Výzkumy potvrzují:  Meditace léčí mysl i tělo
Sdílejte s přáteli

Výzkumy potvrzují:

Meditace léčí mysl i tělo

 

Meditace už se dávno nepovažuje za výsadu buddhistických mnichů nebo indických jogínů. Stále více lidí po celém světě objevuje její blahodárnou sílu. Ulevuje od deprese, zvyšuje odolnost vůči stresu, pomáhá při bolesti... Výzkumy špičkových vědeckých pracovišť přinášejí každý měsíc nové důkazy, že Meditace léčí a zdá se být nadějným kandidátem na zpomalení stárnutí.

 

Co je meditace?

Je to určitý trénink pozornosti, který vede ke kultivaci mysli. Tai-či, čchi-kung, meditace všímavosti nebo milující laskavosti, zpívání manter... Uvedené příklady meditačních technik se různě liší, ale v zásadě mají jedno společné. Člověk se při nich učí udržovat pozornost v přítomném okamžiku, koncentrovat se na danou činnost nebo si všímat procesů v mysli a těle.  

 

Využití meditace

Meditace lidem pomáhá ke zklidnění, zlepšení intuice, kreativity a k větší emoční vyrovnanosti. Cítíme se díky ní lépe a stresové situace dokážeme zvládat s větším klidem. Není tedy divu, že se meditační trénink poskytuje už i na univerzitách nebo ve firmách světového formátu. Avšak nejen to. Hlavně ve zdravotnictví pozorujeme v tomto směru obrovský rozmach. Lékaři, neurovědci i biochemici nestačí žasnout nad všemi léčivými účinky tohoto prastarého lidského umění.