Jakou si dopřát masáž?
Sdílejte s přáteli

Jakou si dopřát masáž?

Trápí vás bolest, stres, zranění, potřebujete uvolnění či zlepšení krevního oběhu? k vyřešení všech těchto problémů vám pomůže nejstarší léčba na světě zvaná masáž. Stačí si
jen vybrat tu pravou. přinášíme vám stručný přehled.

1

Detoxikační masáž

Působí proti rozvinutým nemocem, je vhodná pro zvládnutí stresu, chronických chorob a při očistných kúrách. Pomáhá při potížích s krevním oběhem, alergiích, snižuje bolesti při artróze a revmatických onemocněních. Také zmírňuje žaludeční a střevní poruchy a napomáhá při poruchách neplodnosti. Může nabývat mnoha podob včetně nanášení medu či řas. Výborně vyživuje pokožku a odsává z ní staré usazeniny. Doporučujeme Bali Blossom v Planet Zen.

Cena 1 795 Kč, www.planetzen.cz

2

Lymfatická masáž

Lze ji provádět jak manuální technikou, tak pomocí řady speciálních přístrojů. Díky zlepšení proudění mízy přispívá k odvádění nečistot z krve. Napomáhá zbavit tělo otoků, čímž dochází k vyřešení některých zdravotních problémů. Je založena na rytmickém hnětení svalů menším tlakem a s nepravidelnou frekvencí. Doporučujeme masáž u vyškolené lymfoterapeutky na klinice Formositas. Téměř nevidí, o to více je vnímavá a má jemné ruce.

Cena 780 Kč, www.formositas.cz 

 

3

Olejová masáž

Obsahuje prvky klasické thajské masáže a indické ajurvédy, jedné z nejstarších léčeb na světě. Působí příznivě nejen na mysl, ale i na unavené svaly. Přináší celkovou relaxaci a uvolnění organismu. Zlepšuje krevní oběh, pomáhá při bolestech hlavy, odstraňuje problémy s klouby, bolesti zad a šíje. Zajišťuje dobrou psychickou kondici, odstraňuje stres a dodává novou energii. Doporučujeme antistresovou masáž s kvalitním přírodním sezamovým olejem v LivingWell Health Club & Spa.

Cena 1990 Kč www.livingwell.com/prague

 

4

Ayurvédská masáž

Má relaxační a terapeutický účinek. U masírovaného dochází nejen k uvolnění svalové tkáně a pocitu pohody a relaxace, ale současně je nastartována správná činnosti cévního a lymfatického systému, který se tzv. rozpohybuje a vyplaví z těla nežádoucí toxické látky. Její odlišnost od ostatních masáží spočívá v jemnosti a přesně vedenými tahy, protahováním a přetáčením, čímž jsou stimulovány významné body na těle a současně jsou promasírovány všechny svaly a klouby. Je prováděna čistě přírodními oleji. Doporučujeme tradiční relaxační a regenerační ayurvédskou procedura Shirodhara -masáž tzv. “třetího oka” .

Cena 2000 Kč www.ayurvedabeauty.cz

 

5

Tibetská masážJde o velmi účinnou metodu k obnovení energie. Pomáhá při tělesných i duševních potížích, způsobených nejen fyzickými problémy, ale i každodenním stresem. Masáž může být silná nebo jemná, podle přání klienta. Masírují se části těla spojené s nervovým systémem, a to pomocí měšců naplněných solí z Mrtvého moře a himalájskými magnetickými kamínky. Ty předávají teplo do těla a vyrovnávají energetickou hladinu. Masáž nabízí např. salon Synergy.

Cena 1000 Kč www.synergycosmetic.cz

6

Dornova metoda

Manuální terapie, která klouby a obratle bezpečně a přesně navrací zpět do správné polohy. Napomáhá k léčbě pohybového ústrojí v oblasti páteře, kyčelních kloubů, kolen, kotníků a ramen. Odstraňuje problémy se skoliózou, vyrovnává délku dolních končetin a napravuje celkovou statistiku těla. Terapie se provádí aktivním pohybem pacienta. Po ošetření terapeut napravená místa jemně hladí směrem ke konci končetin nebo ke kostrči. Terapie může být doplněna Breussovou masáží, jemnou energetickou masáží akupresurních bodů a páteře, která uvolňuje tlak na ploténky. Doporučujeme u Kateřiny Adamcové.

Cena 500 Kč   www.maserskesluzby.eu