Středa, 19 ledna, 2022
aktualne

Německo potřebuje 400 000 imigrantů ročně, tvrdí šéf úřadu práce

on

Německo potřebuje přibližně 400.000 kvalifikovaných imigrantů ročně, aby vyřešilo nedostatek pracovní síly. Prohlásil to v úterý Detlef Scheele, šéf Spolkového úřadu práce (BA) pro noviny Süddeutsche Zeitung. Dodal, že v tomto případě nejde o azyl, ale o cílenou imigraci na vyplnění mezer na trhu práce.
„Od zdravotní a sociální péče přes logistiku až po akademiků – kvalifikovaných pracovníků bude všude nedostatek,“ řekl. „Můžete se postavit a říct: Nechceme cizinců. Ale to nefunguje,“ řekl Scheele na otázku o možném odporu vůči migraci na vyřešení pracovních problémů. „Faktem je, že v Německu docházejí zaměstnanci.“

Vzhledem k demografický vývoj se počet potenciálních pracovníků v produktivním věku pouze v tomto roce sníží téměř o 150.000, tvrdí šéf úřadu práce.

„V následujících letech to bude mnohem dramatičtější,“ upozornil Scheele, podle kterého může Německo tento problém vyřešit pouze vyškolením nekvalifikovaných pracovníků a lidí, kteří přišli o zaměstnání pro technické změny, prodloužením pracovní doby lidí, kteří nedobrovolně pracují na částečný úvazek a především imigrací kvalifikovaných odborníků.

Nedobrovolní zaměstnanci na částečný úvazek jsou ti, kteří tvrdí, že by chtěli pracovat na plný úvazek, ale nevědí si najít práci na plný úvazek.
Scheele označil nedostatek pracovní síly za klíčový problém, který bude muset po zářijových parlamentních volbách řešit budoucí vláda.

Mohlo by Vás zajímat

Do očkovací loterie se už přihlásilo téměř 950.000 lidí

Registrace do slosování o očkovací prémii je spuštěna 23 dní a za ten čas se na stránce www.bytzdravyjevyhra.sk přihlásilo téměř 950.000 očkovaných. Jen během...