Neděle, 2 října, 2022
aktualne

Černobílé šaty neznamenají nudné léto, naopak!

on

1
V letním období se obvykle doporučuje nosit barvy. Koneckonců, nejednou jsme vám to připomněli už i my. Ale neznamená to, že se musíte podobných pravidel otrocky držet.

Pravda 14.06.2021 06:00 dakota Foto: Shutterstock
Herečka Dakota Fanning v modelu letních šatů s černobílým vzorem.
Někdy dokáže hodně muziky zahrát i na pohled jednoduchá a základní barevnice v kombinaci černé a bílé. Ideální je, pokud jsou barvy ve vyváženém poměru – to znamená, že nepřevažuje ani jedna z nich, ale černá a bílá se spojují ve vyrovnaném souzvuku.

To lze například říci o klasickém ginghamovom vzoru, tedy kostkované potisku, která je zejména v letním období velmi oblíbená. Samozřejmě, řeč může být například io tečkách, vzoru inspirovaném estetikou art-deco či architektonického liniemi a geometrií. Případně to mohou být vzory zvířecí, například oblíbená zebra.

Letní šaty v černobílé variaci
FOTOGALERIE
Letní šaty s ginghamovým vzorem H & M, prodávají …
Letní puntíkované šaty Cellbes, prodávají se od …

  • 9let vzorované šaty Lindex, prodávají se za …
    Na hvězdách jako Dakota Johnson či Lupita Nyong’o je přesně vidět, jak snadno a účinně dokáže výběr půvabných letních šatů v základním barevném provedení pracovat. Pomocnou ruku také podají správně zvolené doplňky, například slaměný klobouk či kabelka, které navodí až plážovou atmosféru. Případně elegantní pokrývka hlavy a lodičky a budete vypadat jako byste se právě vybrali do Ascotu na dostihy.

Vybrali jsme pro vás deset modelů šatů, při kterých většinou nemusíte ani hluboko sáhnout do peněženky. Střihových variant je několik, my doporučujeme zvýraznění dříku, širší kruhovou nebo skládanou sukni a hrubší (jakoby TUNIKY) ramínka. Budete působit mladistvě dívčí.

Mohlo by Vás zajímat

S nápadným kloboukem se něžná Sophie, hraběnka z Wessexu, neumí rozloučit!...

Jaké sympatické! 56-letá Sophie, hraběnka z Wessexu, recykluje svůj oblíbený módní doplněk. Pravda 18.06.2021 09:00 Sophie, hraběnka z Wessexu-koláž Foto: ProfimediaSophie, hraběnka z Wessexu -...