Středa, 22 března, 2023
aktualne

Diamant ve tvé kempingové výbavě

on

Americká společnost Big Agnes je plná nadšenců pro pobyt venku za každých okolností. Tento entusiasmus se projevuje i při vymýšlení názvů pro jejich outdoorové produkty. Například mezi spacáky najdete Lost Dog, Torchlight, Sunbeam nebo Diamond Park.

Big Agnes považuje Diamond Park 15° jako spací pytel, ale to není zcela pravda. Až na ty případy, kdy to pravda je. Jedná se spíše o flexibilní systém komponentů určených ke spaní, který se může přeměňovat z kompletní outdoorové postele na plnohodnotnou přikrývku nebo klasický spacák v mumiovém stylu. K dispozici na tyto úpravy je k němu rozšiřovací klín Wedgie Expander. Big Agnes Diamond Park 15 je splněný sen pro ty, kteří chtějí flexibilitu, aniž by si museli doma skladovat několik spacáků a táhnout s sebou na kemp deky. Systém tři v jednom signifikantně zmenší objem zavazadla a umožní pohodlné spaní ve stanu, v houpací síti nebo jen tak volně pohozené pod hvězdnou oblohou.

Big Agnes už dávno pracují s poznatkem vyplývajícím ze zkušeností, že výplň na zádové straně člověk zmáčkne váhou svého těla tak, až vlastně přestane fungovat – proto na zadní straně jejich spacáků najdeš systém pružných návleků Flex Pad Sleeve, které spacák přichytí ke karimatce. Dvě mouchy jednou ranou. Nebude ti zima na záda a neskutálíš se z podložky. Zateplenou část zvládneš kompletně odzipovat a zabalit se do ní u ohně jako Sedící Býk.

Kapuce se dá přitáhnout šňůrkou kolem obličeje, plus k tomu má takzvaný draft collar, který si přitáhneš kolem krku a hezky ti udrží teplo uvnitř a zahřeje ti i ruce. Uvnitř kapuce je návlek na polštář. Spacák je vyrobený z nepromokavého nylonového ripstopu s výplní z kvalitního chmýří DownTek™ s plnivostí 600 cuin a ekologickým certifikátem Bluesign®. Chmýří parádně vyhřívá a zůstává dostatečně nadýchané, i když se v něm převaluješ celou noc, nebo je spacák déle srolovaný v obalu. Horizontální prošívání zajistí rovnoměrné rozmístění výplně.

Pár malých, ale příjemných vychytávek na konec: místo, kde se potkávají dva zipy, je překryto malou klopou na druk a tak se nestane, že by ti tam foukalo. Naopak, pokud cítíš potřebu vyvětrat si nohy, můžeš teplo vypustit právě tam. Najdeš tam i dvě poutka, za které můžeš spacák zavěsit a přeluftovat. Big Agnes myslí i na telefony, brýle a podobné věcičky, které si můžeš uložit do síťkované kapsičky na vnitřní straně. Kvalitní šití a celkové řemeslné provedení splňuje i požadavky náročných turistů.

Označení 15 znamená, že tento spacák je určen do studených podmínek s teplotami až do téměř -10°C. Podle vyjádření ostříleného testeru je dostatečně teplý na zimní stanovačku, je třeba jej však spárovat se solidní nafukovací podložkou. Ve wilderoben máme také verzi Diamod Park 0°.

Mohlo by Vás zajímat

Žádné rukávky ani kruhy. Jak správně učit děti plavat

Kola, vesty ani rukávníky nepotřebujete. Slouží spíše na bezpečnost dětí, když nejsou ve vodě pod dohledem, nikoli na výuku. Pokud je chcete učit plavat,...