Stav svého srdce si nyní můžete zkontrolovat i doma
Sdílejte s přáteli

Stav svého srdce si nyní můžete zkontrolovat i doma

Nemoci oběhového systému jsou vůbec nejčastější příčinou úmrtí na světě. Ročně si tento druh onemocnění vyžádá přes 17 milionů obětí. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) by se však až 80% těchto případů dalo řešit prevencí, kdyby lidé věnovali svému zdraví větší pozornost. Proto pokud máte v rodině někoho, kdo prodělal infarkt či mozkovou mrtvici, buďte obezřetní. 

Existují tři důležité faktory, které jsou zodpovědné za infarkt a mozkovou mrtvici. Jedná se o vysoký krevní tlak, nepravidelný srdeční tep, a zvláště pak fibrilaci síní. Co to znamená? Při fibrilaci síní má krev tendenci se srážet a tyto malé krevní sraženiny neboli tromby následně mohou způsobit mrtvici. Čím vyšší je věk osoby, tím je pravděpodobnější, že fibrilací síní trpí. Dokonce už samotný nepravidelný srdeční tep může být její předzvěstí. 

Jak se chránit? 

Na trhu je nyní nový přístroj, který vám může pomoci udělat si diagnostiku doma. Už nemusíte složitě čekat na vyšetření EKG v nemocnici. Alespoň tedy v první fázi. Kombinovaný mobilní přístroj Veroval® Tlakoměr s EKG vám zkontroluje jak krevní tlak, tak rytmus srdce. A dokonce jako jediný zjistí i fibrilaci síní. Dokáže všechno vyhodnotit sám a s koncovým uživatelem komunikuje pomocí ikon, jimiž pacienta informuje o pravidelnosti srdečního pulsu, jeho rychlosti či fibrilaci síní. Klasickou křivku elektrokardiogramu je pak možné vidět v aplikaci medi.connect, do které je možné pomocí Bluetooth nebo USB přenášet měření. Můžete tak mít tu nejlepší kontrolu nad stavem svého srdce. Přístroj koupíte za 1300 Kč v lékárnách.