Omlazení vaginy
Sdílejte s přáteli

Omlazení vaginy

Mnoha ženám stále přijde trapné jen pomyšlení, že by se mohly se svými intimními partiemi svěřit do rukou odborníka, a raději své nedostatky skrývají. Přitom se není proč stydět. Nechirurgické omlazení vaginy dnes patří ve světě mezi standardní ošetření. Teď je ho možné vyzkoušet i u nás. Co všechno obnáší?

Indikace:

  • ztráta elasticity a pevnosti vulvy a poševního vchodu po porodu či vlivem stárnutí
  • mírná a střední hypertrofie stydkých pysků 
  • jizvy po episiotomii či genitálních bradavicích (kondylomatech) 
  • bolesti a svědění v oblasti genitálu (vulvodynie)

Jak to probíhá?

Ošetření probíhá lékařským přístrojem Protégé Intima, který využívá synergického efektu radiofrekvence a vysokofrekvenčního ultrazvuku. Díky intenzivnímu ohřevu všech vrstev tkáně v ošetřované oblasti dochází k tvorbě nových kolagenních a elastinových vláken. V důsledku podpory neokolageneze se zvyšuje pružnost a elasticita tkáně  velkých a malých stydkých pysků. 
„Ošetření bylo k mému překvapení bezbolestné a velmi příjemné. Neznamená to ale, že by pacientka cítila náznaky sexuálního vzrušení. Výsledek byl vidět okamžitě po zákroku a s každým dalším zákrokem se zlepšoval. I po 3 měsících jsou ošetřované partie pevnější.“

Lepší vnímání sexuálních prožitků

Vedlejším efektem terapie je zvýšení libida, zintenzivnění sexuálních prožitků. Intenzivní lokální prohřev poševního vchodu zlepšuje průtok krve a stimuluje nervová zakončení, čímž výrazně a dlouhodobě zlepšuje sexuální satisfakci.  
Cena: 3 000 Kč za ošetření 
Kde: Gynekologicko-porodnická ambulance Gynpoint, Vajgarská 1141, Praha 14  
Cena: 129 Eur za ošetření 

Kde: INŠTITÚT ESTETICKEJ MEDICÍNY, Hollého ul. č. 4, Pezinok

Další možnosti omlazení intimních partií 

1

Injekční omlazení

Pro různé druhy kožních potřeb v intimní oblasti byly vytvořeny dva typy dermálních výplní, a to DESIRIAL a DESIRIAL PLUS. 

DESIRIAL:

Přináší objem a hydrataci pokožky, zvyšuje kolagenovou syntézu, a efektivně tak řeší suchost, podráždění způsobené svěděním, pocit táhnutí a horka u žen před menopauzou a bolesti v oblasti genitálu. 

Pro koho je vhodný: Pro ženy před menopauzou nebo v reprodukčním věku trpící dehydratací vaginy, s podrážděním i bez něj.

DESIRIAL PLUS:

Vyplňuje a remodeluje, vytváří dva souměrné stydké pysky stejné velikosti a objemu, a to při mírné až vážné hypotrofii nebo atrofii velkých stydkých pysků. 

Pro koho je vhodný: Pro ženy před menopauzou, v menopauze nebo v reprodučním věku s predispozicí mírné až vážné hypotrofie nebo atrofie velkých stydkých pysků. 

Cena stanovena individuálně lékařem

Kde: ESTETICUSTI, Velká Hradební 3385 / 9, Ústí nad Labem,  www.esteticusti.eu 
Desirial i Desirial Plus je jediný certifikovaný výplňový materiál pro gynekologii a estetickou gynekologii. 
2

Omlazení pomocí nití

Od června 2014 bude nabízet Klinika Mediestetik zákrok za pomoci mezonití, které zpevní ochablé intimní partie a navrátí jim původní tvar. 

Cena bude teprve stanovena.

Kde: Skupina klinik Mediestetik, Senovážné nám. 23, Praha 1, www.mediest.cz 

3

Alternativa labioplastiky

Pokud nechcete hned podstupovat radikální chirurgickou operaci velkých stydkých pysků, je pro vás toto ošetření to pravé. Jde o zcela neinvazivní zákrok bez celkové i lokální anestezie. Není nutná rekonvalescence a ihned po ošetření se neobjevují ani otoky, ani modřiny. 

Odborné názory

„Moje pacientky jsou příjemně překvapeny klinickými výsledky ošetření Protégé Intima. Většina žen zároveň referovala výrazné zvýšení libida.“

MUDr. Zuzana Fučíková, Gynekologicko-porodnická ambulance Gynpoint

„Při testování 80 % pacientek vyhodnotilo zlepšení vzhledu jako významné, středně významné anebo vynikající. Až 60 % žen zas potvrdilo zlepšení sexuálního života.“ 

MUDr. Alena Pallová, dermatovenerolog, INŠTITÚT ESTETICKEJ MEDICÍNY

„Intima je velmi účinný, a přitom bezpečný přístroj. Výsledky jsou viditelné již po prvním ošetření, proto jsem s jeho užíváním nadmíru spokojená.“
Dr. Radina Denkova, dermatolog, Aesthe Clinic, Sofia