou oba opět se žlutým podtónem a světlejší NC15 mám na rozjasnění míst pod očima. Pokud korektor dobře rozmažete a zafixujete pudrem, nesléva se a výborně drží opravdu celý den. Pokud hledáte perfektně krycí a dlouhodržící korektor a zároveň máte mastnější nebo normální pleť, tento korektor je určitě dobrá volba. Po nanesení korektor nechte chvilku zaschnout. Rozhodně ho mohu doporučit!
M.A.C. Pro Longwear Paint Pot, Soft Ochre, Painterly
Opět velmi známá zahraniční záležitost. Jedná se o krémové oční stíny spolu s bází v jednom. Známé jsou právě kvůli jejich schopnosti udržet na místě téměř jakékoliv pudrové stíny. V podstatě se chovají jako výborná báze. Konzistence je krémová, lehce mastnější a jsou poměrně slušně pigmentované. Zakryjí i větší diskolorace na víčku. Je nutné je dostatečně zapudrovat/zafixovat očním stínem, protože jinak se mi na víčku slévají. Jako báze fungují moc dobře a mám je pro tuto jejich funkci moc ráda. Odstín Soft Ochre je světlá tělová se žlutým podtónem a odstín Painterly je opět tělový odstín, ale barva lehce zašedlá růžová, vhodná pro studené podtóny/líčení. (Na fotce níže zleva Painterly a Soft Ochre.) Jako bázi můžu rozhodně doporučit nejen kvůli jejich bezvadné výdrži, ale také pro jejich výraznou pigmentaci, která udělá bezchybné víčko. Pokud mi záleží na opravdu perfektních očích a mám na to čas, použiji pod Paint Pot ještě normální bázi. Úspěch zaručen.
Dalším bodem programu budou pudrové produkty. Těch má ve své nabídce M.A.C. opravdu mnoho. Proto tedy rychlý úvod do děje. Pokud ještě nevlastníte žádný pudr této značky, budete překvapené tím, že v podstatě vůbec nepráší. Většinou je textura příjemná, sametová, hladká, velmi jemně namletá a poměrně pevně slisovaná. Pudrové produkty M.A.C. umí naprosto bezkonkurenčně. Swatche jednotlivých pudrů jsem vám nedělala, protože by a) nebylo nic vidět a b) vypadala většina swatchů stejně. M.A.C. byla jedna ze značek, na kterých jsem začínala. Některé z pudrů mám již opravdu dlouho. Možná i pět let. Není to na nich vůbec vidět, téměř neubývají a konzistence, vůně i vlastnosti zůstávají stejné. (Pravidelně dezinfikuji!)
Blot Powder, odstín Medium
V podstatě nepráší, velmi jemně mletý a matuje velmi dobře. Nákupem tohoto pudru určitě nebudete zklamaní. Odstín medium je pro mě v tuto chvíli nepoužitelný. Mám ho koupený a připravený na léto, kdy mi tmavší odstín vyhovuje a zároveň se díky teplu více lesknu. Bez lesku vydržím díky pudru téměř celý den. (Mám normální až suchou pleť.) (Matný finish.)
Mineralize SkinFinish, odstín Light +
Pudr slouží k zapudrování celého obličeje a jeho projasnění. Pleti dodává velmi jemný a velmi přirozený lesk/jas. Mineralize Skinfinishe bych celkově označila jako jeden z top produktů, které od M.A.C.u mám. Efekt je velmi přirozený, neudělá nános a přitom pleť příjemně zkrášlí a lehce rozjasní. Na pleti mi vydrží celý den. (Rozjasňující finish.)
Studio Careblend powder, odstín Medium dark
Tento pudr jsem si kupovala jako bronzer. Výdrž M.A.C. pudrů na pleti je fenomenální a já mám obecně problém, že mi bronzery dělají fleky a nedrží celý den, tento pudr je sázka na jistotu. Dělá velmi přirozený finish a drží. (Přirozený saténový finish.)
Studio Fix Powder +, NC 20
Jedná se o pudrový makeup. Krycí schopnosti jsou velmi slušné, řekla bych vyšší střední. Ideální na mastnou pleť. Já s ním zapudrovávám pupínky i celý obličej. Nedělá nános, vypadá přirozeně a dobře drží. Řekla bych, že nijak výrazně nevysušuje. Občas ho používám i jako klasický pudr na zapudrování makeupu. Přidám tím potřebné krytí. (Sametový až matný finish.)
Iridescent Powder, odstín Sparkling Rose
Jedná se o rozjasňující pudr v přirozeném růžovém odstínu. Určitě nečekejte rozjasňovač jako takový. S lehkou rukou se dá nanést na celý obličej a dodá pleti zářivý vzhled. Já ho nejčastěji používám místo rozjasňovače, když chci něco sofistikovanějšího a mírnějšího. Na pleti ho v podstatě nepostřehnete, ale všimnete si "přirozeného" lesku. Efekt tohoto pudru je opravdu skvělý. Na fotce dole jsou dva swatche, velmi mírné a výrazné nanesení.
Tvářenky M.A.C. naprosto zbožňuji. Měla jsem jich kdysi více, ale nevím, kam se poděly. :) I u tvářenek najdete několik druhů, ale všechny se vyznačují snadným ztrácením, přirozeným efektem a perfektní výdrží. Spolu s několika dalšími značkami považuji M.A.C. tvářenky za jedny z těch nejkvalitnějších a nejlépe držících. S žádnou z nich nešlápnete vedle.
Pro Longwear Blush, odstín Rosy Outlook
Nádherná růžovo broskvová tvářenka. Pigmenatce je dostatečná. Je sametově hebká, práší minimálně, perfektně se rozmazává a je to jednoznačně můj barevný favorit na každodenní líčení. Výdrž je naprosto perfektní a bez problémů se mnou dá celý den.
Sheertone Blush, odstín Tenderling a Gingerly
Pigmentace je jemnější, ale stále se na tvářích velmi dobře ukazuje. Ještě lépe se rozmazávají a ztrácejí. Vydrží mi na pleti celý den, večer už jsou ale méně výrazné. Což je ale dané také tím, že barva není tolik intenzivní. Odstín Tenderling je přirozená tělová hnědá s mírným oranžovým podtónem. Bezvadně funguje zároveň jako lehká tvářenka a přirozené jemné konturování. Odstín Gingerly je naprosto nádherná hnědo broskvová barva. V panu vypadá dost tmavě, ale vzhledem k tomu že je to sheertone tvářenka, na obličeji vypadá velmi přirozeně a o mnoho světleji. Pro teplejší typy je to perfektní nenápadný odstín.
Powder Blush, odstín Pinch O Peach
Klasická pudrová tvářenka, práší opět minimálně, má příjemnou pigmentaci. Na dotek není tak sametová jako ostatní. Drží v podstatě stejně dobře jako Pro Longwear. Opět se velmi dobře rozmazává a odstín je navzdory názvu spíše neutrální středně růžový. Broskvový nádech téměř nevidím. Rosy Outlook je určitě více do oranžova.
Tvářenky na sluníčku, zleva Rosy Outlook, Tenderling, Gingerly, Pinch O Peach
Oční stíny budou stručné. Žádné mono oční stíny nevlastním a proto budu hodnotit pouze tyto malé paletky. Já tedy nevím, jaký je všeobecný názor a ani ho raději nebudu hledat, ale za mě jedním slovem TRAGÉDIE. Obecně jsou M.A.C. stíny považovány za velmi dobré, kvalita obou mini paletek je ale velmi špatná a rozhodně je nemohu doporučit.
Paletka očních stínů Burgundy Times nine
Pigmentace stínů je opravdu velmi malá. Na swatche na ruce jsem potřebovala nejen bázi, ale také stín přetřít zhruba čtyřikrát. Některé stíny jsou na tom o něco lépe, ale celkový dojem z paletky je velmi nehezký. Textura stínů je suchá a hrubá. Práší mírně, ale to nevynahradí tristní pigmentaci. Pokud se mi podaří dostat na oko nějakou barvu, drží celkem slušně. Bez báze tak půl dne, s bází celý den.
Paletka očních stínů Keepsakes/ Plum eyes
Pokud jsem pigmentaci předchozí paletky označila jako tristní, nevím jak bych ji měla označit u této. Absolutně nechápu, jak značka jako M.A.C. může přijít s něčím tak špatným. Paletku jsem se ani nesnažila natřít na ruku, protože pigmentace je tak zlá, že by nebylo nic vidět. Tuto paletku ani nepoužívám. Jediné co na paletce hodnotím kladně je její obal a nechávám si jí kvůli němu.
Extended Play Lash
O této řasence jsem psala v článku tady. Mám ji ráda na spodní řasy. Na horních dělá velmi přirozený efekt. Za to ale vůbec neslepuje a pěkně drží. Na spodní řasy je ideální. Kartáček je klasický a spíše menší a díky tomu se mi s ním dobře nabírají i kratší řasy těsně u kořínků.
False Lashes Maximizer
Velmi dobrá báze pod řasenku. Možná i proto, že jsem neměla tu čest jich mnoho najít a zkusit. Verze z drogerie bývají většinou slepující a nebo nedělají nic. Tato báze z vás, při troše cviku s nanášením, udělá mrkací panenku. Rozhodně mohu doporučit k vyzkoušení. Kartáček je klasický a větší, ale pracuje se mi s ním dobře.
Rtěnky jsou kapitola sama pro sebe. Dříve jsem měla ještě dvě. Obě jsem spotřebovala až úplně do konce. Byly to odstín St. Germain a Snob. Raději se neptejte. :D Dnes už bych si tyto odstíny sama nekoupila a určitě bych je nenosila. :)
Finishe u M.A.C. rtěnek jsou různé a je jich hodně. Od lesklých méně pigmentovaných, přes krémové až po matné. (A několik dalších.) Rtěnky drží dobře, ale obecně lépe drží ty matné a saténové. Hodně krémové a lesklé drží zhruba tak hodinu a bez použití konturovací tužky se mi rozmazávají za okraje rtů. Když nic nejím a nepiji, dají zhruba hodinu a půl. Matné o tu půlhodinku déle. Všechny M.A.C. rtěnky (i třeba lesky) mají sladkou příjemnou vanilkovou vůni.
Rtěnka Plink! (Lustre), velmi lesklá nude, menší pigmentace, celkem hydratační, uživatelsky velmi příjemná
Rtěnka Candy Yum-Yum (Matte), neonově růžová se studeným podtónem, zcela matná, nijak extra nevysušuje, pigmentace je velmi dobrá
Rtěnka Viva Glam Miley Cyrus (Amplified Creme)velmi teplá, neonově růžová, něco mi krémovou (Creme) a méně krémovou (Amplified), velmi dobrá pigmentace, příjemná na rtech, ale rozmazává se mi za okraje rtů
Lipglass Viva Glam Miley - Středně růžový lesk na rty obsahující růžové a fialové třpytky. Lesky na rty od M.A.C.u jsou vyhlášené a i já, s oblibou v matných rtech musím říct, že není vůbec špatný. Zprvu jsem se lekla třpytek, ale výsledný efekt na rtech mi nakonec přijde zajímavý. Výdrž je na lesk na rty poměrně slušná, zhruba hodinku pěkného lesku a lepivost je velmi mírná.
Z nějakého důvodu jsem si myslela, že mám věcí od M.A.C.u mnohem víc. Nakonec toho tolik není, ale třeba makeup už mám třetí a korektory Pro Longwear mám už asi popáté. Stejně tak Fix+. Tento typ článků je sice neuvěřitelně pracný, ale aspoň si udělám v tom svém nepořádku nějaký systém a přehled. A taky si půjdu dokoupit nějaké rtěnky. Tři?? Jsem ostuda.. :D
Co vy a M.A.C.? Máte rádi? Máte nějaký svůj oblíbený produkt který já nemám a měla bych ho zkusit? :) Díky za přečtení a mějte se krásně!
L.
Ceny jsou orientační a mohou se od skutečnosti lišit cca o 100,- podle toho, kde budete nakupovat. Na internetu si jen dejte pozor, zda se jedná o originální zboží. Často slýchám, že se na některých eshopech jedná o fejky. Nebudu jmenovat, protože nemám žádné důkazy ani podložené informace. Osobní zkušenost mám pouze klasicky s butiky MAC a lips2kiss eshopem.
Sprej Fix + 100 ml, 480,-
Korektor Pro Longwear Concealer, 550,-
Korektor Pro Longwear Foundation SPF 10, 990,-
Báze/stíny Pro Longwear Paint Pot, 580,-
Tvářenka Pro Longwear Blush, 600,-
Tvářenka Powder Blush, 600,-
Tvářenka Sheer Tone Blush, 600,-
Pudr Blot Powder, 700,- Pudr Mineralize SkinFinish, 700,-
Pudr Studio Careblend powder, 700,-
Pudrový makeup Studio Fix Powder +, 900,-
Rozjasňovač Iridescent sparkling Powder, 650,-
Paletka Burgundy Times nine, 1150,-
Limitka Keepsakes/ Plum eyes, 1350,-
Rtěnka Cream Lipstick, 500,-
Rtěnka Lustre Lipstick, 500,-
Lesk na rty Lipglass, 500,-
Sada Enchanted Eve Viva Glamorous, rtěnka, lesk a taštička, 1350,-
Řasenka Extended Play Lash, 500,-
Báze pod řasenku False Lashes Maximizer, 500,-

Může vás také zajímat

Weekly snapshots

weekly

Po hodně dlouhé době jsem dala dohromady spoustu random fotek za uplynulé týdny. Některé jsou foceny ještě před dovolenou (post brzy, slibuji!) a spoustu z nich po návratu zpět do Prahy. I když už jsem doma docela dlouho, pořád se mi po té nádherné pláži, nejmilejších lidech, skvělém jídle a tropickém prostředí stýská. Víc se opět rozepíšu u jednotlivých fotek, tak si je užijte a přeji vám krásný...

Číst více

Křupavé květákovo-sýrové kuličky / RECEPT

Plavková sezóna začala, tak jsem si řekla, že ještě víc odlehčím svůj jídelníček. Vlastně ani ne tak kvůli těm plavkám (ty tu zmiňuji jen obrazně), ale celkově po všem tom cestování v poslední době. Cítím, že se potřebuji vrátit ke svému režimu zaměřenému hlavně na zelenině a čistých potravinách. V […]

Číst více
květákkvěták receptrecept recept pro dětirecept pro děti ReceptyRecepty Vařím a jímVařím a jím

Kam na víkend v Jizerkách?

Zatímco si všichni již užíváme teplo a zimě už definitivně odzvonilo, já bych se ještě ráda vrátila k našemu víkendu v Jizerských horách, kde jsme koncem března stihli poslední zbytky sněhu. Našli jsme tam totiž skvělé místo, o které bych se s vámi chtěla podělit. Trochu stranou Bedřichova, na samotě […]

Číst více
cestovánícestování CestujiCestuji kam s dětmikam s dětmi Výlety po ČecháchVýlety po Čechách