Jak vytvořit dokonalý make-up, pokud máte...Oči blízko u sebe
Sdílejte s přáteli

 

Jak vytvořit dokonalý make-up, pokud máte... 

Oči blízko u sebe 

 

Oči jsou nejpoutavější částí obličeje a jejich posazení patří mezi nejzásadnější prvky, které při pohledu na obličej řešíme. Díky make-up trikům lze nedostatky opticky korigovat. Poradíme vám, jak na to, abyste vypadaly neodolatelně.

 

Oči blízko u sebe

 

AMATÉRSKÝ MAKE-UP

Kde dělá chybu: „Modelka používá při denním líčení make-up, tvářenku a řasenku. Má krásné velké oči a výrazné řasy, špatně zvoleným stínováním, je ale nedokáže pořádně prodat. Tmavý stín si aplikuje po celém oku a kvůli tomu se jí oči ještě více opticky přibližují k sobě. Špatně také volí odstín make-upu a tvářenky, kterou navíc dostatečně nerozmazává do ztracena, a tvářenka tak působí velmi nepřirozeně.“

 

PŘED NALÍČENÍM - PŘIROZENĚ KRÁSNÁ

 

 

  • Za správnou vzdálenost očí je považována přibližně délka jednoho oka. Jsou-li vaše oči méně vzdálené, máte je blízko u sebe. Nejvíce vám bude slušet takzvaný efekt kočičích očí, kdy stíny protáhnete trochu za vnější koutek.
  • Obočí by nemělo být rostlé příliš blízko kořene nosu.
  • Řasy zvýrazněte řasenkou směrem šikmo ven a pomocí kleštiček je vytáhněte co nejvíce nahoru.
  • Pro efekt oddálení používáme u vnitřního koutku světlejší barvy, směrem ven pak tmavší. K zelenohnědým očím se hodí pro zvýraznění fialové odstíny.

 

Pozor na to, když aplikujete stín u konce víčka. Tady je třeba postupovat směrem nahoru, abychom očím dodali optimistický výraz. Na to mnoho žen zapomíná a snaží se pouze kopírovat tvar oka.

Při líčení jsem se zameřila na optické oddálení očí a na stínování vnějšího koutku oka. Oddálení docílíme tak, že u vnitřního koutku nanášíme světlý stín, který oko rozevře, a směrem ke straně obličeje pak používáme tmavší stín, který oko oddálí.

Na horní víčko, pod obočí a k vnitřnímu koutku naneste světlý stín. U vnějšího okraje záhybu horního víčka rozetřete středně tmavý stín směrem ke středu a pod obočí. Tmavší stín pak naneste nad linii řas. Vyvarujte se příliš tmavých stínů a konturovacích tužek kolem očí. Nevhodné je také kouřové líčení.   

Při úpravě oka tužkou či tekutou oční linkou přetáhněte linku za vnější linii, ve vnitřním koutku začněte naopak kreslit linku půl milimetru za místem, kde začínají růst řasy. Výraznějšího efektu dosáhnete, pokud na vnitřní koutky oka použijete světlou konturovací tužku. Tužkou lze ještě jemně dokreslit obočí a pročesat hřebínkem na obočí.

Odborník

Lica Arabadzi, vizážistka, Make-Up Institute Prague

Make-up artist s mnohaletou praxí a školitelka prestižních značek. Lica působí také
v rámci prestižního Make-Up Institute Prague, který se zaměřuje na profesionální vzdělávání v oblasti make-upu.