Omlazení rukou
Sdílejte s přáteli
 

Omlazení rukou 

Snadno, rychle a efektivně

 
Mezi partie, které jako první prozrazují náš věk, patří nejen obličej, krk a dekolt, ale také ruce. S přibývajícím věkem se na nich ztenčuje kůže, ubývá mazových žlázek, které se podílejí na jejich hydrataci a objevují se nepříjemné „stařecké skvrny“. Jak můžeme tyto problémy řešit?
 
1

Pigmentace

 
Sluneční pigmentace, stařecké pigmentace, některá vrozená znaménka, hnědě zabarvené jizvy a jiné hyperpigmentace lze odstranit těmito způsoby:
 

IPL

Co dělá: Intenzivní pulsní světlo pracuje na principu převodu intenzivního světla na tepelnou energii. Využívá působení určitého světelného záření na kůži, a umožňuje tak řešit řadu změn v pokožce. Ošetření je bezbolestné a nedochází při něm k porušení kůže.

Rekonvalescence: Bezprostředně po výkonu pokožka zčervená a lehce pálí, druhý den už je bez zarudnutí.

Cena: od 1 100 Kč / hřbety rukou

Frakční laser

Co dělá: Cíleně mířeným vystřelováním laserových paprsků do povrchových a středních vrstev kůže rozmělňuje pigment na drobné částečky. Část se jich vstřebá a část se odloučí velmi jemným stroupkem. Kromě toho ještě vypíná pleť a celkově ji omlazuje.

Rekonvalescence: 5 až 10 dní dle intenzity laseru

Cena: od 5000 Kč / hřbety rukou

 

Peeling

Co dělá: Pomáhá odstranit přebytečné odumřelé kožní buňky, vyhladit pleť a sjednotit její barevný odstín. Výborný efekt má jak chemický, tak i enzymatický a intenzivní TCA peeling.

Rekonvalescence: Zarudnutí kůže přetrvává 1 až 2 dny.

Cena: od 400 Kč / hřbety rukou

 
2

Velmi tenká kůže s vystouplými žílami

 
V průběhu let ruce stárnou a ztrácejí svůj objem. Kůže řídne, ztrácí svou pevnou strukturu a stále výrazněji z ní vystupují cévy. Lze to řešit:
 

Výplň Radiesse

Co dělá: Radiesse jsou částečky calcia hydroxyapatitu (CaHa) ve formě gelu, který je vhodný pro omlazení pokožky rukou. Hlavní výhodou je okamžitě viditelný efekt. V průběhu 1-2 let je z těla přirozenou cestou vyloučen.

Rekonvalescence: žádná

Cena: od 14 000 Kč / hřbety rukou

 

Dermální výplně na bázi kyseliny hyaluronové

Co dělají: Aplikace drobného množství materiálu na bázi kyseliny hyaluronové vyrovná veškeré prohlubně a vrátí hřbetům rukou i prstům jejich přirozený objem a vzhled. Efekt je velmi přirozený a je patrný okamžitě po aplikaci. Po dobu několika týdnů ještě zesiluje a vydrží přibližně devět měsíců.

Rekonvalescence: žádná

Cena: od 11 000 Kč v závislosti na množství materiálu

 
3

Příliš hubené a "vyschlé" hřbety rukou

 
Ostré slunce a vysoké nebo naopak nízké teploty způsobují dehydrataci pokožky rukou. Takto dehydrovaná pokožka ztrácí pružnost, bledne, je zvrásněná a na dotek drsná. Lze to řešit:
 

Mezoterapie

Co dělá: Nejúčinnější hloubkovou hydrataci zajišťuje mezoterapeutické ošetření kyselinou hyaluronovou. Ta tvoří přirozenou součást pokožky a její hlavní funkcí je vázat na sebe vodu, potažmo aktivovat růst kolagenových vláken. Tím kůži nejen hydratuje až do spodních vrstev, ale také zvyšuje její pružnost a poddajnost.

Rekovalescence: žádná

Cena: od 6000 do 11 000 Kč

 

Biorevitalizace

Co dělá: Na podobném principu jako mezoterapie působí i biorevitalizace. Přípravky pro revitalizaci využívají navíc benefity růstových faktorů, nukleových kyselin a peptidů. Má zásadní význam také pro regeneraci.

Cena: od 3000 Kč / oblast rukou

 

Plazmaterapie

Co dělá: Naše vlastní plazma umí fungovat jako náruživý buněčný opravář a stimulátor. Dokáže unaveným buňkám nařídit obnovu a spravit ty poškozené. Vše, co je k tomu potřeba, je odstředit ji z krve a pomocí techniky mezoterapie aplikovat. Je potřeba alespoň 2x zopakovat.

Rekonvalescence: žádná

Cena: od 2000 Kč / hřbety rukou

 
4

Povadlá a vrásčitá kůže s vystouplými žílami

 
Stárnutí pokožky je způsobeno přirozenou ztrátou kolagenu. Kolagenová vlákna v ní totiž postupně ochabují a povolují se. Zkrabatělá pokožka hřbetů rukou působí unaveně a nehezky. Lze to řešit:
 

Radiofrekvence Thermage

Co dělá: Na kůži rukou působí radiofrekvenční energie, která je velmi přesně zacílena na kolagenová vlákna. Tepelnou stimulací vlákna opětovně posilují a buňky vytvářejí velké množství nového kolagenu, který pokožku zpevňuje.

Rekonvalescence: žádná

Cena: od 29 500 Kč / ruce

 

Mezonitě

Co dělají: Ztrátu kolagenu a vypnutí kůže lze řešit i pomocí nití. Do pokožky se ve směru vrásek a hlubokých rýh zavádějí speciální biokompatibilní nitě, tzv. mezonitě. Síť z těchto nití funguje jako opora pleti a stimuluje tělo v místě zavedení k větší produkci kolagenu. Po šesti měsících organismus nitě odbourá a ty se úplně rozpustí. Za sebou zanechávají kolagenovou kostru, která pleť dál vypíná a až po dva roky zabraňuje jejímu opětovnému ochabnutí.

Rekonvalescence: žádná

Cena: od 4 500 Kč za magický lifting

 

Názor odborníků:

 

Jak se dají podle vás nejlépe omladit ruce?

 
 
MUDr. Alexandra Novotná, PhD. Esthetic, Bratislava
 
"Rejuvenace rukou začíná být velmi populárním zákrokem. V případě pigmentací začínám intenzivním pulzním světlem a po dvou týdnech aplikuji kanylou kyselinu hyaluronovou na zvětšení objemu tkaniva tak, aby se "skryly" šlachy a rozšířené cévy." 
 
 
MUDr. Slavomira Feix Interklinik
 
"Omlazení rukou se stává po faceliftu, breastliftu a eyeliftu dalším nejžádanějším estetickým zákrokem žen zralého věku, nejčastěji po padesátce. Já osobně mám nejlepší zkušenosti s důkladným peelingem rukou, který odstraní odumřelé kožní buňky, s IPL, které dokáže odstranit stařecké pigmentové skvrny. Výplňové materiály na bázi kyseliny hyaluronové pomáhají nahradit vrstvu tuku, která se stárnutím postupně scvrkla a velmi dobré zkušenosti mám i s minerálními fillery - hydroxyapatitem "Radiesse". Výborná je také mezoterapie a biorevitalizace. Vždy doporučuji individuální postup podle stavu pokožky každého klienta a zásadní samozřejmě je soustavná péče o ruce a jejich ochrana před slunečním zářením.“
 
 
MUDr. Miroslava Pelechová, Ústav lékařství a kosmetiky
 
"Podle mého názoru je naprosto nejlepší efekt kombinace dvou metod, a to aplikace implantátů na plochu hřbetů rukou kanylou a následné ošetření epidermis frakčním CO2 laserem. Provádím tato ošetření současně. Nejprve na hřbety obou rukou aplikuji implantační materiál /v případě hřbetů rukou s vystupujícími žílami hydroxyapaptit/Radiesse/, který je přírodní, máme jej v zubech a kostech, ale má bílou barvu a tak nejen vypne hřbety rukou, ale i skryje žíly. V případě, kdy se žíly nerýsují volím síťovanou kyselinu hyaluronovou /Juvederm Voloma/. Po tomto ošetření jsou hřbety rukou lokálně perfektně znecitlivěny a pak je ošetřím CO2 frakčním laserem.Tím dosáhnu vyhlazení kožního povrchu a především redukci pigmentových skvrn.Tato verze má na hřbety rukou takřka "zázračný " efekt.
                     
 
MUDr. Monika Kavková, YES Visage
 
"Při rejuvenaci hřbetů rukou postupuji většinou " po vrstvách". Jsou-li přítomné hyperpigmentace, laserem nebo chemickým peelingem je odstraním a tím sjednotím barvu kůže. Poté doplním úbytek objemu výplní kyselinou hyaluronovou nebo nově také plazmagelem získaným z vlastní krve, což zaoblí povrch hřbetů a skryje prosvítající cévy a ostatní viditelné podkožní struktury. Poté někdy aplikuji mezoterapii kyselinou hyaluronovou, plazmou, nebo séry s výtažky z kmenových buněk. To vše dle stavu rukou a stáří klienta.
Výsledky bývají velmi pěkné a klientky zákroky rády opakují.
 
MUDr. Marta Moidlová, LaserPlastic
 
"Dominují-li na rukou stařecké skvrny, pak je ideální použít alexandridový či rubínový laser. Zákrok je velmi efektní, naprosto přesný, trvá pár minut. Skvrny přechodně ztmavnou, část se vstřebá a část odloučí velmi jemným stroupkem během několika dnů. Je-li kůže tenká a vrásčitá, používáme s úspěchem hned několik typů ošetření, nejvíce: miniinvazivní 3D radiofrekvenci, laserový přísroj Portrait či frakční CO2 laser. Hojení trvá přibližně týden a regenerace a postupné zlepšování pokračuje ještě týdny poté. Náročnější variantou (např. co do počtu sezení) je i plasmaterapie dermarollerem s použitím vlastní krevní plazmy či např.roztoků s kmenovými buňkami apod. Je možné ji použít i jako podpůrné ošetření. Toto vše, zejména při úbytku objemu a vystouplých žilních pleteních, lze doplnit aplikací výplňových injekčních implantátů. Oblíbené i preventivní ošetření je laserová rejuvenace. Trvá několik minut a výhodou je, že po zákroku není žádné omezení, je patrné jen lehké přechodné začervenání.“