Jezte tuk. Opravdu!
Sdílejte s přáteli

Jezte tuk. Opravdu!

Proč, když vám do této chvíle všude tvrdili opak? Protože bez tuků bychom nebyli s to dodat orgánům živiny. Bez tuků bychom měli mozek stejně velký jako žába. Bez tuků bychom nebyli naživu.

Hádejte, co se dává praseti, má-li se co nejvíce a co nejrychleji vykrmit? Nízkotučné mléko. Kdyby dostávalo mléko obsahující tuk, zasytilo by se. A zasycené by už dál nejedlo. Dá-li se mu ovšem mléko nízkotučné, bude donekonečna polykat předkládané zrní, protože bude mít nedostatek tuků. A teď si vybavte, co si dáváme k snídani...

Co je vlastně pravda…

Nechceme-li přibírat, máme prý pít nízkotučné mléko a jíst kukuřičné, pšeničné či ovesné cereálie. To je ovšem recept, jak okamžitě co nejvíce ztloustnout. Naše touha jíst nikdy nepoleví, protože nepřijímáme žádné jídlo, které by nás zasytilo. Zkrátka je nám vnucována strava, kterou vědci navrhli tak, abychom co nejvíce a co nejrychleji přibrali.

Odborníci na správnou výživu a dietetici stále opakují, že nemáme jíst tuky. Kdyby ale někdo stavěl těla, tuk by pro něj byl materiál snů. Představte si stavební bloky, které se dokážou změnit ve stěny. Mohou z minuty na minutu měnit pozici a sílu stěn, jak je zrovna potřeba. Bloky, které jsou na některých místech neproniknutelné a na jiných nechávají vstupovat a odcházet živiny. Takové, co se otvírají a zavírají a vpouštějí tak světlo a vzduch.

Jak to funguje

Živé buňky se skládají z právě takových stavebních kamenů. Říká se jim lipidy. Molekuly lipidů mají hlavu a „ocásek“. A tenhle ocásek je celý z tuků. Tukovité lipidy tvoří membránu všech našich buněk. Co patří a nepatří do nitra buňky, to se neustále mění. A proměňují se i lipidy, které v ní hrají roli dopravního policisty. Například nervové buňky mají jakýsi ochranný obal tvořený myelinem. Ten izoluje nervové výběžky (axony), aby mohly efektivně posílat elektrické impulzy. Odolný plášť je výsledkem pevného spojení mastných kyselin obsažených v myelinových buňkách.

Bez dostatečného množství tuku bychom trpěli demyelinizací, při níž nervy přicházejí o svoji izolaci a nedokážou účinně přenášet signály. Tuky rovněž umožňují transport živin v těle a dodávají je všude, kde je potřeba. Bez tuků nelze vstřebat ani vitaminy A, D, E a K či koenzym Q10.

Hladová zeď

Tuky jsou skutečně důležité. Víte, jak se zachová naše tělo, když vycítí, že hladovíme? Udělá všechno pro to, aby si zachovalo své tukové zásoby. Kdo nosí pár kilo navíc, měl by vědět, že se v něm odehrává právě tohle. Naše tělo si ukládá tuk, protože dostává signály, že hladovíme. K tomu dochází, když jíme přílišné množství uhlohydrátů. Změny dosáhneme snížením jejich příjmu a zvýšenou konzumací tuků a bílkovin. Proteiny v těle navozují pocit nadbytku a dobrých časů. Z přijatých tuků pak organismus pozná, že jsme sytí a dobře živení. Začneme-li se opět řádně stravovat, druhou stranou mince bude fakt, že přestaneme potřebovat tělesný tuk. Začneme tedy spalovat stávající tukové zásoby. Nedostatek bílkovin vyvolá opačnou reakci: řekne našemu tělu, které se obává hladovění, aby tuk ukládalo. Klíčem k dobrému zdraví jsou tedy proteiny a tuky. Bez nich nepřežijeme.