Úterý, 18 ledna, 2022
aktualne

Polská policie překazila nelegální obchod s tabákem

on

Polská hraniční stráž zatkla v rámci boje proti nelegálnímu obchodu s tabákem sedm lidí a zabavila 60 tisíc eur v hotovosti. Stalo se tak minulý týden po několika raziích v okolí Varšavy, informuje v tiskové zprávě Europol, který podporuje dané vyšetřování.

Razie byly součástí probíhající operace namířené proti organizované zločinecké skupině, která v Polsku vede nelegální výrobu tabákových výrobků.

Už v únoru v této souvislosti policie zadržela 21 členů této organizace a zabavila cigarety v hodnotě téměř dvou milionů eur.

Operaci s názvem Dniepr spustily v červnu 2019 poté, co ukrajinská pohraniční stráž informovala o pohybu dělníků a techniků z Ukrajiny do Polska.

Tito dělníci byli podezřelí z účasti na nelegální výrobě cigaret na polském území. Skupina tyto cigarety následně pašovala do západní Evropy, kde její jejich prodej na černém trhu přinesl vysoké zisky, uvádí Europol.

Mohlo by Vás zajímat

Do očkovací loterie se už přihlásilo téměř 950.000 lidí

Registrace do slosování o očkovací prémii je spuštěna 23 dní a za ten čas se na stránce www.bytzdravyjevyhra.sk přihlásilo téměř 950.000 očkovaných. Jen během...