Kouzlo bioaktivních gelů
Sdílejte s přáteli

Kouzlo bioaktivních gelů

V českých laboratořích, stranou od veškerého mediálního humbuku, vznikají pozoruhodné kosmetické gely. Využívají principu nanotechnologie a vzácných přírodních složek. 

V estetické a regenerativní medicíně 21. století již vědci dokáží to, na co ani Jules Verne nepomyslel: využívat buněčné technologie ve spojení s unikátními schopnostmi rostlin. Molekulární biologové a fytofarmakologové podle této filozofie vyrábějí několik druhů biostimulačních a regeneračních gelů pod hlavičkou českých laboratoří Reviva. Zdá se, že právě propojení moderních technologií s přírodou je tím, co může nejúčinněji působit proti projevům stárnutí pokožky.

Síla placenty

Kosmetologika Revitastem obsahuje víc než deset druhů vzácných ultrafiltrátů. Ty jsou z původních zdrojů získávány za extrémně nízkých teplot. Jde jak o ultrafiltráty rostlinného původu, tak látky původu živočišného. Nechybí mezi nimi hydrolyzáty králičí či ovčí placenty, jejíž účinky na regeneraci buněk a zvýšení produkce kolagenu a elastinu jsou proslulé. Podobně prospěšné jsou i další složky: hydrolyzáty králičího podkoží a thymu (brzlíku), extrakty z několika odrůd čajovníku čínského a japonského. Společně pomáhají zpevnit kontury pleti, kterou zároveň tonizují a regenerují tak, aby došlo k obnově její energie. Podporují tvorbu kolagenu a liftingového efektu.

Nanověda

Ultrafiltrát sám o sobě má velikost nanočástice (dosahuje rozměru 8 - 10 nanometrů), tudíž snadno pronikne vrchní vrstvou kůže. Průnik navíc maximálně usnadňuje gelová konzistence. Gel je v tomto případě ideálním nosičem, který neznehodnotí nanočástice. Krém je v tomto ohledu trochu problematičtější a také jej nemůžete umístit do hermeticky uzavřeného flakonu s vakuovou pumpičkou. 

Pro každou pleť

V tuto chvíli existuje již několik typů gelů Revitastem - složení každého z nich je šité na míru určitému typu pleti tak, aby co nejúčinněji stimulovalo buňky v kůži ke zvýšené aktivitě a tak zpomalilo stárnutí pokožky. Například Revitastem Elixir Care (2 900 Kč) je vhodný pro normální pleť, Revitastem Sensitive (2 900 Kč) zase působí blahodárně na příznaky kožních alergií, podráždění i ekzémů.
Všechny dostupné produkty seženete na www.eshop.auraclinic.cz a také přímo v Aura Medical Clinic, Koněvova 31, Praha 3.