Úterý, 18 ledna, 2022
aktualne

Českem se šířil příběh tří vyživovaných sirotků, je falešný

on

Příběh tří sirotků, které se po smrti rodičů museli starat o sebe samy, koloval v ostatních dnech po sociálních sítích i médiích v České republice. Není však pravdivý, oznámil v pondělí mluvčí pražské policie Jan Daněk s tím, že peníze ze sbírky na jejich podporu vracejí dárcem.

Informuje o tom zpravodajský portál iDNES.cz.

Příběh se týkal tří chlapců ve věku sedm, deset a 17 let, kteří při dopravní nehodě přišli o rodiče. Ti podle textu, který se šířil na sociální síti facebook, měli sami zařídit pohřeb a následující tři měsíce si shánět peníze na jídlo a placení účtů.

Příběh rozšířila dočasná pečovatelka, která vyzvala lidi, aby na pomoc chlapcům poslali peníze na osobní účet, protože její banka neumožnila zřízení transparentního účtu. Vyšetřovatelé však tvrdí, že žádní takoví sourozenci neexistují.

Autor podvodu zatím není znám a policie v souvislosti s ním zatím nikoho neobvinila. V případě odsouzení však pachateli podle mluvčího hrozí až osm let odnětí svobody.

Na zmíněný účet přispělo podle policie více než 1 200 dárců, kteří tam poslali více než milion korun

„Všechny peníze, které dárci zaslali na účet, kriminalisté okamžitě zajistili. Žádný z dárců o ně nepřijde a všechny peníze policie vrátí zpět,“ vyjádřil se Daněk. Policie proto žádá dárce, aby se přihlásili, a urychlily tak vrácení peněz.

Mohlo by Vás zajímat

Do očkovací loterie se už přihlásilo téměř 950.000 lidí

Registrace do slosování o očkovací prémii je spuštěna 23 dní a za ten čas se na stránce www.bytzdravyjevyhra.sk přihlásilo téměř 950.000 očkovaných. Jen během...