Odborník radí - Jak chránit vlasy před sluncem
Sdílejte s přáteli

Stejně jako je v létě potřeba chránit před sluncem pleť, potřebují kvalitní ochranu i vlasy. nechcete je mít vysušené, roztřepené a bez lesku?

Poradí vám Tereza  Pešlová Školitelka kosmetiky Philip Martin´s a majitelka salonu Beauty Salon Hair Affair.

1

Jak mít dokonalé vlasy po celé léto?

V současné době máte několik možností. Můžete si dojít za odborníky do salonu, kde se o vaše vlasy postarají formou vlasových rituálů. Philip Martin‘s nabízí hned čtyři Hair SPA rituály, a to Detox rituál, Five Star rituál, Moisture rituál a Anti-aging rituál. Tyto rituály vaše vlasy nejenom oživí a navrátí jim přirozený vzhled, ale dodají jim i potřebnou výživu a hydrataci. Podobnou péči si pak můžete dopřát i doma. Stačí si pořídit správné přípravky pro váš typ vlasů. Na léto by vám určitě neměl chybět multifunkční olej Olive & Aloe Oil. Můžete ho používat jak na pokožku, tak i na vlasy.

2

Vhodné produkty

Philip Martin’s Colour Repair
Regenerující péče, která chrání barvu vlasů a vyživuje narušené vlasy.
510 Kč / 250 ml

Philip Martin’s Maple Wash
Hydratující šampon vhodný pro barvené a suché vlasy, obnovuje jejich pružnost a navrací jim lesk. 480 Kč / 250 ml

Sea Salt Spray
Omlazující sprej, který chrání vlasovou pokožku před dehydratací. 390 Kč / 100 ml

3

Poradna

Je pravda, že by se v letním období měly méně používat stylingové přípravky?

Bez těchto přípravků se bohužel většinou ne-obejdeme. Vždy ale rozhoduje jejich správné užití. Samotné přípravky nepoškozují, ale například nadměrné množství tužidla, laku či gelu vlasy zbytečně zatěžuje. Při špatném používání jsou vlasy matné, suché a působí nezdravě. Zde platí – méně je někdy více.

Jak zabránit tomu, abych neměla přes léto vysušené vlasy?

V letních měsících je důležité klást důraz na větší péči při pobytu na slunci či v moři. Je potřeba vhodná vlasová kosmetika a péče, která se neoplachuje a zůstává na vlasech, které tak chrání. Všechny přípravky by měly mít ochranu proti UV záření. Po koupání v moři je navíc důležité pečlivé propláchnutí vlasů sladkou vodou, aby sůl ve vlasech nezůstala a ještě více je nevysušovala.

Mám počkat s barvením vlasů až po dovolené u moře?

To je sporné. Žádná z nás nechce odjet na dovolenou s odrostem či šedinami. Chceme vypadat dobře. Musíme však počítat s tím, že slunce a mořská voda nám vlasy zesvětlí a vyšisují odstín barvy. Řešením může být natónování vlasů přelivem. Přelivy nepronikají do hloubky vlasů, tónují na povrchu, kde vytvářejí ochranný film, a mají pečující složky, které chrání vlas před nepříznivými vlivy.