Nebojte se upravit si nos
Sdílejte s přáteli

Nebojte se upravit si nos

Nos patří bezesporu mezi dominanty obličeje a každá jeho nedokonalost je viditelná na první pohled. Je ale zbytečné trápit se, pokud s ním nejste v jakémkoli ohledu spokojeni. Dnes už ho lze vytvarovat tak, aby co nejvíce odpovídal vašemu ideálu krásy. Jaké existují možnosti?

Operace nosu (rhinoplastika)

Patří mezi nejnáročnější výkony v estetické chirurgii a vyžaduje opravdu velkou zručnost operatéra. Umožňuje nechat si nos zvětšit či zmenšit, prodloužit či zkrátit, upravit jeho tvar, upravit vzdálenost nosních dírek a zlepšit průchodnost.

„Dobrý výsledek u operací nosu je ovlivněn především odbornou zdatností a zkušeností plastického chirurga a jeho manuální zručností a estetickým cítěním. Na chirurgovi záleží, aby posoudil možnosti a rozsah operace, tak aby se výsledek operace co nejvíce přiblížil žádanému výsledku,”

říká doc. MUDr. jan Měšťák, primář kliniky plastické chirurgie Esthé.

Doba hospitalizace: 1 až 2 dny

Doba rekonvalescence: 14 dní, min. měsíc omezit sportovní aktivity

Jak probíhá?

Řezy jsou vedeny z vnitřní strany nosu přes nosní dírky, takže nejsou vidět jizvy. Pomocí dlátka se postupně odsekávají kůstky a modelují chrupavčité části. V některých případech se používají i nosní implantáty. Rhinoplastika se provádí v celkové, výjimečně v místní anestezii. V  případě deviace (vybočení) nosní přepážky je kromě plastického chirurga často přítomen i ORL specialista. 

Pro koho a kdy je vhodná?

Nejen kosmetické nedostatky jsou důvodem pro operaci. Je vhodná i pro klienty, kteří trpí deviací (vybočením) nosní přepážky (zlepšuje funkčnost nosu) a pomáhá také s psychickými obtížemi (navrací sebevědomí a přispívá k harmonizaci). Optimální věková hranice je po ukončení růstu nosu, kolem 18. roku věku do zhruba 35 let věku, kdy má kůže ještě dostatečnou pružnost a  dokáže se přizpůsobit novému tvaru nosu. 

CENA: Od 20 000 Kč

KDE: Ústav estetické medicíny, Vyšehradská 49, Praha 2 – Emauzy, www.uem.cz 

Úpravy nosu bez operace

V dnešní době si můžete nechat upravit nos i pomocí dermálních výplní. Je to rychlé, nenáročné na provedení a není potřeba žádná rekonvalescence. Jen počítejte s tím, že je nutné aplikaci opakovat.

Vyrovnání nerovností

Zúžení nozder

Zvednutí a modelace špičky

Optické zmenšení nosu

CENA: Od 8 000 Kč dle spotřeby materiálu

KDE: ÚLK, Vyšehradská 49, P2, www.ulk.cz

5R Studio, Příkop 6, Brno, www.5rstudio.cz

Perfect Clinic, Kartouzská 10, P5, www.perfectclinic.cz

Mediestetik, Senovážné nám. 23, P1, www.mediest.cz