Těchto 5 triků vás zbaví nutnosti mýt vlasy denně -
Sdílejte s přáteli

Těchto 5 triků vás zbaví nutnosti mýt vlasy denně

Příliš časté umývání vlasů může způsobit víc škody než užitku, tvrdí Lynne Goldbergová, ředitelka klinické ordinace v Boston Medical Center. Mazové žlázy lidí, kteří si myjí hlavu každý den, totiž začnou produkovat větší množství mazu. Důsledkem je skutečný bludný kruh.

Zabývali jsme se touto problematikou a vypátrali ty nejlepší rady, které vám umožní umývat si hlavu méně často, ale zároveň vypadat skvěle.
 

Dodržujte dietu

Aby bylo zajištěno, že vaše vlasy zůstanou déle čisté, musíte ze stravy vyloučit všechny tučné a smažené potraviny, cukr, bílý chléb a konzervované potraviny. Nahraďte je zeleninou a ovocem, mléčnými výrobky, dietním masem a ořechy. To pomůže snížit aktivitu mazových žláz.
 
 
Použijte suchý šampon
Chcete-li skrýt lesk mastných vlasů, rozdělte je na prameny a naneste na kořínky suchý šampon. Aplikujte ho jako sprej na vlasy ze vzdálenosti 20–25 cm. Suchý šampon vytvoří kolem vlasu obal, takže mastnota zmizí a vlasy budou nějakou dobu opět vypadat čisté.
 
 
Nezanedbávejte doplňky
Pokud máte ofinu, originálním způsobem, jak zamaskovat, že vaše vlasy nejsou v perfektní kondici, je šátek. Účes doplněný šátkem vypadá skvěle jak na rozpuštěných, tak i na stažených vlasech, zakomponovat tento extravagantní doplněk do vlasů mohou snadno i ženy s krátkými vlasy. Nechte pracovat svou fantazii – možnosti využití rozmanitých vlasových spon či čelenek s květinami jsou prakticky nekonečné.
 
Dejte pozor na teplotu vody
Sledujte teplotu vody, kterou si vlasy umýváte. Měla by být vlažná nebo dokonce chladná, ne horká. Použití horké vody totiž zvyšuje množství kožního mazu vylučovaného pokožkou hlavy. Je také lepší nechat vlasy uschnout samovolně a nesušit je fénem.
 
Copánky
Mastné kořínky můžete zakamuflovat také tím, že si vlasy spletete do copu.
Čím silnější cop, tím lépe zakrývá stav vlasů. Dobré je vlasy na temeni natupírovat. Pro dokonalý vzhled z copu povytáhněte na různých místech několik pramínků: záměrně nedbalý look je vaším spojencem.