Oči - 14 způsobů omlazení - část 1
Sdílejte s přáteli

Oči

14 způsobů omlazení

Zóna očí přitahuje téměř 30 % veškeré pozornosti, kterou při komunikaci věnujeme druhé osobě. Slouží také jako indikátor stáří, proto vyžaduje nejúčinnější péči. 

Druhy aplikací:

 • browlifting
 • botulotoxin
 • dermální výplně
 • dermarollerová mezoterapie 

   

  Browlifting 

  Co to je:   Operační výkon, při kterém se pozvedá obočí s možností korekce případné asymetrie, a to nejčastěji tak, že se ve vlasaté části hlavy vede jeden či více řezů různého rozsahu a z nich se poté korigují měkké tkáně. 

  Po zákroku:  V místě operačního zákroku se objeví modřiny či otoky, které se často vlivem gravitace přesouvají na oční víčka či tváře. Do 2 týdnů dochází k jejich vstřebání. 

  Opakování:   Efekt je dlouhodobý, korekce dle potřeb klienta. 

  Více na:  www.plasticka-chirurgie.info/zakroky/operace-oboci-brow-lift 

  Kdy je třeba browlift opakovat? 

  „Výsledek browliftu vydrží několik let. Je to sice velmi individuální, ale dá se říci, že určitě pět let. Opakovat tento zákrok je možné podle potřeby, neexistují žádné časové limity.“ MUDr. Zdeněk Pros

  Výsledek okamžitý!

  Cena: od 10 000 Kč

  Botulotoxin 

  Co to je:   Jde o látku, která se aplikuje injekčně, a blokuje tak nervosvalový přenos, čímž dočasně vyvolá relaxaci svalu, protože se z receptoru nervosvalové ploténky neuvolní acetylcholin. Tím dochází k vyhlazení vrásek.

  Po zákroku:  Po dobu 3 až 5 dní se mohou objevit drobné modřinky. Doporučuje se týden vynechat kosmetické ošetření či masáž obličeje. 

  Opakování: za 4 až 6 měsíců

  více na:  www.lekari-online.cz/health-and-beauty/6-kroku-ke-krase 

  Vrásky mizí do 7 dnů!

  Cena: od 2500 Kč do 3500 Kč za vrásky kolem očí

  Výplně

   

  Co to je:   Látky, které se injekčně či kanylami aplikují do očního okolí, kde vyplňují vrásky, a v oblasti spodního víčka dodávají objem. Jediné možné nerizikové řešení je kys. hyaluronová, v okolí očí neexistuje alternativní materiál.  

  Po zákroku:   po několik dní možnost otoků a modřinek  

  Opakování:   v rozmezí 6 až 8 měsíců, v závislosti na použitém materiálu

   

  Restylane

  Výsledek okamžitý!

  Сena: od 5900 Kč, dle použitého materiálu

   

  Revofil

  Výsledek okamžitý!

  Сena: od 5900 Kč, dle použitého materiálu

   

  Jaké výplně nejčastěji používáte? 

  „Nejčastěji používám Juvederm ultra 2, Restylane Vital a Revofil fine. Volbu konkrétního materiálu i kanyly určuji až při konzultaci dle svého uvážení. Zvažuji věk klienta, typ kůže, hloubku vpadlých kruhů apod. Vše jde klientovi přímo na míru.“ Prim. MUDr. Miroslava Pelechová

   

  „Při korekci oblasti kolem očí aplikuji nejčastěji Restylan a Restylan Vital, přípravky se dají velmi dobře kombinovat a dosáhnu tím velmi pěkného a dlouhodobého efektu. V poslední době je na trhu nový přípravek Redensity II, který je přímo určen pro periorbitální oblast. Je velmi tvárný a kryje dobře i zabarvení kruhů pod očima. Nejraději při práci kolem očí používám kanylovou techniku.“ MUDr. Věra Terzijská

   

   

  Dermarollerová mezoterapie 

  Co to je:   Minimálně invazivní postup, při kterém jsou léčivé přípravky vpravovány do střední vrstvy kůže (tzv. mezodermu), přibližně do hloubky až 4 mm za pomoci dermoválečků. Účinně řeší vrásky kolem očí či kruhy pod očima.  

  Po zákroku:  Jsou jemně patrná místa vpichů. Případné otoky a modřinky zmizí do 24 hodin. 

  Opakování:   v případě obličeje opakování za 4 až 6 týdnů

   

  Na tmavé kruhy pod očima!

  Cena: od 800 Kč za oblast očí