Omlazení bez skalpelu: Skin Resurfacing
Sdílejte s přáteli

Omlazení bez skalpelu: Skin Resurfacing

 
Mezi nejpokročilejší techniky, jak celkově omladit pleť, patří tzv. klasický resurfacing,  frakční resurfacing a plasma lift. Pomocí těchto metod lze už během týdne vyhladit drobnější vrásky, zpevnit a sjednotit povrch pokožky a celou ji zregenerovat.
 

Účinky:

 • vyhlazení statických vrásek
 • zpevnění pokožky
 • regenerace povadlé kůže
 • sjednocení povrchu
 • podpora stahování pórů a drobných jizviček
 • odstranění pigmentace*
*pozor na pigmentace hormonálního původu
 

Kontraindikace:

  • chloasma
  • tmavé fototypy
  • sklon ke koloidnímu jizvení
  • nedisciplinovaný pacient
 

 

Průběh:

V případě ošetření jedné, samostatné partie (odstranění vrásek kolem úst, na čele), nebo jako doplnění faceliftu se používá pouze místní znecitlivění. U ošetření celého obličeje se někdy využívá i analgosedace (polospánku), eventuelně celkové anestezie. Kompletní ošetření obličeje trvá cca od 20 do 40 minut.
 

Skin Resurfacing lze provést:

 1. Klasickým CO2, nebo erbiovým laserem
 2. Frakčním CO2, nebo frakčním erbiovým laserem
 3. Plasmou
  

Ve všech případech se jedná o kvalitativní úpravy, dochází ke zlepšení kvality kůže.

! Po ošetření všemi metodami je nutná dlouhodobá ochrana před slunečním zářením!

 

Techniky:

Klasický resurfacing


O co jde: Plošně se odstraní celá pokožka včetně části škáry, která je kompletně obnovena, a tím vznikne efekt omlazení. Vzhled a kvalita pokožky je po zhojení na první pohled až o deset či patnáct let mladší, bez výrazně viditelných vrásek, jizviček, pigmentových skvrn a nejrůznějších výrůstků.

Jak funguje: Laser odpařuje tenké vrstvičky buněk z kožního povrchu (vaporizace) a v hlubších vrstvách podporuje tvorbu nových kolagenních vláken a vypíná vazivo. Ošetření je v závislosti na nastavení hodnot razantnější než v případě frakčního laseru, a provádí se proto většinou pouze jedenkrát.

Délka rekonvalescence: 1 až 2 týdny/dle intenzity zákroku

Opakování: provádí se většinou pouze jednou

Výhody: není nutné opakovat, efekt je celoživotní

Do společnosti lze jít: s make-upem za 1 až 2 týdny

Cena: 45 000 Kč/jednorázová operace celého obličeje

Po zákroku:

„Ošetřená oblast je oteklá, zarudlá a mokvá. Stav tzv. kontrolované spáleniny graduje 2. až 3. den. Hojení  probíhá nejlépe vlhkou cestou - k promazávání stačí obyčejná vaselina. Dle intenzity ošetření dochází ke zhojení kožního povrchu za 1-2 týdny, kdy je možné použít make-up. Několik týdnů až měsíců přetrvává zarůžovění pokožky. Zpevňování kůže probíhá ve 2 fázích - bezprostředně po zhojení a poté za 6-9 měsíců, kdy dochází k tzv. sekundární remodelaci kolagenu,“ říká dermatoložka MUDr. Hana Adamcová, Medical Laser Centre

Plasma


O co jde: Jde o technologii založenou na principu plasmového výboje, kdy přístroj vyšle milisekundový proud plasmatu, který ošetří povrch kůže, aniž by ji poškodil, a tím dojde k regeneraci pokožky z hloubky a následnému celkovému omlazení.

Jak funguje: Využívá přenosu energie za pomoci plasmatu ionizovaného dusíku, nastává regenerace z hloubky a začíná pracovat podkoží. Kůže na povrchu ztmavne a vytváří tzv. biologický obvaz do doby, než se pod ní vytvoří nová vrstva pokožky. Intenzita zákroku může probíhat ve třech stupních - dle typu, stáří a poškození pokožky.

Délka rekonvalescence: 3 až 10 dní

Opakování: za 6 měsíců až dva roky/dle stavu pokožky

Výhody: kratší rekonvalescence než u klasického resurfacingu, nedochází k mokvání

Do společnosti lze jít: s make-upem za 3 až 7 dní

Cena: od 6 600 Kč/ošetření obličeje

Po zákroku:

„Na rozdíl od frakčního laseru, kdy po ošetření zůstanou na povrchu pokožky drobné tmavé tečky, po ošetření plasmou ztmavne celá ošetřovaná plocha,“ říká dermatoložka MUDr. Marta Moidlová z Laser Plastic 

 

Frakční resurfacing


O co jde: Jde o omlazení pleti za pomoci frakčního ablačního laseru, a to především v oblasti obličeje, krku a dekoltu. Pracuje na principu vystřelování laserových paprsků v podobě bodů do povrchových a středních vrstev kůže. Dochází ke střídání ošetřených a neošetřených mikrozón.

Jak funguje: Paprskem je odstraněna svrchní vrstva poškozené či zvrásněné kůže a dochází k jejímu sloupnutí a následnému omlazení pleti s výrazně lepší texturou a vyváženou barevností. Díky neošetřeným zónám dochází k rychlé reepitelizaci kožního povrchu. Dva až šest měsíců po zákroku dojde v hlubších vrstvách k novotvorbě kolagenních a elastických vláken.

Délka rekonvalescence: cca 5 až 10 dní/záleží na intenzitě nastavení laseru

Opakování: Nejdříve za 21 až 28 dní, po dokončení procesu hojení.

Výhody: na rozdíl od klasického resurfacingu lze ošetřit krk i dekolt, menší rizika u hypo nebo hyperpigmentace

Do společnosti lze jít: s vhodným make-upem za 2 dny

Cena: od 10 tisíc korun/ošetření obličeje

Po zákroku:

„Klient pociťuje pálení, které může přetrvávat po dobu 30 minut až 3 hodin. Pokožka je lehce zarudlá a oteklá. Zarudnutí a otok ustoupí do 24 hodin. Hojení trvá zhruba 4 až 6 dnů, kdy dojde ke kompletnímu sloupnutí svrchní vrstvy pokožky a objeví se nová, omlazená. V období dalších šesti měsíců pokračuje redukce vrásek a vypínání pokožky,“ říká dermatoložka MUDr. Martina Hamadová, DermaEstetik.
 
 

TIP

Frakční CO2 laser MiXto SX (BOX)

Kompaktní frakční CO2 laser poslední generace s ablačním efektem do hloubky 200-500µm. Vyrovnává drobné vrásky a jizvy v oblastech celého obličeje nebo jeho částí.

„Velkou výhodou ošetření pokožky obličeje frakčním C02 laserem je její rychlejší hojení. Rekonvalescence trvá obvykle týden. Během této doby dojde k žádoucímu jemnému olupování pokožky, poté se již objevuje omlazená pokožka se zlepšenou texturou. Během několika týdnů pokračuje novotvorba kolagenních vláken a tedy i vypínání pokožky. Laser MiXto patří v tomto směru k těm nejvýkonnějším a nejpropracovanějším,“ říká MUDr. Jitka Chaloupecká, korektivní dermatoložka a vedoucí lékařka Laserového centra Anděl.

Hodnocení Realself.com: 59%

Dovozce: Medici-H IMP, Gerstnerova 5, Praha 7, tel.: +420 233 370 630,
www.medici-h.cz
 
 

Přípravky, které pleť zklidňují a hydratují

 1. Cicalfate, avène, 40 ml, 255 kč, v síti lékáren
 2. Cicaplast baume b5, 40 ml, 190 kč, www.laroche-posay.cz
 3. Baume l.c.e., cebelia, 15 ml, 604 kč, www.cebelia.cz

 

Make-upy, které nevytvoří po zákroku zánět

 1. Covering repair, teosyal,  www.lipoelastic.com
 2. Couvrance, avéne, avene-kosmetika.cz
 3. Lycogel, planmed,  www.aurigacz.cz

Doplněk stravy - Revitastem

Napomáhá regeneraci poškozeného tkaniva a podporuje hojení kožních po- ranění. revitastem after surgery, balení 30 ampulí,  www.auraclinic.cz