Jak nejúčinněji ošetřit poškozené vlasy.
Sdílejte s přáteli

Jak nejúčinněji ošetřit poškozené vlasy.

1 ze 2 žen ve věku 18 až 30 let má zničené vlasy.

Věděli jste?

 • Pro ženy s jemnými, lesklými a často mastnějšími vlasy může být mírné poškození velmi žádoucí, neboť způsobí, že vlasy budou pružnější a plné.
 • Ať už máte vlasy jakékoli, nikdy je nečesejte od kořínků dolů, ale vždy nejprve rozčesejte konečky a postupujte směrem nahoru.
 • Před jakoukoli tepelnou úpravou musejí být vlasy úplně suché. A to i přesto, že již existují žehličky na mokré vlasy. Ztrácí tak potřebnou vlhkost, mnohem rychleji se ničí a mohou krepatět.

 

Chcete-li snížit riziko poškození vlasů, dodržujte tyto 3 zásady:

 1. Nečesejte vlasy, dokud jsou mokré. Jsou pružnější a snadno se zacuchají. K rozčesání použijte hřeben se širokými zuby.
 2. Nesušte vlasy pomocí ručníku. Jsou náchylné k poškození a můžete je polámat.
 3. Pečujte o ně do hloubky. Používání speciálních přípravků zaručuje jednoduchý způsob, jak vlasy posílit a zmírnit některá nevyhnutelná poškození způsobená stylingem či běžným opotřebením.

 

Ostříhat, nebo ošetřit?

Vlasy ostříhejte… pokud je vlasová pokožka vážně poškozena a vlasy polámané a bez života. Extrémně roztřepené konečky zastřihávejte vždy.
Vlasy ošetřete… pokud jsou křehké a suché a pouze jim chybí výživa.
 
Jak navrátit vlasům zdraví a krásu

Máte suché či poškozené vlasy? V tom případě je pro vás správná péče o vlasy naprostou nezbytností. Nejen dobře zvolené šampony a kondicionéry, ale i pravidelné kúry či zábaly vám pomohou navrátit vlasy do pořádku. Budou pevné, silné a lesklé.

Péče v salonu:

Vlasy jsou v létě vystavovány velké zátěži. Výsledkem jsou zcitlivělé vlasy, které se mohou lámat. Řešíte-li tento problém, je pro vás určena řada ze Série expert od L’Oréal Professionnel - Absolut Repair cellular. Produkty obsahují speciální technologii Lactid Acid, která obnovuje iontové vazby mezi kortexovými buňkami a zanechává vlasy silnější a zdravější. V našem salonu můžete vyzkoušet i exkluzivní službu Powerdose Repair, která ozdraví vaše vlasy do hloubky. Kadeřnický ateliér Kotlár, Tyršův dům, Újezd 40/450, Praha 1, www.atelierkotlar.cz.
  

Tradiční, nebo suchý kondicionér?

Kromě suchých šamponů si čím dál větší oblibu získávají i suché kondicionéry, které zabraňují vzniku statické elektřiny, absorbují pach a dodají vlasům ideální objem a lesk. Co na ně říkají odborníci?

„Stejně jako u šamponů, i u kon- dicionérů se můžeme setkat s různými inovacemi jako jsou např. Kondicionéry bez oplachu nebo ve spreji. Tyto kondicionéry mohou sloužit k lepšímu rozčesávání vlasů po mytí, ale bývají několikrát slabší než jejich oplachovací verze.Z tohoto důvodu bych je doporučila např. Na cesty nebo jako doplněk běžnému kondicionéru.“ Kateřina Kavanová, Bomton Jalta

Domácí péče:

Produkty

 1. Alterna, zhušťující pěna daily densifying foam, 145 g, k dostání v lékárnách a salonech

 2. Clinical, vlasová voda na narušené vlasy, 10x 10 ml, k dostání na www.clinicalhair.cz

 3. Gisèle delorme, ochranné vlasové mléko, 300 ml, k dostání v lékárnách a salonech, na www.sensualsro.cz

 4. Dixidox de luxe, triple action conditioner no. 4.2, 500 ml, k dostání na www.intermedexp.com

 5. Paul Mitchell, Moisturizing lather  Shampoo, 250 ml, k dostání ve vybraných salonech

 6. Facevolution, hair care hair tonic,  k dostání ve vybraných salonech a na www.skinso.cz

 

Jak nejúčinněji ošetřit poškozené vlasy?

„Na péči o poškozené vlasy je důležité zvolit kvalitní vlasové přípravky, které nezatěžují a nepoškozují vlasy ještě víc. Pro poškozené vlasy doporučuji intenzivní rekonstrukční vlasovou kúru, která se standardně provádí 1x za měsíc. V případě velmi poškozených vlasů doporučuji tuto kúru aplikovat na vlasy 2x týdně. Rekonstrukční kúra dodává vlasům veškeré proteiny a enzymy, především keratin a kolagen, které významně posilují vlasový stvol, uzavírají vlasovou strukturu a dodávají vlasům svěžest, pružnost, pevnost a lesk. Při poškozených vlasech je důležité, aby vlasy nebyly vystavovány vysokým teplotám, při fénování a žehlení je vhodné mít teplotu nastavenou na nejnižší stupeň a vždy je důležité používat před zásahem ochranné přípravky.“  Lenka Kašpaříková, Clinical Hair&Health vlasové centrum.
 

„Doporučuji nejprve zkontrolovat vlasy diagnostickou kamerou, díky které zjistíte rozsah poškození vlasů a zvolíte produkty na míru. Pokud jsou vlasy už hodně zničené, je vhodné konce zastříhnout. Existují produkty na vlasy chemicky narušené, které potřebují jinou výživu než vlasy mechanicky poškozené, nebo suché. Vlasy narušené potřebují podpořit vnitřní strukturu a vlasy suché zase uhladit zvenku.“ Petra Měchurová, Salon Petra Měchurová